یک تیم بین المللی از دانشمندان از کشف یک ماده جدید است که می تواند 3D چاپ شده برای ایجاد بافت مانند ساختارهای عروقی.

در یک مطالعه جدید منتشر شده امروز در طبیعت ارتباطاترهبری استاد آلوارو ماتا در دانشگاه ناتینگهام و کوئین مری دانشگاه لندن محققان توسعه داده اند یک راه برای چاپ 3D گرافن اکسید با یک پروتئین است که می تواند به سازماندهی ساختارهای لوله ای که تکرار برخی از خواص از بافت عروقی.

استاد ماتا گفت: “این کار ارائه می دهد فرصت های در biofabrication قادر می سازد simulatenous top-down 3D bioprinting و از پایین به بالا self-assembly مصنوعی و بیولوژیکی قطعات در صورت منظم از نانو. در اینجا ما در حال biofabricating میکرو مقیاس مویرگی-مانند سیال سازه که سازگار با سلول های نمایشگاه فیزیولوژیکی مربوط به خواص و باید از این ظرفیت برای مقاومت در برابر جریان است. این می تواند فعال کردن تفریح و سرگرمی از vasculature در آزمایشگاه و مفاهیم در توسعه امن تر و کارآمد تر از مواد مخدر به معنی درمان به طور بالقوه می تواند رسیدن به بیماران بسیار سریع تر است.”

مواد با خواص قابل توجه

خود مجمع است که روند که چندین مولفه سازماندهی می تواند به بزرگتر به خوبی تعریف سازه. سیستم های بیولوژیکی تکیه بر این فرایند به controllably مونتاژ ساختمان مولکولی-بلوک را به پیچیده و کاربردی برگزاری نمایشگاه مواد قابل توجه در خواص مانند ظرفیت برای رشد تکثیر و انجام قوی توابع.

جدید نوع ماده بیولوژیکی است که ساخته شده توسط خود مجمع از یک پروتئین با گرافن اکسید. ساز و کار مجلس را قادر می سازد انعطاف پذیر (بی نظم) مناطق از پروتئین به منظور و مطابق با گرافن اکسید تولید یک تعامل قوی بین آنها است. با کنترل از راه های که در آن دو اجزای مخلوط ممکن است به راهنمای مونتاژ خود را در چند سایز ترازو در حضور سلول ها و به پیچیده ساختار قوی.

این مواد را می توان به عنوان یک 3D چاپ bioink به چاپ سازه های با هندسه پیچیده و قطعنامه های پایین به 10 ؟ m. این تیم تحقیقاتی نشان داده اند که ظرفیت ساخت عروقی مانند سازه در حضور سلول ها و برگزاری نمایشگاه بیولوژیکی مربوط شیمیایی و خواص مکانیکی.

دکتر Yuanhao وو توسط رهبری محقق در این پروژه او گفت: “وجود دارد علاقه زیادی به توسعه مواد و فرآیندهای ساخت که تقلید از کسانی که از طبیعت است. اما توانایی ساخت قوی و کاربردی مواد و از طریق دستگاه های خود-مونتاژ اجزای مولکولی است تا در حال حاضر محدود شده است. این پژوهش به معرفی یک روش جدید برای یکپارچه سازی پروتئین با گرافن اکسید توسط خود مجمع در راه است که به راحتی می توان با یکپارچه تولید افزودنی به راحتی ساخت biofluidic دستگاه های است که اجازه می دهد ما تکرار بخش های کلیدی از بافتها و ارگان ها در آزمایشگاه است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ناتینگهام. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im