اطلس تلسکوپ کشف اولین از نوع خود سیارک

ما اغلب فکر می کنم از سیارک ها و ستاره های دنباله دار به عنوان نوع متمایز از بدن کوچک اما ستاره شناسان کشف کرده اند که تعداد فزاینده ای از “تقاطع.” این اشیاء در ابتدا به نظر می رسد سیارک ها و بعد از آن توسعه فعالیت های مانند دم که به نوعی از ستاره های دنباله دار.

در حال حاضر دانشگاه هاوایی سیارک زمینی-تاثیر آخرین سیستم هشدار (ATLAS) کشف شده مشتری Trojan سیارک به جوانه زده اند یک ستاره دنباله دار-مانند دم. اطلس ناسا تامین مالی پروژه با استفاده از میدان گسترده تلسکوپ به سرعت در حال اسکن آسمان سیارک ها که ممکن است مطرح تاثیر زمین را تهدید می کند. اما با جستجو بیشتر از آسمان هر دو شب اطلس اغلب یابد و دیگر انواع اشیاء — اشیاء است که خطرناک نیست اما بسیار جالب است.

در اوایل ماه ژوئن 2019 اطلس گزارش شده آنچه به نظر می رسید به یک ضعف سیارک در نزدیکی مدار مشتری است. جزئی سیاره مرکز تعیین شده این کشف جدید به عنوان 2019 LD2. بازرسی از اطلس تصاویر گرفته شده در 10 ژوئن توسط همکاران آلن Fitzsimmons و دیوید جوان در دانشگاه کوئین در بلفاست خود را نشان داد احتمال cometary طبیعت است. پیگیری مشاهدات توسط آه ستاره شناس J. D. آرمسترانگ و دانشجو سیدنی خزه در ژوئن 11 و 13 با استفاده از رصدخانه لاس کومبرس (LCO) جهانی تلسکوپ شبکه تایید cometary طبیعت از این بدن است.

بعد در ژوئیه سال 2019 جدید اطلس تصاویر, گیر افتاد 2019 LD2 دوباره — در حال حاضر واقعا به دنبال مانند یک ستاره دنباله دار با یک ضعف و دم ساخته شده از گرد و غبار و یا گاز. سیارک گذشت پشت خورشید بود و نه قابل مشاهده از زمین در اواخر سال 2019 و اوایل سال 2020 اما پس از آن ظهور در آسمان شب در آوریل سال 2020 روال اطلس مشاهدات تایید کرد که آن را هنوز هم به نظر می رسد مانند یک ستاره دنباله دار. این مشاهدات نشان داد که 2019 LD2 احتمالا شده است به طور مداوم فعال برای تقریبا یک سال.

در حالی که اطلس کشف شده بیش از 40 ستاره های دنباله دار چه چیزی باعث این شی فوق العاده ای است که مدار آن است. اوایل نشانه آن بود که یک سیارک در نزدیکی مشتری مدار در حال حاضر تایید شده از طریق اندازه گیری های دقیق از بسیاری از مختلف رصدخانه. در واقع 2019 LD2 است یک نوع خاص از سیارک به نام مشتری Trojan — و هیچ شی از این نوع است که همیشه قبل از دیده شده است تا با فشار خارج کردن گرد و غبار و گاز مانند یک ستاره دنباله دار.

Trojan سیارک ها دنبال همان مدار به عنوان یک سیاره اما ماندن یا حدود 60 درجه جلوتر و یا 60 درجه پشت در امتداد مدار. زمین حداقل یک Trojan سیارک و نپتون دارای ده. مشتری صدها هزار نفر است. مشتری Trojan سیارک ها در مدار خورشید در دو swarms یکی ازدحام در مدار پیش از این سیاره (که در آن 2019 LD2 پیدا شد) و یکی از ازدحام در مدار پشت آن است. Trojan سیارک ها دستگیر شده اند به این مدار توسط مشتری قوی گرانش است. چه چیزی باعث 2019 LD2 بسیار جالب است این است که ما فکر می کنم اکثر مشتری تروجان ها دستگیر شدند میلیاردها سال پیش. هر سطح یخ است که می تواند تبخیر به فوران کردن گاز و گرد و غبار باید انجام شود تا پیش از خروج از اشیاء بی سر و صدا در حال چرخش به سیارات-و نه رفتار مانند ستاره های دنباله دار.

“ما بر این باور اند برای چندین دهه است که Trojan سیارک ها باید مقادیر زیادی از یخ در زیر سطح خود اما هرگز تا به حال هیچ گونه شواهد تا به حال. اطلس نشان داده است که پیش بینی های خود یخی طبیعت به خوبی ممکن است درست” گفت: Fitzsimmons.

آنچه که می تواند ساخته شده 2019 LD2 به طور ناگهانی نشان می دهد cometary رفتار ، شاید مشتری اسیر آن را تنها به تازگی از یک دور مدار که در آن سطح یخ هنوز هم می تواند زنده ماندن. شاید به تازگی دچار لغزش و یا تاثیر از دیگر سیارک افشای یخ استفاده می شود که به خاک سپرده شود در زیر لایه محافظ سنگ. مشاهدات جدید برای پیدا کردن در حال به دست آورد و مورد بررسی قرار گرفت. چه مسلم است که جهان پر از شگفتی-و نظرسنجی برای محافظت از زمین را از سیارک های خطرناک اغلب اکتشافات غیر منتظره از بی ضرر اما جذاب اشیاء است که می تواند به فاش کردن اطلاعات بیشتر در مورد منظومه شمسی ما ،

“حتی اگر اطلس سیستم طراحی شده است برای جستجوی سیارک های خطرناک اطلس می بیند دیگر پدیده نادر در منظومه شمسی و فراتر از آن در حالی که اسکن آسمان” گفت: اطلس پروژه محقق اصلی لری Denneau. “این یک جایزه واقعی برای اطلس به این نوع از اکتشافات.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه هاوایی در Manoa. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de