Bumblebees در حال بزرگ برداران از حشرات جهان قادر به پرواز بازگشت به کندو تقریبا با وزن بدن خود را در شهد در هیئت مدیره. یک مطالعه منتشر شده در Feb. 5 در علم پیشرفت نشان می دهد که چگونه آنها آن را انجام دهد-که زنبورها می تواند نشان می دهد انعطاف پذیری بیشتر در رفتار از شما ممکن است انتظار می رود از یک کاراگاه حشرات.

“آنها می توانند حمل 60 و 70 و یا 80 درصد از وزن بدن خود را پرواز خواهد بود که یک بار بزرگ برای ما فقط راه رفتن در اطراف” گفت: محقق سوزان Gagliardi یک دستیار پژوهش در دانشکده علوم زیستی در دانشگاه کالیفرنیا ، “ما کنجکاو برای دیدن چگونه آنها آن را انجام دهد و چه مقدار از آن هزینه های آنها برای حمل مواد غذایی و لوازم به کندو.”

Gagliardi و استیسی Combes, دانشیار, استاد گروه بیولوژی اعصاب فیزیولوژی و رفتار, اندازه گیری انرژی صرف شده توسط bumblebees در مورد پرواز در خصوص طراحی اتاق (یک خالی snowglobe). آنها متصل تکه های کوچک از سیم لحیم به زنبور عسل به تنظیم وزن خود را.

“ما زنبورها در یک اتاق کوچک ما به اندازه گیری دی اکسید کربن تولید می کنند. آنها عمدتا سوزاندن قند بنابراین شما می توانید به طور مستقیم چه مقدار قند آنها با استفاده از به عنوان آنها در حال پرواز” Gagliardi گفت.

آنها همچنین با استفاده از ویدئو با سرعت بالا به بررسی بال ضربه و حرکات.

Bumblebees در مورد پرواز در یک راه بسیار متفاوت به هواپیما Combes گفت. در حالی که جریان هوا هموار بیش از یک بال هواپیما یا تیغه روتور زنبورها حرکت بال خود را در یک زاویه بالا به هوا تولید گردابه که حلقه دور بال. این تولید بسیار بیشتر بالابر از جریان هوا صاف اما آن ناپایدار است به عنوان گردابه سرعت را شکست. زنبورها قادر به حفظ پرواز با حرکت بال خود را بسیار به سرعت.

دو حالت پرواز

چون bumblebees در مورد سوخت پرواز از شهد آنها در حال حمل آنها باید سبک تر به عنوان آنها پرواز و استفاده از انرژی کمتر است. به تعجب Combes و Gagliardi متوجه شد که زنبورها در واقع می تواند استفاده از انرژی کمتر در هر واحد بار زمانی که آنها بیشتر به شدت لادن.

“آنها مقرون به صرفه تر در پرواز بیشتر به شدت لود آنها که معنا ندارد از نظر انرژی,” Combes گفت.

به دنبال نزدیک محققان دریافتند که bumblebees در مورد دو راه مختلف برای مقابله با افزایش بارهای. آنها همیشه افزایش سکته مغزی دامنه (تا چه حد بال فلپ) هنگامی که آنها بیشتر به شدت لود شده اما این کافی نیست برای حمایت از وزن اضافی خود را در آن. به را تشکیل می دهند تفاوت, زنبور عسل می تواند به افزایش wingbeat فرکانس که تولید بیشتر بلند و پر انرژی را افزایش می دهد هزینه.

اما زنبورها نیز یک جایگزین ماهرانه مختلف پرواز حالت است که اجازه می دهد تا آنها را برای حمل بارهای سنگین در حالی که با صرف انرژی کمتر نسبت به زمانی که آنها افزایش زدن فرکانس.

این هنوز روشن نیست که دقیقا چه این “حالت اقتصاد” شامل Combes گفت: اگر چه این ممکن است شامل تغییر در نحوه بال می چرخد به جهت معکوس بین سکته مغزی است. اما آن چیزی است که زنبورها می تواند تصمیم به انجام یا نه.

“آن را تبدیل به یک رفتاری انتخاب آنها در حال ساخت در نظر آنها چگونه حمایت این بار” Combes گفت. زمانی که زنبورها به آرامی لود و یا استراحت آنها بیشتر احتمال دارد به افزایش wingbeat فرکانس. هنگامی که آنها بیشتر به شدت لود آنها سوئیچ به مرموز حالت اقتصاد تولید نیروی کافی برای حمایت از این بار تنها با یک افزایش کوچک و یا حتی یک کاهش در زدن فرکانس.

اقتصاد و ثبات

اگر زنبور عسل می تواند در صرفه جویی انرژی در حالی که پرواز, چرا آنها با استفاده از این حالت اقتصاد ؟ روشن نیست اما ممکن است که بالا wingbeat فرکانس عملکرد مزایا برای مثال در حفظ ثبات در آشفته هوا و یا اجتناب از موانع Combes گفت.

این کار باعث تغییر در نحوه Combes می بیند حشرات, او گفت:.

“زمانی که من در این زمینه آغاز شده بود که تمایل به دیدن آنها را به عنوان کوچک ماشین آلات ما فکر آنها فلپ بال خود را یکی از راه های هنگام حمل صفر, بار, دیگر, راه, زمانی که آنها در حال حمل 50 درصد بار و هر زنبور عسل آن را انجام دهد به همان شیوه در هر زمان” او گفت:. “این به ما داده است قدردانی که این رفتار آنها را انتخاب کنید چه باید بکنید. حتی همان زنبور عسل در یک روز متفاوت را انتخاب کنید یک راه جدید برای فلپ بال خود را.”

اضافی نویسندگان در مقاله Callin Switzer دانشگاه واشنگتن در سیاتل و مایکل Dillon, دانشگاه وایومینگ, Laramie. این کار تا حدی بود که پشتیبانی شده توسط کمک های مالی از بنیاد ملی علوم.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im