باکتریوفاژها ممکن است نقش بازی در دوران کودکی کوتاه قدی… و قادر به کمک به درمان آن

تحقیقات جدید رهبری دانشگاه مک گیل کشف شده است که باکتریوفاژها (ویروس ها که آلوده به باکتری) موجود در روده دستگاه از کودکان ممکن است نقش بازی در دوران کودکی کوتاه قدی قابل توجهی مانع برای رشد تاثیر می گذارد که 22 درصد از کودکان زیر سن پنج سال در سراسر جهان است.

مطالعه منتشر شده امروز در Cell Host & Microbeهمچنین نشان می دهد که چرا آنها بر فراوانی و تنوع جوامع باکتریایی در دستگاه گوارش این ویروس همچنین می تواند مورد استفاده قرار گیرد به بهبود سلامت. محققان بر این باورند این کار ارائه می دهد امید برای توسعه جدید کارآمد هزینه درمان برای جمعیت که در آن مداخلات تغذیه ای که نشان داده شده است به کار هستند, دشوار است به پیاده سازی و حفظ در آسیب پذیر جمعیت های انسانی.

فاژها و باکتری ها و کوتاه قدی

مطالعات قبلی پیشنهاد کرده بود که میکروبیوم روده ممکن است نقش مهمی در کوتاه قدی که نشان قدی کودکان, افزایش تعداد باکتری های بیماری زا می — در ارتباط با اختلال در گوارش و جذب توابع — زندگی در دستگاه گوارش دستگاه.

اما در حالی که تحقیقات زیادی متمرکز شده بر روی باکتری های موجود در روده ما و تاثیر آنها را بر سلامت انسان توجه کمی شده است تا کنون پرداخت شده است به دیگر بسیار رایج ساکنان ما گوارش — باکتریوفاژها.

“فاژها یا باکتریوفاژها که باکتری و ویروس ها به طور طبیعی در بر داشت در هر محیط که در آن باکتری ها یافت می شوند و روده انسان است که بدون استثنا” می گوید: Corinne موریس استادیار در مک گیل گروه میکروبیولوژی و ایمونولوژی و نویسنده ارشد این مطالعه جدید. “از آنجا که فاژها به عنوان فراوان به عنوان میزبان خود را, آنها ممکن است درگیر در تنظیم آنها را در بسیاری از راه های کشتن خاص باکتری انتقال حدت و یا ژنهای مقاومت به آنتی بیوتیک به آنها, برای مثال, اما ما در حال حاضر نمی باید درک روشنی از آنچه آنها انجام می دهند و چگونه آنها آن را انجام دهد. این است که نسبتا جدید و هیجان انگیز در زمینه پژوهش است.”

متمایز ویروس در افراد سالم و قدی کودکان

برای درک این که چگونه این ویروس ها ممکن است نقش مهمی در کوتاه قدی موریس تیم در همکاری با مرکز بین المللی تحقیقات بیماری های اسهالی در بنگلادش جمع آوری نمونه مدفوع از 30 بدون توقف و 30 نامربوط توقف بنگلادش کودکان در سن بین 14 و 38 ماه است.

با استفاده از ترکیبی از میکروسکوپ ريبوزومی توالی ژن و metagenomics آنها قادر به تعیین که فاژها در روده یافت غیر از کوتاه قد و کوتاه قد کودکان متمایز هستند. هنگامی که باکتری های روده از غیر قدی کودکان در معرض فاژها از احشاء قدی کودکان در شرايط آزمايشگاهی آنها دریافتند که “بد” باکتری مشکوک به درگیر شدن در کوتاه قدی نشو و نما.

“که نشان فاژها می توانید تغییر باکتریایی جامعه در کودکان بین 6 و 23 ماه کار ما را نشان می دهد پتانسیل فاژها برای برقراری مجدد این باکتریایی روده جامعه در کوتاه قدی می گوید:” Mohammadali خان میرزایی سابق فوق دکترا دانشجو در موریس آزمایشگاه و نویسنده اول این مطالعه جدید.

“کوتاه قدی دارای پیامدهای مادام العمر (بهداشت و درمان/اجتماعی و اقتصادی) و می توان منتقل شده از مادر به فرزند می گوید:” موریس است که در کانادا صندلی پژوهش در روده میکروبی فیزیولوژی و CIFAR Azrieli جهانی محقق است. “اگر فاژها می توانید تغییر جوامع باکتریایی در یک روش خاص و طولانی مدت در طول رشد کودک, این می تواند یک درمان ارزان و بدون خطر مقاومت آنتی بيوتيکی.”

هر چند این یافته ها در حال حاضر نیاز به اعتبار با استفاده از یک نمونه بزرگتر و در مدل های حیوانی موریس می گوید که با درک متقابل بین باکتری ها و ویروس ها در روده انسان, ما ممکن است قادر به یک روز دستکاری آنها را به منظور بهبود سلامت انسان.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه مک گیل. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر