موجب بهره در داده های بزرگ برای پیگیری گسترش حرکت سریع پاتوژن و به طرح پیشگیری از بیماری تلاش. اما نیاز فوری برای جلوگیری از شیوع نباید ابر فکر کردن در مورد big data قابلیت انجام بیش از آسیب خوب.

شرکت ها و دولت ها در سراسر جهان در حال بهره برداری از داده های مکان از میلیون ها نفر از اینترنت و تلفن همراه کاربران برای سرنخ در مورد چگونه این ویروس گسترش می یابد و چه اجتماعی فاصله اقدامات در حال کار است. بر خلاف نظارت اقدامات که در مسیر حرکت افراد خاص این تلاش های تجزیه و تحلیل مجموعه داده های بزرگ برای کشف الگوهای مردم در حرکات و رفتار در طول دوره این بیماری همه گیر.

در ایالات متحده, تلفن همراه, تبلیغات شرکت ها گزارش با مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها و دولت های ایالتی و محلی به تجزیه و تحلیل چگونه جنبش مردم تغییر کرده و جایی که آنها هنوز هم با تجمع بر اساس محل تلفن همراه داده است. گوگل راه اندازی جامعه تحرک گزارش بر اساس داده های مکان از نقشه های گوگل کاربران را به ارائه بینش چگونه Covid-19 اقدامات اجتماعی فاصله مشغول به کار هستند. تحت آن مجددا راه پیشگیری از بیماری نقشه ابتکار Facebook ارائه آن تحقیقات شرکای اقتصادی در جمعیت جنبش و دوستی الگوهای پیش بینی گسترش بیماری و رعایت بهداشت عمومی اقدامات است.

به عنوان جذاب به عنوان این پروژه ممکن است به نظر می رسد شرکت ها و دولت ها باید بپرسید که آیا آنها ارائه خواهد شد سلامت عمومی مزایای آنها وعده یا misdirect تلاش های دولت در راه است که به خطر اندازد حقوق از فقیرترین و آسیب پذیرترین مردم است.

این 2014-2016 بیماری همه گیر ابولا در غرب آفریقا ارائه می دهد یک داستان احتیاطی در داده های بزرگ. در طول شیوع دانشگاه هاروارد بر اساس محاسباتی اپیدیولوژی به دست آمده از سوابق تماس از کاربران تلفن همراه در سراسر منطقه در تلاش برای پیش بینی گسترش ویروس و کمک به مقامات بهداشت عمومی هدف بهتر بیماری-پیشگیری اقدامات است. این تحلیل ممکن است بر اساس اشتباه فرض که جنبش مردم بودند اولیه بردار از انتقال ابولا که در واقع این ویروس عمدتا از طریق مراقبت از بیمار و در طول مراسم تشییع جنازه آماده سازی.

تحقیقات بر روی استفاده از تلفن همراه الگوهای همچنین کست شک در این نظریه که جزئیات تماس سوابق قابل اعتماد برای پیگیری جنبش مردم حتی در کل سطح. در غرب آفریقا و بسیاری از کاربران تلفن همراه خود و تلفن های متعدد برای مدیریت حرفه ای مختلف اجتماعی و شخصی نقش و آنها ممکن است به اشتراک گذاری آنها را به طور گسترده ای با خانواده, دوستان, و یا حتی کل محله.

این محاسبات غلط روشن گسترده تر مشکل: داده های بزرگ می تواند مبهم و یا غلط پیچیده واقعیتهای اجتماعی با عواقب خطرناک برای سلامت عمومی و حقوق بشر است.

در ما پایین تر رسانه های اجتماعی و تلفن همراه نرخ نفوذ در میان افراد مسن و روستايی ممکن است تحریف تلاش برای الهی مردم را جنبش از تلفن همراه داده ها و در نهایت ارائه ناقص اساس برای درک چگونگی گسترش بیماری در جوامع و اقدامات مورد نیاز به سرعت انتقال. عوامل محیطی که کاهش دقت و صحت داده های مکان از جمله وجود ساختمان های بلند بیشتر می تواند به تضعیف این تجزیه و تحلیل.

تحرک الگوهای گرفته شده توسط این داده ها همچنین نشان می دهد کمی در مورد اینکه چرا مردم در حال حرکت با وجود پناهگاه در محل سفارشات و محدودیت های دیگر در حرکت است. در حالی که ممکن است وسوسه انگیز برای تشدید اجرای اجتماعی-فاصله اقدامات در مناطق کم درآمد با سرسختانه سطح بالایی از ترافیک این ممکن است به طور نامتناسبی مجازات کسانی که به دنبال سرپناه در سفر به بانک های مواد غذایی و یا به دنبال تاخیر از خطرناکی تنگ و چهارم.

دفعات بازدید: همه ما coronavirus پوشش در اینجا.

داده های بزرگ را در نقاط کور می تواند منجر مقامات بهداشت عمومی گمراه انحراف منابع مهم از ثابت مهار روشها مانند تهاجمی تست. آنها همچنین می تواند منجر به محدودیت های شدیدی که به طور نامتناسبی تحت تاثیر حقوق کسانی که زیر و یا تحریف با داده ها. در اسرائیل دولت محل تلفن همراه ردیابی برنامه باعث شده است که شکایت که مقامات در حال اشتباه محدود مردم به خانه های خود بر اساس داده های مکان نادرست.

در حالی که ظرفیت بزرگ اطلاعات برای کمک به جلوگیری از شیوع کروناویروس در بهترین حالت نامشخص خطرات آن برای حفظ حریم خصوصی بسیار زیاد است. دولت ها و شرکت ها اشاره کرد anonymization از اطلاعات شخصی به عنوان یک کلید حفاظت از حریم شخصی کاربران, اما مطالعات متعدد نشان می دهد که این ممکن است تنها تاخیر به جای جلوگیری از این فرد دوباره شناسایی. داده های موقعیت مکانی ویژه آسیب پذیر از آن می توان با ترکیب های عمومی و خصوصی پرونده برای ایجاد پیچیده و آشکار نقشه یک فرد جنبش های انجمن و فعالیت های.

Google و Facebook می گویند که طرح های خود را صرفا فاش جمع بینش مردم رفتارهای نه محل دقیق تاریخ. در حالی که تجمع داده ها ممکن است بهتر است برای حفظ حریم خصوصی باید آن را همراه با تدابیر دیگر مانند محدودیت است که دسترسی به داده ها و برای چه هدف حذف الزامات و غروب دارند ، اما داده های شیوه در بخش فن آوری در طول تاریخ فاقد شفافیت و آن را دشوار است برای افراد داده و افکار عمومی را برای تعیین اینکه آیا این پادمان وجود دارد و یا چگونه stringently آنها در حال اجرا.

عاقلانه تکیه بر داده های مبتنی بر فن آوری در زمان بحران می تواند به بهبود درک ما از بیماری گسترش دسترسی به مراقبت های بهداشتی و کمک به ما متصل بمانید. اما این ضربه را مهار داده خوب باید یک مجوز برای انجام آزمایش های خطرناک است که قربانی حریم خصوصی و آزادی های مدنی و بدون هر گونه روشن شدن نتیجه نهایی–نتایج مضر است که می تواند باقی بماند و پس از بحران است.


سیمی نظر انتشار مقالات خارج از همکاران به نمایندگی از طیف گسترده ای از دیدگاه های. ادامه مطلب نظرات در اینجا. ارسال یک op-ed در opinion@wired.com.


بیشتر از سیمی در Covid-19
  • چرا برخی از افراد تا بیمار ؟ درخواست خود را به DNA
  • نیویورک یک بار دیگر در زمین صفر در کلمات خود را
  • سازمان ملل-مواد مخدر معجزه می تواند کمک به اهلی همه گیر
  • سیمی Q&A: ما در میان شیوع. در حال حاضر چه ؟
  • چه باید بکنید اگر شما (و یا یک دوست) ممکن است Covid-19
  • دفعات بازدید: همه ما coronavirus پوشش در اینجا

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی