رفتارها و صفات است که تاثیر وضعیت اجتماعی به گفته روانشناسان تکاملی

فراتر از شهرت و ثروت برخی از صفات و رفتارهای ممکن است نفوذ فراگیر در بالا رفتن از نردبان اجتماعی, با توجه به مطالعه انجام شده توسط روانشناسان تکاملی در دانشگاه تگزاس در آستین.

مطالعه 2,751 افراد در 14 سازمان ملل شناسایی جهانی با ارزش و با کیفیت مانند هوش و صداقت است که می تواند به بالا بردن یک فرد وضعیت اجتماعی است. آن را نیز شناسایی جهانی دو استاندارد است که به لحاظ اجتماعی پاداش مردان برای برخی رفتارهای جنسی اما مجازات زنان است. یافته های منتشر شده در مجله شخصیت و روانشناسی اجتماعی و مهم پر کردن شکاف در درک روانشناسی پشت سر که بالا می رود و می افتد در جوامع انسانی است.

“انسان زنده در جهان اجتماعی است که در آن رتبه نسبی مسائل برای تقریبا همه چیز — دسترسی شما به منابع و توانایی خود را برای جذب جفت و حتی چه مدت شما زندگی می کنند” گفت: UT Austin روانشناس تکاملی دیوید باس یکی از این مطالعه منجر نویسندگان. “از دیدگاه تکاملی, مثلی مربوط به منابع جریان به کسانی که در وضعیت و قطره ای به آرامی اگر در همه, برای کسانی که پایین تر اجتماعی قطب توتم.”

محققان در مقایسه با مردم برداشت 240 عوامل — از جمله اعمال و صفات و حوادث — برای تعیین افزایش یافته و اختلال در فرد اعتماد به نفس در چشم دیگران. آنها دریافتند که ویژگی خاصی مانند صادق بودن کار, نوع, هوشمند, داشتن طیف گسترده ای از دانش و فداکاری برای دیگران و داشتن درک خوبی از حس شوخ طبعی افزایش یک فرد ارزش های اجتماعی.

“از کولی ها در رومانی به بومی جزایر گوام, مردم, نمایش, هوش شجاعت و رهبری افزایش رتبه در چشم همسالان خود گفت:” UT Austin روانشناسی دانش آموز فارغ التحصیل پاتریک Durkee که رهبری این مطالعه با باس. “اما داشتن کیفیت است که تحمیل هزینه به دیگران باعث خواهد شد که وضعیت خود را به نازل شدن, آیا شما در روسیه زندگی می کنند و یا اریتره.”

شناخته شده به عنوان یک دزد به عنوان کثیف یا نجس به معنی تند و زننده و یا دستیابی به یک بیماری مقاربتی و آوردن شرم بر خانواده کاهش یک فرد در موقعیت اجتماعی یا ارزش. این وضعیت آسیب رساندن به اقدامات نیز می تواند منجر به یک فرد طرد از گروه — “یک عمل است که می توانست به معنای نزدیک به مرگ حتمی در اجدادی محیط” محققان گفتند.

“اگر چه این مطالعه قبل از زمان همه گیر جالب است که یک بیماری بردار جهانی است مخل به یک فرد وضعیت” باس گفت:. “اجتماعی منتقل می شود بیماری های تکاملی باستان چالش برای بقای انسان پس انسان سازگاری روانی برای جلوگیری از آنها را. کاهش یک فرد اجتماعی است تکاملی روش های باستانی اجتماعی فاصله از بیماری بردار.”

با در نظر گرفتن جهانی تفاوت های جنسیتی در وضعیت معیارهای مطالعه پشتیبانی می کند که توانایی و تمایل به محافظت از دیگران-نشان دادن شجاعت و فیزیکی formidability و در نظر گرفتن خطرات برای حفاظت از متحدان — تر بود وضعیت افزایش برای مردان نسبت به زنان است. از سوی دیگر زنان بیشتر ارزش اجتماعی برای ویژگی های مربوط به داخلی مهارت و جذابیت.

جنسی و استراتژی های جفت گیری شیوه نیز تحت تاثیر وضعیت و قوی نشان داد تفاوت های جنسیتی. بودن از نظر جنسی بی قاعده کاهش وضعیت هر دو جنس اما صدمه وضعیت زنان بطور قابل توجهی بیشتر و حتی در بسیاری از بیماریهای برابری طلب فرهنگ در این مطالعه محققان گفتند. برعکس رسیدن متعهد دراز مدت mate افزایش وضعیت هر دو جنس اما تا حدودی بیشتر از زنان است. و وفاداری افزایش وضعیت زنان و مردان قابل ملاحظه و به همان اندازه.

این مطالعه همچنین شناسایی تفاوت های فرهنگی در کیفیت موثر بر وضعیت اجتماعی است. برای مثال تمرین جادوگری آسیب دیده یک فرد وضعیت در زیمبابوه و اریتره اما عملا هیچ تاثیری بر وضعیت در استونی روسیه یا ایالات متحده است. و اگر چه ارزش جهانی, یک حس خوب از طنز کمک زیادی به تقویت وضعیت در لهستان; متوسط افزایش در چین, کره جنوبی و ژاپن; اما تنها اندکی افزایش در اریتره.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im