جمینی شمالی تلسکوپ در هاوایی یکی از بزرگترین. در حال حاضر آن را نیز بسیار سریع است.

رصدخانه جمینی/انجمن دانشگاه ها برای پژوهش در نجوم

ماه گذشته آشکارسازهای موج گرانشی برداشت امواج در فضا زمان از یک کیهانی تحولات ناگهانی و عمده است: ممکن است ادغام یک سیاه چاله با یک ستاره نوترونی یک رویداد هرگز قبل از دیده می شود. در پاسخ به هشدار تلسکوپ در سراسر جهان swiveled به سمت آشکار منبع به سازمان دیده بان برای برخورد را تاب و تایید آن برای اولین بار بود. آرایه تلسکوپ پیوستن به شکار بی سابقه بود بیش از حد: این شامل 8.1 متری جمینی شمالی تلسکوپ هاوایی جزایر Kea, یکی از بزرگترین در جهان است.

به این مناسبت برج جوزا و دیگر تلسکوپ دیدم هیچ چیز غیر منتظره است. در عین حال آن را یک آزمون مهم از یک تلسکوپ شبکه و نرم افزار توسعه یافته به طور خودکار مشاهدات حرکت سریع به حوادث است. Rejigging این برج شبانه برنامه به طور معمول ساعت طول می کشد اما این بار آن انجام شد در یک دقیقه با چند کلیک ماوس. “ما در آستانه یک عصر جدید می گوید:” اندی هاول از رصدخانه لاس کومبرس (LCO) موجود واکنش سریع شبکه که کمک به توسعه نرم افزار است. “این یک راه کاملا جدید برای مشاهده جهان است.”

تلسکوپ و دیگر آشکارسازهای که اسکن آسمان برای اتفاقاتی که تغییر روزانه و ساعتی یا حتی دقیقه به دقیقه در حال ایجاد یک نیاز برای سریع پیگیری مشاهدات. تنظیم سرعت در حال حاضر Zwicky گذرا تسهیلات 1.2 متر بررسی تلسکوپ در کالیفرنیا است که تولید تا 1 میلیون گذرا هشدار هر شب ضعیف اشیاء که شامل ابرنواخترها خیره کننده کهکشانی هسته و عبور سیارک ها. تلسکوپ حتی هشدار ستاره شناسان به سیاه چاله ها در عمل بلع ستاره. اما در 3 سال زمان خروجی آن خواهد بود به مراتب بیشتر است که از این ورا C. روبین رصدخانه (VRO, قبلا بزرگ همديد Survey Telescope) در شیلی. با 8.4 متری آینه, VRO را نگاه بسیار عمیق تر به جهان و تولید حدود 10 میلیون گذرا هشدار در هر شب.

تعقیب آنان هشدار خواهد بود یک وظیفه دلهره آور است. LCO خصوصی تامین شبکه ای از 23 تلسکوپ های کوچک است مجموعه ای به عنوان مثال برای چگونه به آن را انجام دهد. قلب شبکه پویا زمانبندی که مرتب فوری پیگیری درخواست و روال مشاهدات برنامه ریزی شده برای این تلسکوپ که ارائه می دهند تقریبا 24/7 دسترسی به کل آسمان چرا که آنها در سراسر جهان پراکنده شده. “LCO منحصر به فرد است در حال حاضر در حال تغییر برنامه هر 5 تا 10 دقیقه می گوید:” مدیر لیزا Storrie-لومباردی. چنین است که موفقیت آن است که ستاره شناسان اروپایی در حال تطبیق LCO را زمانبندی برای گسترش خود OPTICON شبکه از حدود 60 تلسکوپ. “نرم افزار خود را خیلی بهتر از ما برای کنترل سیستم می گوید:” محقق اصلی جری گیلمور از دانشگاه کمبریج است.

بنیاد ملی علوم (NSF) که صاحب یک تعداد انگشت شماری از تلسکوپ نیز می خواهد در عمل. حدود 18 ماه پیش از آن با همکاری LCO برای ایجاد آنچه در آن خواستار رویداد نجومی رصدخانه شبکه (ابدیت). چرا که بسیاری از اشیاء است که باعث VRO هشدار خواهد بود ضعف NSF اضافه خواهد شد برخی از آن بزرگ تلسکوپ به شبکه. مشکل این است که LCO تلسکوپ ها به طور کامل رباتیک و NSF را نمی, تا ابدیت تیم نرم افزار طراحی رابط پل این دو سیستم. این testbed بوده است 4.1 متری جنوب اختر فیزیک تحقیق تلسکوپ (اوج) در شیلی. به مدت 20 شب در سال گذشته افزایش می یابد زد در “ابدیت حالت” با یک اپراتور در پاسخ به یک سرعت در حال تغییر لیست از اهداف ارائه شده توسط LCO زمانبند. یکی دیگر از 20 ابدیت شب در اوج شروع این ماه و جمینی شمالی در حال حاضر در دسترس به صورت محدود. NSF همچنین امیدوار است که شامل 4 متر Victor M. Blanco تلسکوپ در شیلی در ابدیت.

خودکار پیگیری مشاهدات تنها بخشی از مقابله با آمدن سیل از VRO. ستاره شناسان همچنین نیاز به نرم افزار به غربال کردن از طریق گذرا هشدار و یک چاقو در تصمیم گیری چه یک رویداد است. چنین برنامه هایی به نام رویداد کارگزاران تقسیم خواهد شد هشدار به دسته بندی ها: ابرنواختر خیره کننده ستاره ها یا ستاره های دنباله دار ، محققان می توانند شهامت رویدادهای جالب از این مخازن و یا آنها می تواند به طور خودکار این کار با هدف و مشاهده manager (تام) است که می تواند به طور خودکار درخواست پیگیری مشاهدات و راه اندازی یک صفحه وب را برای هر رویداد بنابراین ستاره شناسان می توانید ببینید و در مورد اطلاعات. “آن را مانند Facebook به صورت گذرا می گوید:” اریک Bellm که منجر به توسعه VRO هشدار خط لوله در دانشگاه واشنگتن در سیاتل است.

شری Suyu از موسسه ماکس پلانک برای فیزیک نجومی است که منجر به توسعه یک تام برای عدسی گرانشی حوادث. گاهی اوقات این نور از دور ابرنواختر است خم شده و یا lensed با دخالت یک کهکشان ایجاد تصاویر متعدد از همان ابرنواختر. چون نور برای تصاویر زیر مسیرهای مختلف به زمین آنها ممکن است شعله ور روز یا چند هفته از هم جدا. “آن را مانند یک ماشین زمان” Suyu می گوید. “ما یکی از اولین و منتظر دوم به نظر می رسد” که باعث می شود آن را ممکن است برای مطالعه یک ابرنواختر از اولین لحظات.

تنها دو جمله lensed ابرنواختر کشف شده است. اما Suyu انتظار VRO را پیدا خواهد کرد صدها ستاره شناسان را قادر می سازد به مطالعه ابرنواخترها در جزئیات و استفاده از آنها برای محاسبه ثابت هابل گسترش رای از جهان است. Suyu تام را حوادث طبقه بندی به عنوان ابرنواختر توسط رویداد کارگزاران به طور خودکار ماشه مشاهدات برای ارزیابی اینکه آیا یک ابرنواختر جدید است lensed و اگر چنین است, برنامه روزانه مشاهدات.

برخی از ستاره شناسان نگران این هستند که با بهره گرفتن بیشتر از تلسکوپ برای پاسخ به گذرا هشدار می تواند مختل روزمره پژوهش است. برج جوزا برای مثال این است که بخشی از بودجه توسط شرکای بین المللی و “نه همه همکاران در زمان-دامنه می گوید:” این برج اندی Adamson. در این حرکت سریع دنیای جدید زمان-دامنه ستاره شناسان ممکن است تا پایان بیگانه دیگران که به مدت طولانی برنامه ریزی شده مشاهدات. “ما در حال کار کردن سیاست” هاول می گوید.

و با وجود همه این تلاش ها هنوز هم وجود دارد نگرانی گسترده در میان ستاره شناسان که حجم خالص VRO هشدار خواهد باتلاق آنها. LCO را Rachel خیابان منجر به توسعه یک ابزار برای طراحی TOMs اما او می گوید: “ما در حال حاضر اشباع شده با اهداف بیشتری از ما احتمالا می توانید مشاهده و آن را به بدتر.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su