‘زنبور’ خدا را شکر تکامل از گرده

باید گرده. باید سفر.

بیش از 80 درصد از جهان را در گیاهان گلدار باید تکثیر به منظور تولید گل های جدید, با توجه به U. s. خدمات جنگل. این فرآیند شامل انتقال گرده بین گیاهان توسط باد و آب و یا حشرات به نام گرده — از جمله bumblebees.

در یک مطالعه جدید از محققان در دانشگاه میسوری کشف خاردار گرده — از یک بومی وحشی قاصدک گونه در جنوب کوه های راکی — تبدیل شده است به ضمیمه به سفر bumblebees. با استفاده از یک بسیار دقیق الکترونی اسکن میکروسکوپ تیم تحقیقاتی می تواند مشاهده میکروسکوپی سطح خاردار گرده که در غیر این صورت به نظر می رسد مانند زرد گرد و غبار به چشم است.

“ما از مشاهده این بومی گرده از رشته کوه های راکی است مطلوب فاصله برآمدگی است که اجازه می دهد آن را به راحتی متصل به یک گرده افشان مانند زنبور عسل” گفت: Austin لین های اخیر فارغ التحصیل دکترا در زیست شناسی از بخش علوم زیستی در دانشکده هنر و علم است. “هنگامی که ما مقایسه آن با متوسط چمن قاصدک که نیازی گرده به تکثیر و ما دیدیم که گرده بر روی چمن قاصدک یک فاصله کوتاه بین این برآمدگی ساخت آن را سخت تر به ضمیمه به سفر گرده. بنابراین ما نشان می دهد این وحشی قاصدک گرده تکامل یافته بیش از نسل های بسیاری برای ایجاد یک مطلوب شکل برای اتصال به گرده.”

مطالعات قبلی مورد بررسی قرار خاردار گرده اما این یکی از اولین مطالعات تمرکز بر گرده برآمدگی. لین سرب محقق در این مطالعه گفت: محققان نیز قادر به رد یک رقابت ایده که خاردار گرده به عنوان یک مکانیسم دفاعی برای حفاظت از گرده خورده است.

“در خاردار گرده در واقع عمل مانند نوار چسب” لین گفت. “تا زمانی که زنبورها در حال برداشت گرده برای مواد غذایی این گرده چسبیده به موهای خود را. این یک مثال عالی از mutualism که در آن گیاه نیاز به گرده افشان برای تولید مثل و گرده افشان نیاز گیاه برای مواد غذایی خود را.”

پژوهشگران را به مطالعه چگونه یک زنبورعسل موها کمک به این فرایند است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه میسوری-کلمبیا. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de