یک تغییر در ترکیب شیمیایی فعال دانشمندان برای افزایش طول عمر و بهره وری از پروسکایت سلول های خورشیدی توسعه یافته در ایالات متحده آمریکا وزارت انرژی (DOE) است National Renewable Energy Laboratory (آزمایشگاه).

فرمول جدید فعال سلول های خورشیدی به مقاومت در برابر یک مشکل ثبات است که تا کنون خنثی تجاری از perovskites. مشکل این است که شناخته شده به عنوان نور ناشی از فاز-تبعیض نژادی رخ می دهد که هنگامی که آلیاژهای را تشکیل می دهند که سلول های خورشیدی شکستن در زیر قرار گرفتن در معرض نور مداوم.

“در حال حاضر که ما نشان داده است که ما سیستم ایمنی بدن به این کوتاه مدت برگشت مرحله جداسازی گام بعدی این است که به همچنان به توسعه پایدار در تماس با لایه ها و معماری برای دستیابی به قابلیت اطمینان در دراز مدت اهداف اجازه می دهد ماژول به گذشته در این زمینه برای 25 سال یا بیشتر” گفت: Caleb بوید نویسنده سرب از تازه منتشر شده کاغذ در علم با عنوان “سه گانه-هالید گسترده bandgap perovskites با سرکوب فاز-تفکیک برای کارآمد tandems.” بوید و co-نویسنده Jixian زو در ارتباط با دانشگاه کلرادو-بولدر پروفسور مایکل McGehee پژوهش که به بررسی perovskites در آزمایشگاه.

اضافی NREL دانشمندان که کمک به کاغذ اکسل Palmstrom دانیل Witter, سکس Larson, رایان, France, Jérémie ورنر استیون هاروی, الی, گرگ, Maikel ون Hest جوزف بری و یوسف لوتر.

پروسکایت سلول های خورشیدی به طور معمول ساخته شده با استفاده از ترکیبی از ید و برم یا برم و کلر اما محققان بر بهبود فرمول شامل سه نوع هالیدهای. تحقیقات ثابت امکان از آلیاژسازی سه مواد.

اضافه کردن کلر به ید و برم ایجاد یک سه گانه-هالید فاز پروسکایت و سرکوب ناشی از نور فاز-تفکیک حتی در روشنایی 100 خورشید. چه تخریب رخ داده بود کمی در کمتر از 4% پس از 1000 ساعت از عملیات در 60 درجه سانتیگراد است. در 85 درجه و پس از عملیاتی برای 500 ساعت سلول خورشیدی را از دست داده و تنها حدود 3 درصد از آن بهره وری اولیه.

“گام بعدی این است که برای بیشتر نشان دادن شتاب ثبات تست واقعا اثبات آنچه ممکن است اتفاق می افتد در 10 یا 20 سال در این زمینه” بوید گفت.

فرمول جدید ایجاد سلول های خورشیدی با راندمان 20.3%.

سیلیکون همچنان غالب مواد مورد استفاده در سلول های خورشیدی, اما این فن آوری در حال نزدیک شدن به آن نظری حداکثر بهره وری از 29.1% با یک رکورد 26.7% تاسیس تا به امروز است. اما قرار دادن perovskites بالای سلول های خورشیدی سیلیکون برای ایجاد یک multijunction سلول های خورشیدی می تواند به افزایش بهره وری و پایین آوردن هزینه برق خورشیدی. NREL دانشمندان قادر به ایجاد یک پشت سر هم پروسکایت/سلول های خورشیدی سیلیکون با بهره وری از 27 درصد است. توسط خود سلول های خورشیدی سیلیکون حال بهره وری از حدود 21 درصد است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط سازمان حفاظت محیط زیست/ملی انرژی های تجدید پذیر آزمایشگاه. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de