نبرد زخمی فسیل نشان می دهد لاک پشت غول پیکر یکدیگر جنگیدند—و تمساح سه برابر اندازه خود را

Stupendemys geographicus زندگی در آمریکای جنوبی تالاب بین 5 میلیون تا 14 میلیون سال پیش.

Jaime Chirinos

در مرداب ها و رودخانه ها در شمال آمریکای جنوبی 12 میلیون سال پیش برخی از بزرگترین لاک پشت است که تا کنون زندگی می کردند مبارزه حماسی برای جفت و قلمرو. جدید فسیل های کشف شده در کلمبیا و ونزوئلا نشان می دهد که 1100-کیلوگرم مردان از گونه Stupendemys geographicus, مته های غیر معمول شاخ در مقابل خود 2.4 متری پوسته که آنها به احتمال زیاد مورد استفاده قرار گیرد به مبارزه با یکدیگر و دفع کردن تمساح بیش از سه برابر اندازه خود را. در همان زمان یک نگاه دقیق در لاک پشت’ عظیم آرواره ها نشان می دهد آنها ممکن است وحشی از شکارچیان برخی از دانشمندان فرض است, اما به جای خوردند سخت پوسته نرم تنان و میوه های بزرگ.

این اولین بار است که چنین شاخدار باقی مانده اند حتی اگر این گونه بود که برای اولین بار شرح داده شده در سال 1976. در آن زمان دانشمندان در حال کشف تنها قطعاتی از S. geographicus پوسته.

اما در طول 6 سال گذشته دیرین شناس ادوین Cadena از دل روساریو دانشگاه و همکارانش کشف چندین کامل S. geographicus فسیل در شمال ونزوئلا و کلمبیا Tatacoa کویر که برای اولین بار شامل قطعاتی از یک فک. کسانی که قطعاتی از نزدیک همسان فک قطعه از فسیل در برزیل و پرو است که اختصاص داده شده بود, به گونه های دیگر است.

فک هستند به اندازه کافی نزدیک بازی که تمام باقی مانده باید به عنوان S. geographicus, Cadena و همکارانش پیشنهاد در یک مقاله منتشر شده امروز در علم پیشرفت. این بدان معناست که این گونه که وزن تقریبا به همان اندازه به عنوان یک hippopotomus یک بار در بازه زمانی در سراسر نوار زیادی از خاک از شمال غربی برزیل, طریق, پرو, کلمبیا, و تمام راه را به سواحل ونزوئلا است. در آن زمان این منطقه شد مجموعه گسترده ای از رودخانه ها و تالاب ها به نام Pebas سیستم.

با وجود شباهت به فسیل چند تا از بزرگترین پوسته جدید باید یکی از ویژگی های منحصر به فرد: آنها حمل برجسته شاخ خود به جبهه ها. شاخ که یکی از آنها طولانی اسکار در کنار آن “واقعا قابل توجه و عجیب و غریب می گوید:” والتر جویس دیرین شناس در دانشگاه فریبورگ بود که درگیر در تحقیق ،

محققان نتیجه گیری کرد که شاخ متعلق به S. geographicus مردان که ممکن است استفاده از آنها را به مبارزه با یکدیگر. جویس موافق بودند و به احتمال زیاد یک مرد صفت. این ایده حمایت شواهد از مدرن لاکپشتهای نویسندگان توجه داشته باشید. برخی از مردان به مبارزه با بیش از آمپول هدف به نوبه خود حریف را بر روی پشت خود را. زیرا S. geographicus شد تا حد زیادی آبزی آن را به احتمال زیاد آنها جنگیدند متفاوت جویس می گوید. اما کمی شناخته شده در مورد رفتار S. geographicus‘s نزدیک نسبی زندگی می کنند یک “عجیب و غریب” لاک پشت زندگی در وسط جنگل آمازون. “وجود دارد هیچ جین گودال لاک پشت” جویس با ابراز تاسف.

به تازگی کشف فک قطعات نیز اشاره است که S. geographicus نشده اند ممکن است این لاک پشت بزرگ خوراکی مانند درنده است که مطالعات قبلی پیشنهاد شده است. جدید فسیل یک سطح گسترده ای در سقف دهان برای سنگ زنی نشان می دهد این حیوانات ممکن است با استفاده از آرواره های قدرتمند خود به بحران نرم تن صدف. لاک پشت wide gape—نزدیک به 30 سانتی متر در سراسر مه نیز اجازه دهید آن را فرو بزرگ میوه نخل و گسترش دانه های خود را به عنوان برخی از لاک پشت های انجام امروز.

چنین یک رژیم غذایی متنوع ممکن است کمک کرده اند این حیوانات رشد به عنوان بزرگ به عنوان آن را انجام داد Cadena می گوید. آن اندازه بود که احتمالا مفید دفاع در برابر 10 متر crocodilelike موجودات نیز زندگی در Pebas سیستم او می افزاید. چند تا از فسیل لاک پشت پوسته را نیش علائم و شواهد مستقیم از نزدیک را از دست ندهید: یک crocodilelike دندان هنوز هم تعبیه شده در پوسته.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر