لرزه نگاری و زمین شناسی مطالعات به رهبری دانشگاه ملبورن محققان نشان می دهد 2016 قدر 6.0 Petermann زلزله تولید یک چشم انداز تغییر 21 متر سطح پارگی. ابعاد و لغزش گسل هواپیما هدایت می شدند مناطق ضعیف سنگ تشکیل شده است که بیش از 500 میلیون سال پیش.

غیر منتظره بلند و صاف و پارگی تولید شده توسط این زلزله در ابتدا گیج دانشمندان استرالیا به عنوان به طور معمول قوی باستان cratons تمایل به میزبان کوتاه تر و خشن تری زلزله با بیشتر جابجایی در این اندازه.

“ما دریافتیم که در مناطق که در آن ضعیف تر سنگ در حال حاضر زلزله ممکن است پارگی گسل تحت اصطکاک پایین گفت:” دانشگاه ملبورن محقق Dr Januka Attanayake.

“این به این معنی است که خواص ساختاری سنگ به دست آمده از نقشه برداری زمین شناسی به ما کمک می کند به هوا ممکن است از هندسه و لغزش توزیع از آینده زمین لرزه که در نهایت اجازه می دهد تا ما را به درک بهتر خطر زمین لرزه ناشی از بسیاری از ما بالقوه گسل هاى فعال.

“استرالیا به طور منظم وارده زلزله این قدر که می تواند اگر واقع نزدیک به مراکز شهری ما ایجاد آسیب فاجعه بار مشابه که متحمل شده در کشنده 2011 بزرگی 6.2, Christchurch, زلزله در نیوزیلند. خوشبختانه بسیاری از این زمین لرزه در استرالیا رخ داده در مناطق دور افتاده.”

این Petermann محدوده گسترش 320 کیلومتری از ایالت استرالیای غربی به گوشه جنوب غربی سرزمین شمالی آغاز تشکیل در حدود 600 میلیون سال پیش زمانی که استرالیا intracontinental کوه ساختمان رویداد نامیده Petermann Orogeny رخ داده است.

Dr Attanayake گفت: لرزه نگاری و زمین شناسی جمع آوری داده ها از نزدیکی میدان تحقیق و تفحص از Petermann زلزله چهار سال پیش توسط یک تیم تحقیقاتی متشکل از دکتر Tamarah پادشاه دانشیار علامت Quigley, Gary گیبسون و آبه جونز در دانشکده علوم زمین کمک کرد تا مشخص شود که ضعیف لایه های سنگ تعبیه شده در پوسته قوی ممکن است نقش مهمی در تنظیم نادر زلزله.

با وجود عمده طوفان صحرا به شدت مانع درست کار زمین شناسان scoured زمین برای مدارک و شواهد از یک سطح پارگی در هر دو پا و با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین که آنها در نهایت واقع شده دو هفته به رشته خود کار می کنند. به عنوان یک نتیجه محققان قادر به نقشه با جزئیات تغییر شکل همراه با 21 کیلومتر طولانی اثری از یک سطح پارگی همراه است که زمین به حال سوگند با حداکثر جابجایی عمودی از یک متر.

لرزه به سرعت مستقر پهنای باند seismometers برای شناسایی و تعیین محل پس لرزه که ارائه اطلاعات مستقل برای برآورد هندسه گسل هواپیما که پاره شده.

Dr Attanayake گفت: “Petermann زلزله است که یک نمونه نادر که در آن ما قادر به لینک زلزله با از قبل موجود زمین شناسی ساختار با ترکیب لرزه مدلسازی و زمین شناسی, نقشه برداری زمینه.

“با این بینش در مورد آنچه که باعث مرکزی استرالیا, پیر و قوی و سرد cratonic پوسته برای شکستن و تولید این مهم زلزله, لرزه نگاری و زمین شناسی داده ها ممکن است به ما کمک استنباط ممکن هندسه گسل هواپیما در حال حاضر در زیر ما مراکز شهری و پیش بینی خطر زمین لرزه.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ملبورن. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de