سرهم بندی کردن زنبور عسل بیماری های تولید مثل شکل گل نوار گیاهان

گل نوار — گرده افشان پسند ردیف گیاهان که افزایش جستجوگری زیستگاه برای زنبور عسل — می تواند کمک به جبران گرده افشان کاهش است اما ممکن است همچنین به خطرات ناشی از بالاتر پاتوژن عفونت نرخ گرده جستجوگری در آن نوار.

محققان از دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی و دانشگاه ماساچوست امهرست نشان می دهد که گل نوار گیاهان به طور کلی سود کلنی زنبور عسل تولید مثل با اضافه کردن گل ها و منابع مشترک شرق زنبور عسل (Bombus cro). نتایج آمد با یک معاوضه, اما, به عنوان زنبور عسل در معرض برخی از گیاهان نشان داد نرخ بالاتر از عفونت توسط یک زنبور عسل پاتوژن به دست آورد و گل — Crithidia bombiاست که همراه با کاهش زنبور عسل-جستجوگری توانایی ها و همچنین مرگ و میر در مواد غذایی به خطر بیافتد زنبور عسل است.

این مطالعه نشان داد که برخی از “بالا-عفونت” گیاهان دو برابر C. bombi شدت آلودگي در مقایسه با زمانی که با “کم عفونت” گونه های گیاهی. زنبور عسل تغذیه عمدتا در کلزا گیاهان — عمده جستجوگری زنبور عسل گیاه و ایالات متحده مهم محصول — نشان داد عفونت سطح بین بالا و پایین-عفونت گیاهان.

با اینحال تمام کلنی های زنبور عسل که foraged در گل نوار — هر دو کم عفونت و عفونت انواع — نشان داد افزایش تولید نسبت به زنبورها که تنها دسترسی به کلزا ،

“ما می خواستم به دانستن اثرات گل نوار گونه های گیاهی بر سلامت و تولید مثل زنبور عسل” گفت: ربکا E. اروین استاد کاربردی محیط زیست در NC امور خارجه و همکاری نویسنده مقاله توصیف تحقیقات منتشر شده در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم. “گل نوار در حال تبدیل شدن بیشتر رایج است به عنوان مردم به دنبال راه هایی برای کاهش گرده افشان کاهش می یابد.”

محققان با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده از یک مطالعه قبلی به تقسیم گل نوار را به پایین و بالا-عفونت های بخش. کم عفونت گیاهان شامل آفتابگردان و آویشن در حالی که بالا و عفونت گیاهان شامل باتلاق استبرق و بنفش loosestrife.

“در قبل از مطالعه ما به بررسی 15 گونه گیاهی با قرار دادن همان مقدار C. bombi در هر یک از اجازه دادن به یک زنبور عسل, علوفه, و پس از آن دیدن اینکه آیا و چه بد از عفونت آن توسعه یافته گفت:” لین S. آدلر استاد زیست شناسی در UMass Amherst و مربوط به نویسنده این مقاله است. “ما استفاده می شود که برای تعیین گونه های گیاهی به عنوان “بالا/پایین عفونت’ برای این مطالعه است.”

محققان قرار داده شده زنبور عسل در چادر با گیاهان زراعی و یا بالا-عفونت گلدهی نوار پایین-عفونت نوار گل یا بدون گل ،

“زنبور عسل تمام شد شما با همان مقدار از پاتوژن و سپس مجاز به علوفه بنابراین گیاهان می تواند افزایش یا کاهش عفونت” آدلر گفت.

آدلر گفت: گل-نوار معاوضه — بیشتر زنبور عسل, تولید مثل, اما بالاتر پاتوژن عفونت نرخ — ممکن است قابل قبول است.

“این بستگی دارد که چگونه مهم مواد غذایی در مقابل پاتوژن است که برای گرده,” او گفت:. “Crithidia تا حدودی خوش خیم اما اگر این الگوها را برای دیگر عوامل بیماری زا مانند Nosema مشترک زنبور عسل بیماری ممکن است بیشتر از یک نگرانی است. در حال حاضر من نمی توصیه به توقف سرمایه گذاری ما در گل نوار.”

محققان امید به ادامه بررسی اثرات گل در جمعیت زنبور عسل و سلامت از جمله دیگر گونه های زنبور عسل و انواع پاتوژن.

“من فکر می کنم ما نیاز به یک مقدار بیشتر برنامه جامع برای ارزیابی چگونه گرده افشان زیستگاه ویژگی تحت تاثیر قرار پاتوژن به انتخاب آگاهانه,” آدلر گفت. “در ضمن ارائه گلدهی منابع در گرده افشان زیستگاه است که هنوز هم بهترین راه رو به جلو است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im