بهترین لوازم پت و راهنمایی برای بچه گربه ها و توله سگ (2020)

پناهگاه در سراسر کشور در حال تخلیه به مردم اتخاذ حیوانات خانگی در حالی که در خانه گیر کرده. ما گرد دنده شما نیاز دارید برای یک انتقال آرام.

پوشش نقره ای برای این بیماری همه گیر است که پناهگاه های سراسر کشور در حال تخلیه به عنوان مردم در حال حاضر به اندازه کافی زمان برای اتخاذ یک حیوان خانگی. اگر شما با توجه به و یا در فرایند اتخاذ یک توله سگ یا بچه گربه (یا شما به تازگی به استقبال یک دوست خزدار ما گرد کرده ام تا برخی از دنده شما نیاز به انتقال آنها را برای همیشه لطفا برای زندگی.

من می خواهم بی مبالات اگر من می گویند که شما هنوز هم نیاز به مطمئن شوید که شما باید زمان و صبر و تمایل به نگه داشتن این حیوان خانگی هنگامی که پناهگاه در محل مورد نیاز را برداشته (با این حال زمانی که ممکن است). پرورش یک حیوان خانگی است که یک راه خوب برای شیب انگشتان خود را اگر شما مطمئن نیستید در مورد full-زمان تعهد است. همچنین در نظر اتخاذ ارشد سگ و یا گربه خود را به عنوان به خوبی به عنوان ویژه نیازهای حیوانات; آنها اغلب نادیده گرفته شده است.

مطمئن باشید به خواندن راهنمای ما در بهترین سگ تکنولوژی و لوازم جانبی وقتی که شما آماده به سطح خود را از شر pup دنده و اگر شما تعجب کنید که بله—ما در حال کار بر روی یک گربه لوازم جانبی راهنمای.

اگر شما خرید چیزی را با استفاده از لینک ها در داستان ما, ما ممکن است کسب درآمد کمیسیون. این کمک می کند تا حمایت از ما روزنامه نگاری. بیشتر بدانید.

اول پیدا کردن یک دامپزشک و مربی,

Best Pet Supplies and Tips for Kittens and Puppies
عکس: مایکل Cogliantry/گتی ایماژ

اگر شما در حال حاضر نیست که یک دامپزشک شما می خواهم سعی کنید برای پیدا کردن یکی قبل از آوردن حیوان خانگی جدید خود را در خانه و راه اندازی یک قرار ملاقات اولیه. بپرسید اگر آنها هر گونه استفاده از خدمات پزشکی از راه دور. آن را در مفید آمده است برای زمانی که شما سوالی است که ممکن است نیاز به یک سفر به دامپزشک (به خصوص در این قرنطینه بار). آن را یک ایده خوب به دامپزشک شما چه حیوان خانگی بیمه آنها را قبول ،

هر دو توله سگ و بچه گربه ها نیز بهره مندی از یک برنامه آموزشی. وجود دارد رفتار حرفه ای که فراموش مجازی مشاوره و همچنین در صفحه اصلی خدمات. محلی خود را PetCo پیشنهاد ممکن سایت کلاس های بیش از حد. درخواست پناهگاه و دامپزشک برای پیشنهادات. شما همچنین می توانید پیدا کردن دایرکتوری ها از طریق:

 • حیوان خانگی حرفه ای انجمن صنفی
 • انجمن بین المللی از رفتار حیوانات مشاوران
 • انجمن حرفه ای مربیان سگ
 • راهبان جدید Skete برنامه آموزش سگ

گربه سانان behaviorist و آموزش مشاور Marci L. فرسا (که من صحبت می کرد با زمانی که من تست قشنگ بستر) توصیه ترس رایگان خانه خوشحال مهم نیست که حیوان خانگی شما در حال اتخاذ. این منابع رایگان و راهنمایی در آموزش سلامت حیوانات و اضطراب و خیلی بیشتر و همچنین به عنوان راهنمایی در مورد چیزهایی مانند چگونه به داماد است.

و البته شما می توانید سعی کنید خود را به آموزش حیوان خانگی خود را. یک صدای کلیک یک ابزار خوب برای سگ, به خصوص, و مطمئن شوید که به بررسی مجموعهای از کارشناسان در یوتیوب در دسترس مانند Zak جورج (مخصوص نوزادان) و بچه گربه جوجه (بچه گربه) که کمک کرده اند برخی از مردمی سیمی.

اجتماعی و جدایی

من هم با صحبت هانا لاو, که با این نسخهها کار در نرم افزار Adobe بیمارستان حیوانات در لوس آلتوس کالیفرنیا. او بر اهمیت اجتماعی جدید خود را حیوان خانگی—سگ یا گربه با دیگر انسانها و حیوانات است. در حالی که می تواند مشکل در حال حاضر او توصیه می کند درخواست خود را به دامپزشک برای بهترین مشاوره در مورد چگونه به انجام این کار با خیال راحت.

در همان زمان, آن را آسان به متصل می شود برای حیوان خانگی جدید خود را 24/7. لاو نشان دادن به برخی از زمان به تنهایی برای حیوان خانگی خود را به طوری که آنها می تواند تجربه جدایی در اوایل. هنگامی که ما در نهایت بازگشت به حالت عادی وجود دارد به طور بالقوه می تواند تن از حیوانات خانگی مبتلا به اضطراب جدایی. صحبت کردن با دامپزشک خود را برای بهترین راه برای به دست آوردن آنها استفاده می شود به شما که در خارج از خانه.

لازم دنده

همه حیوانات خانگی نیاز به برخی از لوازم جانبی لحظه ای که شما آنها را به خانه آورد. شما لازم نیست برای رفتن به دریا—شما همیشه می توانید ارتقاء و اضافه کردن منابع خود را پس از یادگیری آنچه آنها می خواهم—اما آنها باید احساس راحتی و در خانه است. در زیر ما لیست برخی از ملزومات برای بچه گربه ها و توله سگ.

من با استفاده از جویدنی برای تمام لوازم حیوان خانگی. این خدمات به مشتریان بزرگ, سخاوتمندانه, سیاست بازگشت و حمل و نقل سریع. به علاوه شما می توانید با ثبت نام به صورت خودکار محموله برای چیزهایی که شما به طور منظم نیاز دارید. این سایت همچنین دارای یک بخش به نام پت مرکزی با آموزنده راهنماهای در حیوان خانگی پدر و مادر و تمام است که می رود همراه با آن است.

آمازون است که جایگزین دیگری را در نظر بگیرید به خصوص اگر شما در حال حاضر پرداخت برای نخست. شما می توانید یک حیوان خانگی مشخصات و عضویت در بستر رفتار میکند و بیشتر

مدفوع دفع
Best Pet Supplies and Tips for Kittens and Puppies
عکس: Vikki هارت/گتی ایماژ

گربه ها معمولا نمی نیاز به مقدار زیادی از آموزش در بستر بخش به عنوان آنها تمایل به طور غریزی می دانند که در آن به انجام کسب و کار خود را. شما فقط نیاز به رگ (و تمیز نگه داشتن آن).

فرسا نشان می دهد با استفاده از ساده و کم عمق در زیر تخت نوع ظروف نگهداری زیرا آنها می تواند کمتر از گران قیمت و بچه گربه ها تمایل به بزرگ تر شدن جعبه خود را به سرعت. به طور کامل برای رشد felines او توصیه می کند یک جعبه بستر است که حداقل 1.5 برابر طول گربه (و نه از جمله دم). من ترجیح می دهم تحت پوشش جعبه بستر برای گربه بالغ و کوچک آپارتمان (به طور خاص این گیاه مبدل یکی) اما نه همه گربه ها مثل یک تحت پوشش ، مطمئن شوید که شما به اندازه کافی جعبه بستر ، اکثر متخصصان توصیه یک جعبه در هر گربه در هر طبقه.

جویدنی است بستر تابه در اندازه های مختلف از جمله یکی که متناسب با سادگی در یک گوشه, اما شما می توانید آنها را در هر گونه مواد غذایی و یا فروشگاه حیوان خانگی. باز کردن جعبه با یک سپر محافظت از خانه خود را از لگد کردن بستر و نشت ممکن است. اگر شما می خواهید امتحان کنید یک تحت پوشش, جعبه, Booda جعبه خصوص با شیاردار مراحل است که گرفتن بستر به عنوان گربه خروجی.

صحبت از ابتلا به بستر یک بستر تشک یک ایده خوب است. آنهایی که ساخته شده از حلقه دام یک مقدار غیر قابل تصور از بستر از فرار به فرش های خود را. فقط به یاد داشته باشید: هیچ حصیر را گرفتن همه چیز.

و برای بستر فرسا توصیه ریز دانه بدون بو تجمع رس به عنوان “آن را نرم بر پنجه های خود را آسان برای حفاری و تمیز و نمی خواهد زحمت حساس زن سبک و جلف بینی.” من با استفاده از دست و چکش های انبوه و مهر و موم Multi-بنتونیت است که نور و تولید تقریبا بدون گرد و غبار, اما آن را معطر. وجود دارد مقدار زیادی از عطر چوب صندل گزینه های حتی از نام تجاری همان.

سگ نمی نیاز به یک جعبه بستر, اما آنها نیاز به housetrained. Lau نمی کنید توصیه با استفاده از آموزش پدبه عنوان می توان آن را سخت به آن انتقال نوزادان به جهان خارج, اما آنها خوب اگر شما در یک آپارتمان که در آن سخت تر به طور منظم آنها را در خارج (و یا اگر شما فقط می خواهید برخی از روی دست واقعا توله سگ جوان).

شما نیاز قورت دادن کیسه های برای زمانی که شما را به توله سگ خود را در یک پیاده روی—لطفا خود را ترک نمی, سگ مدفوع در سراسر پیاده رو برای همسایگان خود به مرحله. حرکت شبیه چمچه زنی آن را با یک کیسه و پرتاب آن را در سطل زباله. برخی از سگ-صاحبان اینجا در سیمی هستند طرفداران این کیسه های زیست تخریب پذیر. آنها بیشتر سازگار با محیط زیست نسبت به کیسه های پلاستیکی و شرکت اهدا 10 درصد از سود به Soi Dog Foundation.

برخی از حیوانات خواهد شد نیاز به پوشک که آیا آنها بیمار و نیازهای ویژه سالمندان و یا در گرما. وجود دارد بسیاری از یکبار مصرف و قابل شستشو سگ پوشک را انتخاب کنید و همچنین واقعا شایان ستایش پوشک بند اگر حیوان خانگی خود را نیاز به کمی کمک اضافی. وجود دارد نه به عنوان بسیاری از گربه-آنهایی که خاص اما این پوشک های قابل شستشو از حیوان خانگی پدر و مادر خوب هستند. این سایت نیز ارائه می دهد راهنمای مفید برای خرید و مدیریت خود را شیرین پوشک پوشیدن حیوان خانگی.

مواد غذایی و آب کاسه

برای مواد غذایی و آب, کاسه, شما باید شروع به کوچک برای گربه ها و توله سگ و آنهایی که بزرگتر به عنوان آنها رشد می کنند. سعی کنید برای جلوگیری از کاسه پلاستیکی به عنوان آن می تواند باکتری های بندر که می تواند منجر به آکنه گربه—بله, آن یک چیز! به جای انتخاب کردن برای شیشه ای یا استیل آب و غذا کاسه. گسترده تر از کاسه جلوگیری از شارب خستگی و کاسه با لاستیک مدتها در پایین مفید برای نوزادان برای جلوگیری از نشت (ما مثل این یکی).

توجه داشته باشید از مواد غذایی و تغذیه برنامه سرپناه به استفاده و صحبت کردن با دامپزشک خود برای توصیه. فرسا می گوید شما باید تغذیه بچه گربه خود را با انواع طعم و بافت به طوری که آنها می کنید استفاده می شود به یک چیز آنها را رد چیزی دیگری اگر شما مجبور به تغییر رژیم غذایی خود را. برای سگ, این مهم است که شما بلافاصله تغییر رژیم غذایی خود را به طوری به عنوان نه به ناراحتی معده خود را. ترکیب برخی از مواد غذایی جدید در با و به آرامی اضافه کردن بیشتر در طی یک هفته.

اسباب بازی و خاراندن پست

هر دو توله سگ و بچه گربه ها نیاز به تحریک و سرگرم کننده است. شما ممکن است قادر به نشستن بر روی نیمکت بی وقفه پیمایش بر روی تلفن خود را, اما آنها نمی توانند. اجازه دهید آنها را بازی! لاو نشان می دهد داشتن یک تنوع خوب از اسباب بازی ها و چرخش آنها را در داخل و خارج به طوری که آنها نمی کنید حوصله. اجتناب از هر چیزی که به اندازه کافی کوچک, فرو کردن, و نظارت بر حیوانات خانگی جدید خود را در حالی که آنها در حال بازی. قرار دادن اسباب بازی به دور بعد. بچه گربه ها و توله سگ می تواند پاره کردن, اسباب بازی, از هم جدا کنید و سعی کنید به آنها غذا خوردن.

طناب و استخوان ساخته شده برای توله سگ اجازه می دهد آنها را به جویدن چیزی که کفش خود را. همچنین کلاسیک توپ تنیس برای بازی واکشی. نوزادان خواهد جویدن زیادی بیش از حد. شما می توانید اجازه دهید آنها را در دست های خود را, اما زمانی که آنها را نیش می زنند کمی بیش از حد سخت را به مطمئن شوید که یک زمین yelp به طوری که آنها یاد بگیرند به خود را در حد متوسط نیش قدرت است. بچه گربه ها مخالف است.

“هرگز بازی با بچه گربه ها با استفاده از دست های خود را به طور مستقیم از این آنها را می آموزد که آن را OK به نیش و ابتدا دست” فرسا می گوید. “را به عنوان آنها رشد می کنند تا آنها ممکن است یک زمان سخت در حال تغییر است که عادت.” او نشان می دهد گرز بلند, اسباب بازی مانند پرنده دا.

گربه ها مانند خراش. این کمک می کند تا آنها را با سنگ تیز کردن پنجه های خود را کشش پاهای خود را از بین بردن اضطراب و علامت گذاری قلمرو خود را. نمی توانید گربه خود را declawed—آنها را به خاراندن پست ها و تشک به خراش به جای. فرسا می گوید آنها ارائه چند خراش روی سطوح اولیه اجازه می دهد تا بچه گربه ها به یاد بگیرند که در آن به ابتدا.

درست مثل جعبه بستر گربه هستند به ویژه با آنچه آنها می خواهم به ابتدا. بیشتر خواهد شد برای کارتن scratchers که مقرون به صرفه هستند اما آن ممکن است یک ایده خوب را به تلاش دیگران مانند سیزال طناب فرش و چوب در زوایای مختلف. من گربه دوست دارم PetFusion ادم تنومند و بدقواره گربه خراشنده, سالن, اما آن را گران و بزرگ برای بچه گربه ها. فرسا توصیه سرمایه گذاری در حداقل یک پست که 30 اینچ قد بلند یا بالاتر اجازه می دهد تا به صورت کامل-بدن کشش.

تخت

اگر شما چیزی مانند من و شما به خواب رفتن با حیوانات خانگی خود را نوازش به شما در شب و همچنین سالن با آنها را بر روی نیمکت. که ممکن است برخی از زمان پیوند و این به آن معنا نیست که آنها نمی خواهید یک تخت خود را به خصوص اگر آن را سخت را برای آنها را به گرفتن بر روی مبل. آن را یک ایده خوب به یک چند در بخش های مختلف از خانه.

شما می خواهید چیزی بسیار راحت و آسان برای تمیز کردن. این دو در یک بستر است که کار را برای هر دو بچه گربه ها و سگ های کوچک استفاده می شود پوشش داده شده و یا به عنوان یک تخت خواب منظم با توجه به آنچه حیوان خانگی خود را دوست دارد; شما همچنین می توانید پرتاب همه چیز را در ماشین لباسشویی. سیمی سردبير جولیان Chokkattu می گوید سگ خود را دوست دارد بنفش حیوان خانگی, تخت, زن و آن پوشش قابل جابجایی می توان تمیز کرد اما آن را گران است.

شما همچنین می خواهید برای قرار دادن یک تخت در داخل یک توله سگ جدید جعبه که ما به جزئیات بیشتر در مورد زیر. اگر شما در حال اتخاذ یک حیوان خانگی ارشد در نظر بگیرید یک تخت ارتوپدی به نگه داشتن آنها راحت است. گربه ها به گرم فرسا می گوید آنها باید بالاتر thermoneutral منطقه از انسان ها به طوری که آنها راحت هستید در دماهای بالاتر وجود دارد و گرم تخت در دسترس است. (من نظارت بر آنها را در حالی که آن را در حال استفاده است.) وجود دارد نیز خود به گرم شدن کره زمین تخت است که نیازی به وصل اما من هرگز تلاش آنها است.

جعبهها و پوزبند
Best Pet Supplies and Tips for Kittens and Puppies
عکس: دن براندنبورگ/گتی ایماژ

هر چند من نفرت فکر از قفل کردن یک توله سگ در یک جعبه اگر به درستی انجام شود می توان آن را مفید و امن نگه داشتن آنها. اگر شما مجبور به ترک خانه برای یک کمی شما می توانید آنها را در وجود دانستن آنها نمی خواهد همه چیز را نابود و احتمالا صدمه دیده خود را در این روند و آن را می دهد آنها را به یک خانه کوچک برای فرار به آنها به آن نیاز دارند (شما می دانید مانند زمانی که پدر و مادر خود را در حال آزار دهنده آنها). جعبه باید هرگز نمی تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک شکل از مجازات است.

شما باید یک جعبه است که به اندازه کافی بزرگ برای یک سگ به ایستادن و به نوبه خود در اطراف و مناسب یک تخت خواب راحت و کاسه آب. نگاهی به یقه خود را زمانی که آنها در قفس—آنها می توانند گیر است و می تواند به فاجعه منجر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر جامعه انسانی دارای یک راهنمای بسیار مفید برای آموزش جعبه.

یک پوزه است که اغلب مورد نیاز در ساختمان های آپارتمانی. درست مثل شما می خواهید توله سگ خود را به راحتی در جعبه خود را, شما نمی خواهید یک پوزه به احساس می کنم مثل یک ترسناک مجازات است. سیمی نویسنده آدرین بنابراین می گوید: هر از چند گاهی او را پر کردن بینی با کره بادام زمینی تا سگ او آن را دوست دارد. “او فکر می کند آن را به صورت سبد غذایی,” او می گوید. ویرایشگر جولیان Chokkattu با استفاده از سریع مناسب پوزه می آید که در بسیاری از اندازه و نمی نشستن بیش از حد تنگ است.

حامل قلاده قلاده و انتقالها

حیوان خانگی خود را نیاز و اتصالات یقه. کتی نلسون ارشد دامپزشک در جویدنی می گوید: یک تذکر مفید برای تناسب این است که شما باید قادر به لغزش دو انگشت بین یقه و حیوان خانگی خود را به راحتی. یک دسته سه تایی لازم است هنگام راه رفتن سگ خود را (و یا گربه!), بیش از حد. نلسون نشان می دهد 6-دسته سه تایی پا ساخته شده از چرم بوم و یا بند ناف و جفت آن را با یک مهار برای جلوگیری از قرار دادن فشارها بر روی حیوان خانگی خود را.

اگر سگ خود را می کشد در حالی که در یک دسته سه تایی, او نشان می دهد تلاش یک 4-فوت یکی. جلوگیری از جمع شدن با قلاده—آنها صدمه دیده است می توانید سگ خود را و شما. در نظر مبارکه قلاده که باز خواهد شد تا اگر کشیده به اندازه کافی سخت. گربه ها در حال کوهنوردان و شما نمی خواهید آنها را در گیر می شود و احتمالا کشته چرا که یقه خود را متصل کردم به یک شعبه دارد.

برای هر دو سگ و گربه (به خصوص گربه هایی که خارج رفتن) یک برچسب نام و شماره تلفن یک ایده خوب است. وجود دارد مقدار زیادی از سرگرم کننده طرح شما می توانید در Etsy و فروشنده حکاکی می تواند حیوان خانگی خود را نام و نام خانوادگی و شماره تلفن همراه خود را در مورد آنها از دست داده است.

گربه ها نیاز به یک حامل بنابراین شما می توانید حمل و نقل آنها را با خیال راحت. فرسا توصیه سخت طرفه حامل به عنوان نرم آنهایی که می تواند تحت فشار قرار دادند و آن را احساس مانند گربه است که بسته است. او نشان می دهد آموزش بچه گربه خود را حق دور برای لذت بردن از بودن در حامل به طوری که آنها نمی آن را مرتبط با یک موقعیت استرس زا است. آن را ترک کردن و قرار دادن راحت خوب پتو یا رختخواب در آن را با درمان و یا اسباب بازی. او را توصیه نمی کند گربه کوله پشتی. برای سگ یک طرفه حامل ممکن است یک ایده خوب برای سگ های بزرگتر اما یک نرم حامل مانند این یکی باید کافی برای نوزادان کوچکتر. همچنین خطوط هوایی تایید شده و می توانید نشستن در زیر صندلی خود را در هواپیما.

اکثر دامپزشکان احتمالا توصیه گرفتن حیوان خانگی خود را microchipped. که اگر آنها از دست رفته و به ارمغان آورد به دفتر یک دامپزشک خود تراشه می تواند اسکن و ترسیم به شما. که خوب اگر حیوان خانگی یافت می شود و به ارمغان آورد به یک دامپزشک, اما این همیشه اتفاق می افتد به این ترتیب شما همچنین ممکن است بخواهید برای به دست آوردن یک حیوان خانگی ردیاب. نویسنده آدرین خیلی دوست Fi سگ یقه Jiobit محل سکونت مانیتور (8/10 سیمی توصیه می کند) و همچنین سوت را کشف کنید که آهنگ هر دو محل و داده های سلامت.

مسواک کلیپرز ناخن و تمیز کردن وسایل

شما باید شروع به طور منظم مسواک زدن دندان اوایل لاو می گوید. مشکلات دندان می تواند سخت به رسیدگی دردناک و گران اما اگر شما در حال مسواک زدن دندان های خود را هر روز (و یا حداقل سه بار در هفته) شما باید در شکل و خوب است. شما می توانید انگشت مسواک است که می تواند آسان تر به استفاده از در حیوانات جوان یا کوچکتر مسواک برای سگ ها و گربه ها. مشورت با دامپزشک خود در مورد چه نوع از خمیر دندان بهتر است.

شما همچنین باید حیوان خانگی خود را راحت با گرفتن ناخن خود را کوتاه. آنها را به اجتناب از آن به عنوان یک موقعیت استرس زا اتفاق می افتد که یک بار در ماه Lau نشان می دهد ترک ناخن کلیپرز و برش آنها را هر از چند گاهی به آنها استفاده می شود به صدا. هر دو گربه کلیپرز ناخن و سگ کلیپرز ناخن بسیار آسان است به استفاده از, اما من پیشنهاد می کنم درخواست خود را به دامپزشک برای یک درس اول. شما نمی خواهید به کلیپ بیش از حد بالا است که می تواند باعث درد و خونریزی.

حیوانات خانگی می تواند به بسیاری از messes بنابراین شما باید برخی از درمان های در دست. من به تازگی نقل مکان کرد و به یک فرش آپارتمان و خرید یک جارو برقی بی عیب قابل حمل فرش و اثاثه یا لوازم داخلی تمیز کننده, که به راحتی پاک کردن استفراغ و hairballs ها بدون ترک هر گونه لکه ها در پشت. مردمی دیگر در سیمی کارکنان باید پرز غلطک برای حذف موهای حیوان خانگی از لباس و این کهنه قلم نشانی از یک کار بزرگ از بین بردن مو از اثاثه یا لوازم داخلی.

صحبت کردن با دامپزشک خود در مورد شامپو و درمان ککو راه هایی برای دور بو. آشنایی با پرنده را راهنمایی سم در شرایط اضطراری و نگه داشتن حیوانات سم کنترل شماره های ذخیره شده (888-426-4435).

آن را ممکن است به نظر می رسد مانند بسیاری از, اما مراقبت از یک موجود زنده است و هیچ شوخی است. هنگامی که در شک همیشه با یک دامپزشک و همیشه دوش حیوان خانگی خود را با محبت.


بزرگ تر سیمی داستان
 • یک virtual DJ یک هواپیماهای بدون سرنشین و همه زوم عروسی
 • کار از راه دور دارای قدرت پردازش آن تا زمانی که شما می خواهید یک توسعه
 • تمام ابزار ها و راهنمایی های شما نیاز به نان در خانه
 • اعترافات مارکوس Hutchins هکر که ذخیره شده اینترنت
 • در ماه, فضانورد, توالت خواهد بود یک کالا
 • 👁 مغز مفید مدل برای هوش مصنوعی ؟ به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
 • 🏃🏽♀️ می خواهید بهترین ابزار برای دریافت سالم است ؟ ما را بررسی کنید دنده تیم میدارد برای تناسب اندام بهترین انتقالها دنده در حال اجرا (از جمله کفش و جوراب) و بهترین هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de