مراقب باشید از منفی کاذب در تست تشخیصی از COVID-19

یکی از متداول ترین ابزار تشخیصی به خصوص در طول این بیماری همه گیر است رونوشت معکوس polymerase chain reaction test (RT-PCR) استفاده می کند که یک فرد تنفسی نمونه برای تشخیص ذرات ویروسی و تعیین اگر فرد ممکن است در معرض یک ویروس است.

آزمایشگاه حرفه ای در سراسر ایالات متحده و جهان را با استفاده از RT-PCR برای پیدا کردن اگر یک فرد آلوده شده است با SARS-CoV-2 ویروس است که باعث COVID-19. این آزمون باید نقش مهمی را در کشور ما پاسخ به همه گیر. اما در حالی که آنها مهم هستند محققان در دانشگاه جانز هاپکینز دریافته اند که احتمال منفی کاذب نتیجه — هنگامی که یک ویروس شناسایی نیست در کسی که در واقع است یا به تازگی شده است آلوده — بیشتر از 1 به 5 و در آن زمان به مراتب بالاتر است. محققان هشدار می دهند که ارزش اخباری از این آزمایشات ممکن است همیشه عملکرد نتایج دقیق و زمان بندی آزمون به نظر می رسد موضوع تا حد زیادی در دقت.

در این گزارش در یافته های منتشر شده در 13 مه در مجله Annals of Internal Medicine,محققان دریافتند که احتمال منفی کاذب نتیجه کاهش از 100% در روز 1 از آلوده شدن به 67 درصد در روز 4. این منفی کاذب نرخ کاهش به 20 درصد در روز 8 (سه روز پس از یک فرد شروع علائم). آنها همچنین دریافتند که در روز یک فرد شروع به تجربه علائم واقعی از بیماری متوسط منفی کاذب نرخ 38 درصد است. در ضمن منفی کاذب نرخ شروع به افزایش دوباره از 21 درصد در روز 9 به 66 درصد از 21 روز.

در این بررسی که تجزیه و هفت قبلا مطالعات منتشر شده در RT-PCR عملکرد می افزاید: به شواهدی که احتیاط باید استفاده شود در تفسیر منفی نتایج آزمون, به خصوص برای افراد به احتمال زیاد در معرض شده اند یا که نشانه های سازگار با COVID-19.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه جانز هاپکینز پزشکی. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>