مغز ابتکار اولین مدیر مجموعه های دیدنی در ابزار بالینی

بریتنی هوشع نبی-کوچک/دانشگاه کالیفرنیا در برکلی

پس از راه اندازی آن در سال 2013 Brain Research through Advancing Innovative Neurotechnologies (مغز) طرح شده است doled حدود 1.3 میلیارد دلار در کمک های مالی به توسعه ابزار است که نقشه و دستکاری مغز است. تا به حال این عمل با هیچ رسمی مدیر. اما در هفته گذشته موسسه ملی بهداشت (NIH) که مدیریت این طرح است و یک کلید موسس اعلام کرد که neurobiologist جان Ngai خواهد سکان شروع در ماه مارس است.

Ngai که در آزمایشگاه دانشگاه کالیفرنیا در برکلی بر این شالوده های عصبی از حس بویایی کمک کرده است منجر مغز بودجه تلاش برای طبقه بندی مغز مجموعه ای گیج کننده از انواع سلول با توالی RNA. Ngai گفت: علمخودی در مورد چگونگی این طرح در حال تکامل است و چگونه او امیدوار است برای نفوذ در آن است.

مصاحبه ویرایش شده برای وضوح و اختصار.

س: چرا مغز ابتکار یک مدیر در حال حاضر ؟

یک: این طرح شده است اجرای روز به روز توسط یک تیم فوق العاده از ارشد برنامه مدیران و کارکنان با نظارت از 10 NIH موسسات و مراکز که درگیر در مغز است. والتر Koroshetz [مدیر موسسه ملی اختلالات عصبی و سکته مغزی] و جاش گوردون [مدیر موسسه ملی سلامت روان] اند نظارت بر فعالیت های مغز … نوع در علاوه بر این به “روز شغل است.”

من فکر می کنم به عنوان شرکت های ظهور از راه اندازی فاز است که به طور معمول 5 سال اول سوال این است که چگونه شما این ترجمه را به یک شرکت پایدار و در عین حال حفظ این برش لبه نوآوری ؟ … چگونه فراموش کنیم اهرم تمام موفقیت های که ساخته شده اند نه تنها در مغز بلکه در زیست شناسی مولکولی در مهندسی شیمی و علوم کامپیوتر در علوم اطلاعات. ابتکار واقعا سود را از کسی به فکر کردن در مورد این 24/7.

س: وجه تمایز این مرحله دوم از مغز از اول ؟

یک: در مرحله اول وجود دارد بسیار عمدی و متمرکز تمرکز بر ابزار توسعه: چگونه ما می آیند تا با بهتر و بیشتر روشمند راه برای تعریف یک نوع سلول? [آیا] توسعه ابزار برای اندازه گیری فعالیت عصبی—و nonneuronal سلول های فعالیت در مقیاس ؟ چگونه ما بهتر تدبیر راه های ارتباط با سیستم عصبی در حیوانات زنده به توسعه مغز و ماشین رابط?

ما به عنوان اطلاعات بیشتر در مورد چگونه مدارهای عصبی درایو رفتار … ما می توانید شروع به اجرای آن دانش از نظر درمان بیماری های انسان. ما شاهد پیشرفت در حال حاضر در درمان برخی از خیره کننده بیماری های شبکیه چشم. وجود دارد حداقل بهبود علائم اختلالات حرکتی. وجود دارد یک پیروزی بزرگ در درمان آتروفی عضلانی نخاعی. این درمان در حال حاضر بسیار گران قیمت به دلیل بیمار استخر کوچک است و ریسک و سرمایه گذاری برای توسعه این ابزار شده است بسیار بالا است. من امیدوار هستم که مغز دیگر تلاش در NIH و در همکاری با صنعت [می تواند] به طور قابل توجهی derisk سرمایه گذاری و آن را قابل دسترس بیشتر را با ایجاد سیستم عامل های فن آوری است که می تواند در سراسر چندین بیماری برنامه های کاربردی.

س: چه خواهد بود ؟

یک: برای مثال: یک جعبه ابزار از انواع مختلف ویروسی تحویل بردار [برای ژن درمانی] است که می توان به بخش های مختلف مغز انواع سلول در مغز ، یکی دیگر از قفسه در جعبه ابزار [می تواند] بگو مختلف محموله—آنزیم ها و یا کانال های یونی است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای تغییر فعالیت یا ژن-ویرایش آنزیم است که درست یک جهش.

س: این برای تلفن های موبایل مانند یک واقعی از تغییر اساسی ابزار پژوهش مغز به طور معمول متمرکز شده است.

یک: بسیاری از مردم قلم کمی زمانی که آنها شنیدن من صحبت کردن در مورد کاربردهای بالینی. آنها می گویند, “جان, شما در حال اساسی دانشمند فراموش نکنید که شما هستند.” و البته یا نیست/یا گزاره است. … بسیاری از این ابزار طراحی شده است در مدل های حیوانی و آنها بزرگ شده است برای کشف مبتنی بر علم نیز وجود دارد. آن همه نوع می رود همراه با هم.

این ماموریت از مغز است که برای درمان بیماری های خاص. ما 27 موسسات و مراکز در NIH و هر کدام دارای بیماری خاص ماموریت. من دیدن مغز به عنوان امکان دیگر موسسات و میدان به طور کلی به استفاده از ابزار در یک ماموریت خاص در راه است. اگر ما توسعه ابزار است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد در سراسر چندین تلفن انواع متعدد بیماری متحده ژن های متعدد آن برای همه خوب است. من نمی خواهید برای دریافت در مجموع بیش از من اسکی در اینجا, اما من واقعا نمی بینم بالقوه است.

س: چه چیزی شما را به عنوان کاستی از مغز ابتکار تا کنون ؟

یک: ما یک مقدار زیادی از بدانند برای انجام این کار در نظر چگونه به تعادل منحصر به فرد بالقوه فردی محقق-آغاز تحقیقات در مقابل قدرت های پروژه های مقیاس بزرگ. چگونه ما حفظ خلاقیت و نوآوری در این پروژه ؟ چگونه ما تشویق و قادر ساختن مردم به این پروژه ؟ هنگامی که شما در یک تیم 50 نفر چگونه شما ادعا می کنند و یا اعتباری برای آنچه شما انجام داده ام به منظور رفتن به مراحل بعدی?

من فکر نمی کنم این است که لزوما خاص به مغز اما مغز ممکن است برخی از مسائل جمعیتی … در شرایط متقاضیان و همچنین به عنوان بودجه محققان. وجود تنوع موضوع از نظر تنوع قومی و همچنین تنوع جنسیتی. این یک انتقاد از مغز نفسه. این فقط یک مشکلی که روبرو علمی سازمانی به طور کلی. و من قطعا متعهد به انجام ما بهترین سطح به آن را بهتر است نه فقط به دلایل عدالت اجتماعی, اما آن را فقط به من می کشد که ما در حال ترک این همه استعداد در جدول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر