ال Algar جامعه رونق در مجموعه تپه شهرک در سراسر شبه جزیره ایبری از 2200-1550 کال پیش از میلاد و gravesites و حل و فصل طرح بندی ارائه شواهد قوی از مشخص اجتماعی و سلسله مراتب.

Knipper و همکاران انجام کربن و نیتروژن تجزیه و تحلیل ایزوتوپ در دو ال Algar تپه شهرک: بزرگ شهری غنی شده سایت لا باستیدا (در حال حاضر روز تتنا Murcia) و کوچکتر حل و فصل Gatas (Turre, Almería). خود نمونه باقی مانده از 75 انسانی افراد از سراسر اقشار اجتماعی, 28 استخوان از حیوانات اهلی و وحشی, گوزن سوخته جو (75 دانه مجموع) و سوخته گندم (29 غلات) از اواسط و اواخر فاز ال Algar تمدن در سراسر دو سایت.

این نمونه افراد بشر تفاوت معنیداری بین ایزوتوپ ارزش برای مردان و برای زنان, نشان می دهد که رژیم های غذایی ممکن است مشابه بین جنس. این “نخبگان” افراد در لا باستیدا نشان داد سطوح بالاتر از هر دو کربن و نیتروژن. این ممکن است ضمنی کرده اند که مردم از لا باستیدا مصرف سطوح بالاتر از حیوانات مواد غذایی مبتنی بر اما نویسنده نشان می دهد که این ایزوتوپ ارزش تفاوت بین لا باستیدا و Gatas می تواند در واقعیت منجر به از مشابه های غذایی ترکیب. نیتروژن ارزش مشابه در هر دو سایت برای, جو, اما بالاتر برای حیوانات خانگی در لا باستیدا معنی است که رژیم غذایی مشابه با نسبت مشارکت جو و گوشت/محصولات لبنی را منجر به افزایش نیتروژن ارزش در انسان ها در لا باستیدا نسبت به Gatas.

محققان دریافتند قوی اتکا حبوبات کشاورزی تکمیل شده توسط دام در ال Algar اقتصاد است. دامنه و مقادیر کربن در جو و گندم نمونه منعکس کننده آنچه که به احتمال زیاد خشک unirrigated چشم انداز هر چند سطوح مختلف نيتروژن در محصولات زراعی نشان می دهد که ال Algar مردم اعمال کود حیوانی به زمینه های خود را. غلات و محصولات به نظر می رسد که کمک قابل ملاحظه ای به علوفه از اهلی گوسفند/بز و گاو و خوک.

اگر نمونه مورد استفاده در این مطالعه نسبتا کوچک است و با وجود محدودیت ها به چه می توان نمونه با این نوع ایزوتوپ تحلیل این مطالعه نشان می دهد اهمیت توجه به تکمیل زنجیره غذايی اندازه کافی به منظور تفسیر ایزوتوپ داده ها از انسان باقی می ماند-و نیز نشان می دهد که پیچیدگی ال Algar تکنیک های کشاورزی.

Knipper می افزاید: “ضروری است که نه تنها به بررسی انسان باقی می ماند, اما همچنین مقایسه نمونه های مختلف سابق مواد غذایی و همچنین به تفسیر داده ها در نور از باستان شناسی و اجتماعی بافت تاریخی.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط مجله PLOS. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im