تعادل اقتصاد در حالی که صرفه جویی در این سیاره

یک تحقیق جدید مبتنی بر چارچوب اجازه می دهد تا شرکت های تصمیم گیری آگاهانه در ایجاد تعادل اقتصادی و عامل پایداری در هنگام تولید biochemicals.

اگر شما خود را bio-محصول 100% پایدار ممکن است راه بیش از حد گران قیمت برای تولید. اگر شما آن را کمتر سازگار با محیط زیست, شما ممکن است در برخی از نقطه در نهایت داشتن یک محصول امکان پذیر است که می تواند رقابت در بازار از نظر. اما آن را هنوز هم پایدار ؟ این بازی متعادل بسیار واقعی برای بسیاری از شرکت های تولید بیو مواد شیمیایی; است که مواد شیمیایی تولید شده از زیست توده به جای نفتی که مواد شیمیایی مرسوم از ساخته شده است.

در حال حاضر گروهی از دانشمندان متخصص در اصطلاح تکنو-تجزیه و تحلیل اقتصادی (چای) و چرخه زندگی ارزیابی (LCAs) آمده اند تا با یک چارچوب برای سهولت این تعادل. این چارچوب مهم است که به تصمیم گیری آگاهانه را توضیح می دهد که مکمل و اولین نویسنده در پشت یک مطالعه اخیر در گرایش بیوتکنولوژیاولاف Ögmundarson:

“با ترکیب اقتصادی و اثرات زیست محیطی در یک پولی نمره تک ما می تواند اندازه گیری تجارت آف بین این دو شاخص که در ارزیابی پایداری بیوشیمیایی و یا فرآیندهای بیوشیمیایی. این کار لازم است زیرا biochemicals نیست هر پیش فرض و پایدار فقط به خاطر اینکه آنها مبتنی بر زیستی” او می گوید.

اولاف Ögmundarson در حال حاضر کمکی در دانشگاه ایسلند است که سابق ارشد پایدار-نوآوری مدیر در Novo Nordisk بنیاد مرکز Biosustainability در DTU که در آن او و او DTU همکاران انجام شده بسیاری از این تحقیقات است.

تغییر بار

با این چارچوب تحقیق و توسعه واحد — هر دو در دانشگاه ها و شرکت ها-می تواند به ارزیابی واقعی پایداری بیوشیمیایی و بهینه سازی عملکرد هر دو از نظر زیست محیطی و اقتصادی دیدگاه.

در واقع این چارچوب می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای پیدا کردن نقاط مهم و یا به خصوص مشکل مراحل در فرایند تولید و کمک به این شرکت تغییر فشار بر تعادل برای پیدا کردن نقطه طلایی که در آن اقتصاد و پایداری بیشتر هر یک از دیگر.

“وجود دارد مقدار زیادی برای به دست آوردن با استفاده از هر دو روش برای یک واقعا آینده پایدار چرا که همه ما نیاز به مواد شیمیایی و برنامه های مختلف. ما فقط نیاز به آنها را به صورت پایدار!”

مفید در اوایل فاز توسعه

این چارچوب باعث می شود آن را ممکن است به توسعه پایدار زیستی-شیمیایی توسط حق انتخاب توده ورودی فرآیند تخمیر پایین دست فرآیندها ، برای داده های زیستی-ترکیب.

بدون ارزیابی هر دو زیست محیطی و اقتصادی توسعه پایدار از اوایل مرحله از توسعه شرکت ممکن است در نهایت با برخی از آسیب مراحل است که می تواند و یا باید حذف شود.

“چارچوب ممکن است نشان می دهد که در مراحل اولیه توسعه آن را ممکن است برای بهینه سازی تولید خاص گام برای به دست آوردن بالاترین بازگشت سرمایه و به طور همزمان باعث کمترین اثرات زیست محیطی. این چارچوب یک راه برای ارزیابی تاثیر کامل از محصول و یا فرآیند-و نه فقط به دنبال در هر دو اقتصاد و یا پایداری است که متاسفانه به جای رایج امروز است.”

پول

به منظور ایجاد یک چای-LCA ارزیابی و در پایان با یک واحد پولی نمره برای داده های زیستی-محصول محققان تا به حال به ترجمه اثرات زیست محیطی به یک ارزش پولی به منظور مقایسه اقتصاد و پایداری عوامل به طور مستقیم. این ضروری است اولاف Ögmundarson توضیح می دهد:

“اجازه دهید ما را به عنوان مثال. یک مولکول جدید در حال توسعه در یک آزمایشگاه. این نشان می دهد بازار بزرگ بالقوه و شاخص اقتصادی است بنابراین خوب است. این است که با وجود که بسیاری از انرژی و مواد شیمیایی سمی و آب مورد استفاده در فرایند تولید. زیرا این ورودی هستند ارزان نیست و هیچ تاثیر در شاخص های اقتصادی. اما آنها تاثیر منفی زیست محیطی. بنابراین شاخص های زیست محیطی باید تبدیل به پول به تعداد مساوی در این چارچوب است.”

شیطان در جزئیات

متاسفانه این چارچوب است “پلاگین و بازی” برای مردم عادی و هنوز هم نیاز به مقدار زیادی از دانش در مورد چای و LCA.

“برای ایجاد یک ابزار آنلاین برای همه استفاده کنید البته می تواند ایده آل, اما آن را نیز آسان نیست. شیطان در جزئیات است. ما نیاز به دانستن برآورد مواد مورد نیاز و انرژی ورودی و خروجی به صورت های مختلف مراحل فرایند. بنابراین بر اساس زمان راه اندازی از چارچوب موارد فردی باید ارزیابی مستقل است.”

رفتن به جلو محققان امیدواریم که به توسعه این چارچوب بیشتر است. این شامل بررسی راه های دیگر کسب درآمد از خسارت زیست محیطی و گسترش آن هزینه های گنجانده شده در این محاسبات است.

“ما نیاز به پیدا کردن یک راه برای شامل اجتماعی رکن پایداری در چارچوب; کارگر و حقوق کارگر و حقوق و دستمزد و غیره. و ما خوش آمدید همکاری در توسعه چارچوب بیشتر است. این امر به محققان و شرکت های” او آمده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>