‘Bursty’ ایمیل ارتباطی کمک می کند تا گروه های تبدیل منابع به نتایج

بسیاری از سازمان ها ترتیب کارکنان به گروه ها و تحقیقات به رسمیت شناخته شده است اهمیت گروه نیاز به دسترسی به منابع (به عنوان مثال, کار دانش, مواد خام و فن آوری سرمایه) و همچنین چگونه آنها با استفاده از این منابع برای اطمینان از عملکرد مطلوب. این مطالعات نشان داده اند که گروه با همان منابع متفاوت در چگونه آنها با استفاده از آنچه در دسترس است نشان می دهد که همان منابع می تواند اثرات متفاوتی در سراسر گروه.

یک مطالعه جدید در نگاه بیش از 1300 بانکداری خرده فروشی تیم فروش در یک بانک بزرگ منطقه ای برای کشف این که آیا گروه های متفاوت در چگونه آنها را تبدیل منابع به عملکرد. این مطالعه نشان داد که منابع به طور کلی مفید است اما گروه های متفاوت در نتایج آنها دست یابد. تنوع نیز تا حد زیادی در ارتباط با این گروه هماهنگ توجه — به طور خاص الگوهای خود را از طریق ایمیل در ارتباط است. این یافته ها دارای پیامدهای چگونه شرکت می تواند موثر تر است.

این مطالعه توسط محققان در دانشگاه کارنگی ملون و دانشگاه جانز هاپکینز منتشر شده است در آکادمی مدیریت اکتشافات.

“ما در چگونه عوارض دانش مربوط به منابع متفاوت از تیم به تیم برای تعیین گروه های خاصی سود بیش از دیگران” توضیح می دهد که آنا مایو, همکار فوق دکترا در کری دانشکده کسب و کار در دانشگاه جانز هاپکینز که مستروف مطالعه است.

محققان با استفاده از یک مجموعه داده از یک خرده فروشی ایالات متحده بانکی فروش گروه برای بررسی اینکه آیا تیم های متنوع در چگونه آنها را تبدیل منابع به عملکرد (یعنی فروش ماهانه). فروش گروه شامل دو نفر به 17 پرسنل فروش خرده فروشی که شرکت قرار گرفته است. اولیه اندازه گیری عملکرد درآمد فروش تولید شده از جمله خدمات کارکنان ارائه شده (به عنوان مثال چک کردن و پس انداز و حساب های کارت های اعتباری, وام مسکن) به هر دو جدید و مشتریان فعلی است. محققان همچنین در مصاحبه کلیدی پرسنل فروش.

مطالعه کنترل شده برای انواع عوامل مربوط به هر گروه را ترکیب از جمله سن و جنس از اعضای این تعداد به طور متوسط از ماه اعضای تا به حال مشغول به کار برای بانک, اعضای تجربه کار با هم و حقوق خود را. آن را نیز کنترل می شود به قبل عملکرد (فرد متوسط فروش از ماه قبل از مطالعه) گردش مالی در ارزیابی توانایی و عوامل بازار است.

در تمام گروه های عملکردی تنوع و یا داشتن اعضا با انواع نقش های سازمانی و توابع و همچنین تعدادی از اعضای تیم کاری با هم در ارتباط بودند برای عملکرد بهتر است. اما این مطالعه نشان داد که برخی از شاخه های تولید شده حتی بازده بیشتر در این منابع بیش از دیگران است. آن را نیز یافت می شود ارتباط بین شعب بودند که موفق تر در تبدیل منابع به نتایج و چگونه به خوبی کارکنان در آن شاخه هماهنگ منابع خود را در سراسر وظایف برای جلوگیری از تاخیر و فرصت های از دست رفته.

هماهنگ توجه مجاز اطلاعات مربوطه به اشتراک گذاشته شود به سرعت به طوری که کاربران می تواند در آن عمل می کنند و کار کارآمد.

به طور خاص محققان شناسایی فعالیت های ایمیل به عنوان یک شاخص از هماهنگی میان گروههای زیرا کارکنان با استفاده از ایمیل برای به اشتراک گذاشتن ارجاع پرس و جو و یا به اشتراک گذاری اطلاعات در مورد بانک محصولات و خدمات و انتقال اطلاعات است. با استفاده از آرشیوی داده ها در ایمیل فعاليت فروش اعضای گروه محققان اندازه گیری burstiness از ایمیل — است که چگونه ایمیل شد خوشه در زمان, به عنوان مخالف به توزیع یکنواخت در سراسر زمان. آنها دریافتند که گروه هایی که ارسال ایمیل در انفجار تا به حال موفقیت بیشتر سرمایه گذاری در منابع موجود است.

“توانایی برای تعیین تغییرات در نحوه گروه با استفاده از منابع عملی مفاهیم” نشان می دهد آنیتا ویلیامز وولی استاد رفتار سازمانی و تئوری در دانشگاه کارنگی ملون دانشگاه Tepper دانشکده کسب و کار که مستروف مطالعه است. “در سازمان با بسیاری از تیم ها کار مشابه و یا وظایف مشابه آن ممکن است محتاطانه به شناسایی گروه که به احتمال زیاد برای برقراری ارتباط در راه است که سرمایه گذاری در شرکت های منابع است.

درک آنچه که اجازه می دهد تا برخی از تیم ها به درو بازده بیشتر می توانید نور را در نحوه تخصیص منابع و تسهیل کار کارآمد تر در سراسر همه گروه ها.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه کارنگی ملون. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im