در زبان سواحیلی, red-billed oxpeckers به نام عسکری wa kifaru یا “کرگدن گارد.” در حال حاضر یک کاغذ ظاهر می شود 9 آوریل در مجله زیست شناسی کنونی نشان می دهد که این بومی نام حلقه درست: red-billed oxpeckers ممکن است به عنوان خط اول دفاعی در برابر شکارچیان رفتار مانند مأموران صدایی زنگ خطر بالقوه. با ردیابی وحشی کرگدن سیاه, محققان دریافتند که کسانی که حمل oxpeckers بودند به مراتب بهتر در سنجش و اجتناب از انسان ها نسبت به کسانی که بدون مسافرت مفتی پرنده.

در حالی که حفاظت از محیط زیست تلاش می کند تا دوباره به انقراض کرگدن سیاه و سفید تعداد شکار غیر قانونی باقی مانده است یک تهدید عمده. “اگر چه کرگدن سیاه را بزرگ rapier-مانند شاخ و ضخیم پنهان کردن آنها به عنوان نابینا به عنوان یک خفاش. اگر شرایط مناسب یک شکارچی می تواند راه رفتن در عرض پنج متر از یکی به عنوان طولانی به عنوان آنها downwind می گوید:” Roan Plotz (@RoanPlotz) یک مدرس و رفتاری بوم شناس در دانشگاه ویکتوریا استرالیا., که همکاری نویسنده این مقاله با محیط زیست دانشمند Wayne لینکلیتر (@PolitEcol) از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا — ساکرامنتو. Oxpeckers که شناخته شده برای تغذیه کنه و ضایعات بر روی کرگدن بدن ممکن است برای کرگدن را بینایی ضعیف با تماس اگر آنها تشخیص نزدیک شدن انسان است.

به بررسی نقش که oxpeckers ممکن است بازی Plotz و تیم خود را ثبت تعداد oxpeckers در دو گروه از کرگدن آنها مواجه می شوند. کرگدن برچسب گذاشته شده توسط فرستنده های رادیویی — اجازه داده است که محققان برای پیگیری آنها را در حالی که فرار از تشخیص از oxpeckers — انجام پرنده بر پشت خود بیش از نیمی از زمان. بدون برچسب کرگدن سیاه و سفید را داشت و از سوی دیگر انجام هیچ oxpeckers بیشتر از زمان — نشان می دهد که دیگر بدون برچسب کرگدن که انجام پرندگان ممکن است باید اجتناب شود در مواجهه با محققان در دسترس نباشد. “با استفاده از تفاوت ما بين oxpeckers روی برچسب در مقابل بدون برچسب کرگدن ما تخمین زده است که بین 40% و 50% از همه ممکن است سیاه و سفید کرگدن برخورد خنثی شد با حضور oxpeckers می گوید:” Plotz.

حتی زمانی که محققان قادر به قرار دادن برچسب کرگدن های oxpeckers’ زنگ تماس هنوز هم به نظر می رسد برای بازی در نقش درنده دفاع. زمینه تیم زد “رویکرد انسان” آزمایش که در آن یک محقق خواهد راه رفتن به سمت کرگدن از باد مخالف در حالی که یک همکار ثبت کرگدن رفتار. تیم زمینه ثبت تعداد oxpecker انجام این کرگدن’ رفتار بر رویکرد و فاصله از محقق که یا کرگدن شد مراقب باشند و یا اگر کشف نشده آن را ناامن شد و به هر کدام نزدیک تر است.

“ما آزمایش نشان داد که کرگدن بدون oxpeckers شناسایی یک انسان با نزدیک شدن تنها 23% از زمان. با توجه به این پرنده زنگ تماس آن با oxpeckers تشخیص نزدیک شدن انسان در 100% از ما محاکمه و به طور متوسط در فاصله 61 متر — تقریبا چهار برابر بیشتر از وقتی که کرگدن به تنهایی بود. در واقع بیشتر oxpeckers کرگدن انجام شده بیشتر فاصله که در آن یک انسان شناسایی شد,” او می گوید. او اضافه می کند که این بهبود تشخیص و برآورد فاصله حتی ممکن است محافظه کار به دلیل آنها نمی را به حساب بدون برچسب کرگدن حمل oxpeckers که این تیم می تواند تشخیص نیست.

وقتی که یک کرگدن درک oxpecker زنگ تماس, آن را تقریبا همیشه re گرا خود را به صورت downwind — حسی خود را نقطه کور. “کرگدن نمی تواند بوی شکارچیان از downwind ساخت آن را آسیب پذیر ترین موقعیت. این درست است به خصوص از انسان ها که در درجه اول شکار بازی از این جهت می گوید:” Plotz.

این نتایج نشان می دهد که oxpeckers موثر اصحاب است که قادر به کرگدن سیاه و سفید برای فرار از برخورد با مردم و تسهیل موثر ضد درنده استراتژی هنگامی که در بر داشت. برخی از دانشمندان حتی این فرضیه را مطرح کرد که oxpeckers تکامل تطبیقی این رفتار به عنوان یک راه برای محافظت از خود منبع غذایی: به کرگدن.

“کرگدن شده اند و شکار توسط انسان برای هزاران سال, اما این گونه رانده شد به آستانه انقراض در طول 150 سال گذشته. یک فرضیه این است که oxpeckers تکامل در این رابطه تعاونی با کرگدن نسبتا به تازگی برای محافظت از مواد غذایی خود را از منبع انسانی overkill می گوید:” Plotz.

با وجود این ارتباط تنگاتنگی با رابطه oxpecker جمعیت را به طور قابل توجهی کاهش یافته و حتی تبدیل شدن به محلی منقرض شده در برخی از مناطق. به عنوان یک نتیجه بسیاری وحشی, سیاه, کرگدن, جمعیت در حال حاضر زندگی بدون oxpeckers در محیط زیست خود را. اما بر اساس یافته های این مطالعه reintroducing پرنده را به کرگدن جمعیت ممکن است به تقویت تلاش های حفاظت. “در حالی که ما نمی دانیم که reintroducing پرندگان را به طور قابل توجهی کاهش شکار اثرات ما نمی دانیم oxpeckers کمک خواهد کرد کرگدن فرار از تشخیص که خود را در آن سود بزرگ می گوید:” Plotz.

Plotz می گوید که این یافته ها با الهام از یک سواحیلی نام و همچنین برجسته کردن اهمیت دانش محلی. “ما بیش از حد اغلب اخراج اهمیت مردم بومی و مشاهدات خود را. در حالی که علم غربی شده است فوق العاده مفید وجود دارد بسیاری از بینش های ما می توانند یاد بگیرند از جوامع بومی.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط تلفن را فشار دهید. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im