اشکالات توسل به چندین رنگ برای محافظت از خود را از شکارچیان

تحقیقات جدید نشان داده است برای اولین بار است که سپر اشکالات استفاده از انواع رنگ ها در سراسر زندگی خود را برای جلوگیری از شکارچیان.

سپر اشکالات اغلب روشن و رنگارنگ حشرات که با استفاده از رنگ هشدار به خود distastefulness به شکارچیان. مقاله منتشر شده در مجموعه مقالات انجمن سلطنتی Bدر بر داشت که آن را غیر ممکن است برای پیش بینی که چگونه یک فرد بالغ اشکال را می خواهم نگاه خود را بر اساس رنگ زمانی که جوان است.

“ما دریافتیم که در بسیاری از گونه های همان فرد اشکال را با استفاده از رنگ های مختلف ترکیب به عنوان پوره — جوان اشکالات — و بزرگسالان رفتن برای مثال از رنگ های قرمز و سبز به زرد و سبز” گفت: نویسنده سرب و بوم Dr Iliana مدینه از دانشگاه ملبورن مدرسه علوم زیستی.

“این مهم است زیرا بسیاری از این گونه استفاده از رنگ به شکارچیان هشدار می دهند که آنها ناخوشایند و برای سال آن فکر شده است که حیوانات زندگی در همان محیط — مانند پوره و بزرگسالان همان گونه — باید با استفاده از شبیه هشدار رنگ های مختلف هستند.”

این تحقیقات مشترک بین دانشمندان در دانشگاه ملبورن و دانشگاه ملی استرالیا در ترکیب اطلاعات در مورد رنگ در جوانان و بزرگسالان برای بیش از 100 گونه از سپر اشکالات در سراسر جهان است. آنها سپس با استفاده از زمینه های کاری در کانبرا با سفید بالدار choughs برای اندازه گیری چگونه به احتمال زیاد این پرندگان بودند برای حمله به بالغ و پوره و یک استرالیایی گونه سپر اشکال پنبه نوعی سگ کوچک خالدار اشکال.

آزمایشات انجام شده در لانه مرغ, آموزش دو-هفته-جوجه به ببینید که چگونه سریع آنها آموخته است که برای جلوگیری از پوره و بزرگسالان و سپس تست اینکه آیا تجربه قبلی خود را با بزرگسالان می تواند به کاهش حمله نرخ پوره.

“آزمایش های ما با پنبه نوعی سگ کوچک خالدار اشکال نشان داد که شکارچیان می تواند به سرعت یاد بگیرند که برای جلوگیری از هر دو نوع رنگ سیگنال از پوره و بزرگسالان اما پوره کنید بزرگتر سود” Dr مدینه گفت.

“اگر چه جوانان و بزرگسالان پنبه نوعی سگ کوچک خالدار اشکالات رنگ های مختلف و تجربه قبلی با بزرگسالان را در جوجه های کمتر احتمال دارد به حمله پوره. همچنین جوجه و شکارچیان وحشی که هرگز دیده می شود حشرات قبل از اینکه علاقه زیادی نشان نمی دهد در غذا خوردن آنها را. رنگ در این حشرات به یک استراتژی بزرگ در برابر شکارچیان.”

بسیاری از حیوانات از قبیل قورباغه ها و حشرات و راب دریا با استفاده از روشن colourations برای تبلیغ سمیت یا distastefulness. در نظریه سیگنال های هشدار دهنده از شکار که در همان محیط باید همین دلیل شکارچیان می توانند یاد بگیرند به طور موثر برای جلوگیری از یک نوع الگو به جای بسیاری از آنهایی که متفاوت است.

در حالی که این ایده استفاده شده است به توضیح نمونه های زیادی از تقلید در طبیعت و چرا دوری گونههای مرتبط با آن در نهایت داشتن همان هشدار دهنده رنگ مانند سیاه و سفید و قرمز و یا سیاه و سفید و زرد محققان می گویند وجود دارد چند نمونه از تنوع در محلی سیگنال های هشدار دهنده و نادیده نوع تنوع است که در سراسر مراحل زندگی.

“اگر شکارچیان قادر به یادگیری برای جلوگیری از تنها یک نوع هشدار دهنده رنگ انتظار داریم پوره و بزرگسالان به نگاه مشابه در بسیاری از گونه های” دکتر مدینه گفت. “آنچه که یافته های ما نشان می دهد این است که گسترده و تنوع رنگ در سپر اشکالات احتمالا ناشی از شکارچیان قادر به یاد بگیرند که برای جلوگیری از انواع مختلف سیگنال های رنگارنگ.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ملبورن. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im