در بسیاری از فرآیندهای صنعتی از جمله در بركترس است که برای تولید سوخت و یا دارو و فوم می توانید در راه است. کف حباب می تواند تا مقدار زیادی از فضای محدود کردن حجم در دسترس برای ساخت محصول و گاهی gumming تا لوله ها و دریچه ها و یا آسیب رساندن به سلولهای زنده. شرکت صرف حدود 3 میلیارد دلار در سال مواد افزودنی شیمیایی به نام غیر اکسید کننده, اما این می تواند بر خلوص محصول و ممکن است نیاز به پردازش اضافی مراحل را برای حذف آنها.

در حال حاضر محققان در MIT را با یک روش ساده ارزان و کاملا منفعل سیستم برای کاهش یا از بین بردن فوم تجمع با استفاده از حباب-جذب ورق از ویژه بافت مش که حباب سقوط به عنوان سریع به عنوان آنها را تشکیل می دهند. فرآیند جدید توضیح داده شده است در مجله مواد پیشرفته رابطدر مقاله اخیر فارغ التحصیل لئونید Rapoport دکترا ’18 بازدید دانش آموز تئو Emmerich و استاد مهندسی مکانیک Kripa بنارس.

این سیستم جدید با استفاده از سطوح محققان تماس “aerophilic” است که جذب و ریختن حباب های هوا یا گاز در بسیار به همان شیوه که هیدروفیل (آب-جذب) سطوح علت قطرات آب به چسبیدن به یک سطح گسترش و سقوط دور بنارس توضیح می دهد.

“فوم ها همه جا هستند” در فرآیندهای صنعتی, او می گوید: از جمله آبجو دم کاغذ ساخت و تولید نفت و گاز و پردازش سوخت زیستی تولید شامپو و مواد آرایشی و شیمیایی.

همچنین “این یکی از چالش های اصلی در کشت سلول یا در بركترس” او می افزاید. به ترویج رشد سلول های مختلف گازها به طور معمول منتشر از طریق آب یا مایع دیگر متوسط است. اما این می تواند منجر به ایجاد کف و حباب های کوچک پشت سر هم آنها می توانند تولید نیروهای برشی است که می تواند آسیب و یا کشتن سلول بنابراین کنترل فوم ضروری است.

معمول راه مقابله با فوم مشکل با اضافه کردن مواد شیمیایی مانند glycols یا الکل که به طور معمول پس نیاز به فیلتر کردن دوباره. اما می افزاید که هزینه و پردازش های اضافی مراحل می تواند تاثیر شیمی محصول. بنابراین این تیم پرسید: “چگونه می توانم شما خلاص شدن از فوم بدون نیاز به اضافه کردن مواد شیمیایی ؟ که ما چالش” بنارس می گوید.

برای مقابله با این مشکل آنها ایجاد ویدئو با سرعت بالا به منظور مطالعه و بررسی چگونگی حباب واکنش نشان می دهند زمانی که آنها اعتصاب یک سطح. آنها دریافتند که حباب تمایل به گزاف گویی دور مانند یک توپ لاستیکی تندرست چندین بار قبل از اینکه در نهایت چسباندن در محل فقط به عنوان قطرات مایع انجام زمانی که آنها به یک سطح تنها وارونه است. (حباب در حال افزایش است به طوری که آنها گزاف گویی رو به پایین است.)

“به منظور به طور موثر جذب تأثیر حباب ما تا به حال به درک چگونه مایع فیلم جدا کردن آن از سطح تخلیه می گوید:” Rapoport. “و ما تا به حال برای شروع در یک مربع به دلیل نبود حتی یک تاسیس متریک برای اندازه گیری چگونه به خوبی یک سطح است که در گرفتن تأثیر حباب. در نهایت ما قادر به درک فیزیک پشت چه چیزی باعث می شود یک حباب به گزاف گویی دور و درک سوار فرایند طراحی است.”

این تیم آمد تا با یک دستگاه تخت که دارای مجموعه ای از با دقت طراحی شده سطح بافت در انواع اندازه فلس است. سطح تنظیم شد به طوری که حباب خواهد رعایت حق دور بدون تندرست و به سرعت گسترش و پراکنده تا راه را برای آینده حباب به جای جمع آوری به عنوان فوم.

“کلید به سرعت گرفتن حباب و کنترل فوم تبدیل به یک سه لایه سیستم با ویژگی های به تدریج ظریف و اندازه و می گوید:” امریش آن در راین. این ویژگی کمک برای به دام انداختن یک لایه بسیار نازک از هوا در امتداد سطح مواد. این سطح, شناخته شده به عنوان یک plastron دارای شباهت به بافت برخی از پرهای غواصی پرندگان است که کمک به نگه داشتن حیوانات خشک در زیر آب. در این مورد plastron کمک می کند تا به ایجاد حباب چوب به سطح و پراکنده.

اثر خالص است که به منظور کاهش زمان آن طول می کشد برای یک حباب به چوب به سطح توسط یک صد Varanasi می گوید. در آزمون تندرست زمان کاهش یافته بود از صدها میلی ثانیه فقط چند میلی ثانیه است.

برای تست این ایده در آزمایشگاه این تیم ساخته شده است یک دستگاه حاوی یک حباب-گرفتن سطح و درج آن را به یک ظرف است که تا به حال حباب افزایش از طریق آن. آنها قرار داده شده است که ظرف بعدی به یکسان شامل فوم کف با ورق همان اندازه اما بدون بافت و مواد. در پیاله با حباب-گرفتن سطح فوم به سرعت از بین می رود به تقریبا هیچ چیز در حالی که یک لایه کامل از فوم ماند در جای دیگر بشر.

مانند حباب-گرفتن سطوح به راحتی می تواند مجهز به بسیاری از پردازش صنعتی امکانات که در حال حاضر تکیه بر defoaming مواد شیمیایی بنارس می گوید. او این باورند که در دیگر اجرای این روش حتی ممکن است مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک راه برای جذب متان تراوش از ذوب پرمافراست به عنوان جهان گرم. این می تواند هر دو جلوگیری از برخی از این گاز گلخانه ای قوی از ساخت آن به اتمسفر و در همان زمان ارائه یک منبع سوخت. در این نقطه است که امکان “پای در آسمان” او می گوید: اما در اصل آن می تواند کار کند.

بر خلاف بسیاری از فن آوری های جدید توسعه این سیستم به اندازه کافی ساده است که می تواند آن را به آسانی اجرا بنارس می گوید. “آن را آماده برای رفتن. … ما مشتاقانه منتظر به کار با صنعت است.”

این کار با حمایت بنیاد بیل و ملیندا گیتس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im