تصاویر از Akatsuki فضاپیما پرده چه نگه می دارد ونوس جو چرخش بسیار سریع تر از سیاره خود را.

یک تیم تحقیقات بین المللی به رهبری تاکشی Horinouchi از دانشگاه هوکایدو نشان داده است که این “سوپر-چرخش’ نگهداری می شود در نزدیکی استوا توسط جوی جزر و مد امواج تشکیل شده از گرمایش خورشیدی در این سیاره dayside و خنک کننده در آن nightside. نزدیک به قطب این تلاطم جوی و دیگر انواع امواج را از یک اثر برجسته تر. مطالعه آنلاین منتشر شده در علم, در مارس 23.

زهره می چرخد بسیار به آرامی مصرف 243 روز زمین به چرخش یک بار به دور محور خود. با وجود این بسیار آهسته چرخش زهره’ جو چرخش به سوی غرب 60 برابر سریع تر از آن سیاره ای در چرخش است. این فوق العاده-چرخش با افزایش ارتفاع در نظر گرفتن تنها چهار روز زمین به گردش در اطراف سیاره به سمت بالا از پوشش ابر. سریع در حال حرکت در فضای حمل و نقل گرما از سیاره dayside به nightside کاهش دما تفاوت بین دو نیمکره. “از آنجا که فوق العاده-چرخش کشف شد و در دهه 1960 ساز و در پشت آن تشکیل و نگهداری شده است یک راز دیرینه می گوید:” Horinouchi.

Horinouchi و همکارانش از موسسه علوم فضایی و فضانوردان علم (ISA, JAXA) و دیگر موسسات توسعه یافته جدید بسیار دقیق روش برای آهنگ ابر و مشتق سرعت باد از تصاویر ارائه شده توسط اشعه ماورای بنفش و مادون قرمز دوربین در Akatsuki فضاپیما آغاز شد که در آن مدار زهره در دسامبر 2015. این اجازه به آنها برای برآورد سهم جوی امواج و تلاطم به سوپر-چرخش است.

این گروه برای اولین بار متوجه شدم که دمای اتمسفر تفاوت بین پایین و بالا عرض دارد به عنوان کوچک که نمی توان آن را توضیح داد و بدون گردش در سراسر عرض. “از آنجا که چنین گردش باید تغییر وزش توزیع و تضعیف فوق العاده-چرخش اوج آن نیز حاکی از وجود مکانیسم دیگری است که در تقویت و حفظ مشاهده وزش توزیع” Horinouchi توضیح داد. بیشتر تجزیه و تحلیل نشان داد که نگهداری پایدار حرارتی جزر و مد — یک جوی موج هیجان زده گرمایش خورشیدی تضاد بین dayside و nightside — فراهم می کند که شتاب در کم عرض. مطالعات قبلی پیشنهاد شده است که تلاطم جوی و امواج دیگر از حرارتی جزر و مد ممکن است به شتاب. این پژوهش نشان داد که آنها کار مخالف به ضعیف کاستن سرعت فوق العاده-چرخش در پایین عرض جغرافیایی حتی اگر آنها نقش مهمی در اواسط به بالا در عرض های جغرافیایی.

یافته های خود را کشف عواملی است که حفظ سوپر-چرخش در حالی که نشان می دهد دو سیستم گردش خون است که به طور موثر حمل و نقل گرما در سراسر جهان: این meridional گردش خون است که به آرامی حمل و نقل گرما به سمت قطب و فوق العاده چرخش است که به سرعت در حمل و نقل گرما به سمت سیاره nightside.

“مطالعه ما می تواند کمک به درک بهتر سیستم های جوی در tidally-قفل exo-سیارات که یک طرف همیشه رو به مرکزی که شبیه به زهره داشتن بسیار طولانی خورشیدی روز” Horinouchi اضافه شده است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه هوکایدو. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de