خون نشانگر پیش بینی پنگوئن هومبولت لانه نوع باروری موفقیت

از ماه مارس تا دسامبر هر سال پنگوئن های هومبولت لانه در مستعمرات وسیع در پرو و شیلی سواحل. آنهایی که خوش شانس پیدا کردن نخست زیستگاه برای لانه خود را در اعماق رسوبات گچی چلغوز که در آن آنها می توانند حفاری پناه لانه. بقیه باید به دنبال سنگی رخنمون یا دیگر فضاهای محافظت شده هستند که بیشتر در معرض شکارچیان و محیط زیست افراط.

در یک مطالعه جدید محققان, نگاه نشانگر متابولیک در خون از 30 پنگوئن های هومبولت تودرتو در Punta San Juan منطقه حفاظت شده دریایی در پرو. دانشمندان می خواستند بدانند که آیا وجود دارد متابولیک تفاوت بین پنگوئن های تودرتو در کود مرغی غنی از لانه و در مناطق در معرض.

تودرتو موفقیت حیاتی برای پنگوئن های هومبولت’ بقای طولانی مدت به عنوان یک گونه است. دهه تهاجمی چلغوز برداشت در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 — یک تمرین در نهایت با جایگزین پایدار تر از روش — تخلیه پرو خط ساحلی و نزدیک به ساحل جزایر تاریخی خود را چلغوز پرنده سپرده است که ارائه زیستگاه های تودرتو پنگوئن. چلغوز معدن تغییر آب و هوا و دیگر تهدیدات منجر به کاهش چشمگیر در پنگوئن هومبولت جمعیت در سراسر دامنه خود را. امروز وجود دارد تنها در حدود 32,000 از پرندگان — پایین از صدها هزار نفر کمتر از یک قرن پیش-و تعداد آنها همچنان به سقوط.

“Punta سان خوان و دیگر مناطق دریایی حفاظت شده و ذخایر در امتداد سواحل پرو هنوز ارائه برخی از سایت های محافظت شده با کود مرغی سپرده است که پنگوئن ها قادر به حفاری به لانه خود گفت:” دکتر مایکل Adkesson معاون رئیس جمهور of clinical medicine برای شیکاگو انجمن جانورشناسی که در عمل Brookfield Zoo.

Adkesson led پژوهش با دیوید شفر یک استاد بازنشسته دامپزشکی بالینی پزشکی در دانشگاه ایلینویز در Urbana-Champaign; و جف به عنوان levengood یک محقق با Illinois تاریخ طبیعی بررسی.

“ما می دانیم که از مطالعات انجام شده توسط زیست شناسان پرو که پنگوئن ها بیشتر تولید جوجه با نرخ بقای بالاتر هنگامی که آنها قادر به حفر نقب زدن به لانه چلغوز سپرده” Adkesson گفت. “ما می خواستیم ببینیم که اگر ما می تواند تشخیص — بر اساس خون این پرندگان — متابولیک تفاوت که نشان می دهد پنگوئن تودرتو در کمتر از ایده آل لانه سایت با استفاده از انرژی بیشتری برای مقابله با این واقعیت است که آنها بیشتر در معرض آب و هوا و شکارچیان.”

وظیفه یک چالش بود که تعداد کمی از مطالعات و تحليل متابولیت های خون در پرندگان و محققان نیست که یک فرضیه در مورد آنچه آنها را پیدا کنید گفت: شفر که با به عنوان levengood انجام تجزیه و تحلیل آماری از 19 saccharide ميشود.

کار خود نشان داد که پنگوئن ها در پناه و unsheltered مکان تا به حال سازگار — و متمایز — الگوهای چند قند در خون خود. خون قند که بهترین پیش بینی پرندگان تودرتو زیستگاه شامل arabinose مالتوز و گلوکز-6-فسفات و levoglucosenone.

که آخرین قند یک محصول جانبی متابولیسم از قرار گرفتن در معرض آلاینده levoglucosan است که تولید شده از سوختن سلولز است. تنظیم آتش به ضایعات کشاورزی است که در مناطق نزدیک تودرتو مستعمره. آتش سوزی جنگل ها نیز تولید levoglucosan. این متابولیت بيشتر در پرندگان در معرض لانه.

“این غیر منتظره پیدا کردن یکی از چند شاخص که ما که unsheltered پنگوئن ها هستند که بیشتر در معرض آلودگی هوا بیش از همتایان خود در لانه” شفر گفت.

تفاوت در دیگر saccharides به احتمال زیاد منعکس اضافی سوخت و ساز تنش پنگوئن در معرض لانه سایت تجربه محققان گفتند. تحقیقات بیشتری مورد نیاز است به اذیت کردن روابط بین این متابولیت ها و سلامت آنها.

“این یکی دیگر از ابزار در جعبه ابزار درک آنچه در جریان است با پنگوئن ها در این منطقه” Adkesson گفت. “ما می دانیم که پنگوئن ها می توانند انطباق با عدم خوب تودرتو زیستگاه به حدی اما نه ایده آل برای بقای طولانی مدت از این گونه است. ما امیدواریم که با نگاه به آنچه که در خون خود ما بهتر می تواند پیش بینی کند که چگونه تغییرات در محیط خود تاثیر می گذارد و سلامت باروری با موفقیت و با هدف نهایی شکل دادن به حفاظت از استراتژی است که حفاظت از پنگوئن ها و زیستگاه آنها.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ایلینویز در Urbana-Champaign, اخبار, اداره. Original نوشته شده توسط Diana یاتس. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>