Betelgeuse شده است مرکز مهم توجه رسانه ها به تازگی. این ابرغول سرخ است که با نزدیک شدن به پایان عمر خود و هنگامی که یک ستاره بیش از 10 برابر جرم خورشید می میرد آن می رود در مد دیدنی و جذاب. با روشنایی آن به تازگی فرو بردن به پایین ترین نقطه در صد سال گذشته بسیاری از علاقه مندان به فضا هیجان زده هستند که Betelgeuse ممکن است به زودی ابرنواختر انفجار در یک نمایش خیره کننده است که می تواند قابل مشاهده است حتی در نور روز.

در حالی که این ستاره مشهور در اوریون را شانه خواهد کرد به احتمال زیاد دیدار با مرگ خود در میلیون سال آینده — عملا روز زن و شوهر در زمان کیهانی — دانشمندان حفظ آن نور است که با توجه به ستاره ضربان دار. پدیده نسبتا شایع در میان قرمز supergiants و Betelgeuse شناخته شده است برای چندین دهه در این گروه است.

اتفاقا محققان در دانشگاه سانتا باربارا در حال حاضر پیش بینی ها در مورد روشنایی ابرنواختر که در نتیجه هنگامی که یک ضربان دار ستاره مانند Betelgeuse منفجر می شود.

فیزیک دانشجوی کارشناسی ارشد Jared گلدبرگ منتشر شده است مطالعه با لارس Bildsten مدیر پردیس را Kavli موسسه فیزیک نظری (KITP) و Gluck استاد فیزیک و KITP ارشد Bill Paxton جزئیات چگونه یک ستاره ضربان را تحت تاثیر قرار متعاقب آن انفجار هنگامی که آن به پایان برسد. این مقاله به نظر می رسد در مجله اختر فیزیک.

“ما می خواستم به دانستن آنچه در آن مانند به نظر می رسد اگر یک ضربان دار ستاره منفجر شده در مراحل مختلف ضربان نبض” گفت: گلدبرگ ملی علوم پایه و تحصیلات تکمیلی محقق. “مدل های قبلی ساده تر هستند زیرا آنها نمی عبارتند از: وابسته به زمان اثرات ضربان.”

زمانی که یک ستاره به اندازه Betelgeuse در نهایت اجرا می شود و از مواد به فیوز در مرکز آن را از دست می دهد به بیرون فشار است که آن را نگه داشته و از سقوط خود را تحت وزن بسیار زیاد. حاصل هسته سقوط اتفاق می افتد در نیمه دوم به مراتب سریع تر از آن طول می کشد تا ستاره سطح و پف لایه بیرونی به اطلاع.

به عنوان هسته آهن فرو می ریزد اتم جدا به الکترون و پروتون. این ترکیب به شکل نوترون و در روند انتشار بالا-انرژی ذرات به نام نوترينو. به طور معمول, نوترينو به سختی ارتباط برقرار کردن با دیگر ماده — 100 تریلیون از آنها عبور را از طریق بدن خود را در هر ثانیه بدون یک برخورد. که گفت: ابرنواختر در میان قدرتمند ترین پدیده ها در جهان است. اعداد و انرژی نوترینوها تولید شده در هسته سقوط بسیار زیاد که حتی اگر تنها بخش کوچکی برخورد با ستارگان مواد آن را به طور کلی بیش از اندازه کافی برای راه اندازی یک شوک قادر به انفجار ستاره.

که در نتیجه انفجار بویش به ستاره لایه های بیرونی با stupefying انرژی ایجاد یک پشت سر هم است که می تواند به طور خلاصه تحت الشعاع قرار دادن کل یک کهکشان است. انفجار باقی می ماند روشن برای حدود 100 روز پس از تابش فرار می تواند تنها یک بار یونیزه هیدروژن recombines با از دست الکترون تبدیل به خنثی دوباره. این درآمد حاصل از بیرون به این معنی است که ستاره شناسان دیدن عمیق تر به ابرنواختر به عنوان زمان می رود تا در نهایت نور از مرکز می تواند فرار. که در آن نقطه همه که سمت چپ است به کم تب و تاب بودن ذرات رادیواکتیو که می توانید در ادامه به درخشش برای سال.

یک ابرنواختر ویژگی متفاوت با ستاره جرم کل انفجار انرژی و مهمتر از آن شعاع. این به این معنی Betelgeuse را ضربان نبض باعث می شود چگونه پیش بینی آن را منفجر خواهد کرد و نه پیچیده تر است.

محققان دریافتند که اگر تمام ستاره ضربان دار در صدا — تنفس در داخل و خارج اگر شما — ابرنواختر رفتار خواهد شد که هر چند Betelgeuse بود استاتیک با شعاع داده شده است. اما لایه های مختلف از ستاره می تواند نوسان در مقابل یکدیگر: لایه بیرونی گسترش در حالی که لایه میانی قرارداد و بالعکس.

برای ساده ضربان مورد این تیم مدل به همراه داشت نتایج مشابه برای مدل های که نمی حساب ضربان. “این فقط به نظر می رسد مانند یک ابرنواختر از یک بزرگتر یا کوچکتر ستاره در نقاط مختلف در ضربان,” گلدبرگ توضیح داد. “آن زمانی که شما شروع به توجه به ضربان که پیچیده تر هستند که در آن وجود دارد چیزهای در حال حرکت در همان زمان به عنوان چیزهای در حال حرکت — و سپس مدل ما در واقع تولید قابل توجه تفاوت” او گفت:.

در این موارد این محققان کشف کردند که به عنوان نشت نور از تدریج لایه های عمیق تر از انفجار گازهای گلخانه ای به نظر می رسد به عنوان اگر آنها نتیجه ابرنواخترها از اندازه های مختلف ستاره.

“نور از بخشی از ستاره است که فشرده شده است, ضعیف,” گلدبرگ توضیح داد: “همانطور که ما انتظار می رود از یک جمع و جور تر و غیر ضربان دار ستاره است.” در ضمن نور از بخش هایی از این ستاره که در حال گسترش در آن زمان به نظر می رسد روشن تر به عنوان هر چند آن را از یک بزرگتر غیر ضربان دار ،

گلدبرگ در نظر دارد به ارائه گزارش به تحقیقات یادداشت از آمریکا فصل های جامعه با اندی هاول یک استاد فیزیک و KITP پژوهشگر فوق دکترا اوان Bauer خلاصه نتایج حاصل از شبیه سازی های فرار آنها به طور خاص در Betelgeuse. گلدبرگ نیز با KITP postdoc بنی Tsang به مقایسه مختلف تابشی انتقال تکنیک های ابرنواخترها و با فیزیک دانشجوی کارشناسی ارشد Daichi Hiramatsu در مقایسه نظری انفجار مدل به ابرنواختر مشاهدات.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net