‘اطرافیان اثر منحصر به فرد به انسان

یک موش است که کمتر احتمال دارد برای کمک به یک دام همراه است که اگر آن را با موش های دیگر است که کمک نیست با توجه به تحقیقات جدید از دانشگاه شیکاگو نشان داد اجتماعی روانی تئوری “bystander effect” در انسان است که در حال حاضر در این دراز دم جوندگان.

این مطالعه با عنوان “اطرافیان اثر در موش” همچنین نشان داد که در حضور دیگر پتانسیل یاور موش, موش ها بیشتر و نه کمتر احتمال دارد برای کمک به. آیا کمک به تسهیل می شود یا سرکوب به شرایط بستگی دارد و نه در خلق و خوی شخصی و یا اخلاق پیدا کردن با مفاهیم برای جامعه بشری. تحقیقات منتشر شده در جولای 8 موضوع علم پیشرفتایجاد کردن تحقیقات قبلی بر روی موش همدلی است.

در سال 2011 پگی ماسون, دکترا, استاد نوروبیولوژی و نویسنده ارشد این مطالعه و UChicago تیم از محققان دریافتند که موش ها به طور مداوم آزاد به دام افتاده اصحاب و حتی صرفه جویی در مصرف کمی شکلات برای آنها و این رفتار رانده شده توسط یک موش نسخه از همدلی است. پس از آن مطالعه نشان داد که موش های تحت درمان با داروهای ضد اضطراب هستند کمتر احتمال دارد به رایگان به دام افتاده په چرا که آنها احساس نمی آن اضطراب است. در مطالعه دیگری محققان دریافتند که موش تنها آزاد به دام افتاده موش گونه است که آنها تا به حال قبلی تجربه اجتماعی با.

ریشه های کلاسیک اطرافیان اثر تاریخ به سال 1964 زمانی که کاترین “زن سبک و جلف” Genovese به قتل رسید در شلوغ مسکونی در محله کوئینز نیویورک. یک حساب کاربری منتشر شده در نیویورک تایمز گزارش داد که 38 تماشاگران شاهد قتل اما دخالت ندارد. هر چند این داستان بعدها ثابت نادرست آن الهام گرفته از روانشناسان Bibb Latané و جان darley مردانه به بررسی همین دلیل بسیاری از مردم موفق خواهد بود برای کمک به.

این جفت ارز آزمایش افراد بشر به تنهایی و در حضور “مؤتلفه” تماشاگران-مردم که بخشی از تیم تحقیقاتی و آموزش داده شد نه برای کمک به — به عنوان آنها مواجه انواع تجربی حالات با کسی (بازیگر) در پریشانی. Latané و darley مردانه همواره مشاهده شده است که افراد به مراتب کمتر احتمال دارد برای کمک به در حضور عدم کمک به confederates از آنها هنگامی که آزمایش به تنهایی. این پدیده به عنوان اطرافیان اثر در حال حاضر یک ستون در روانشناسی موجود در هر کتاب درسی مقدماتی و کلاس. ساز کلاسیک برای اطرافیان اثر است که تصور می شود یک نفوذ از مسئولیت به موجب آن مردم دلیل است که آنها نیاز به عمل نمی کند چرا که دیگران در یک گروه خواهد شد.

اولین نویسنده جان Havlik بود UChicago در مقطع کارشناسی در ماسون آزمایشگاه که موضوع از اطرافیان اثر آمد تا در یک آزمایشگاه نشست.

“دانش آموزان من شده بود شنود من برای انجام این آزمایش برای سال” گفت: میسون. “اما آن را تا جان آمد و نمی خواهد اجازه دهید این ایده که ما در زمان شیرجه رفتن.”

Havlik در حال حاضر یک دانش آموز در دانشگاه ییل دانشکده پزشکی پیشگام آزمایش برای بررسی این که آیا موش که فاقد مجتمع مهارت استدلال نشان می دهد کلاسیک اطرافیان اثر است.

تیم تحقیقاتی خود استفاده می شود به دام افتاده موش پارادایم در ترکیب با موش ها که ساخته شد به “confederates” توسط اداره antianxiety مواد مخدر ساخته شده است که آنها را بی تفاوت نسبت به دیگر موش پریشانی اطمینان حاصل کرد که آنها نمی خواهد کمک کند. این تیم دریافتند که موش های مورد آزمایش با confederates شد کمتر احتمال دارد به کمک از کسانی که تست شده به تنهایی — اطرافیان اثر در موش صحرايی. حفر عمیق تر آنها را دیدم که حضور confederates مسدود تقویت برای کمک به.

“از آن بدتر به غیر پاسخگو مخاطبان نسبت به تنهایی” میسون گفت. “موش ها سعی در کمک به, اما این فقط یک تجربه ارزشمندی چون موش های دیگر به نظر نمی رسد به مراقبت از. انگار که موش شد به خود گفت: “من کمک کرد از دیروز و هیچ کس مراقبت. نه که دوباره.’ “

میسون و تیم او پس از آن می خواستم به می دانم که چگونه به حضور نشده موش ها را تحت تاثیر قرار کمک به رفتار است. مقابله با پیش بینی از اطرافیان اثر duos و تریو از موش در واقع بیشتر احتمال دارد برای کمک به از انفرادی موش.

“در ابتدا من فکر کردم این آزمایش شکست خورده بود” Havlik گفت. “اما پس از انجام تحقیقات بیشتر به مطالعات انسانی ما متوجه شد که رفتار واقع شده است آینه در مردم بیش از حد.”

در تحقیقات منتشر شده در سال گذشته یک تجزیه و تحلیل از نظارت ویدئوها نشان داد که دو گروه از تماشاگران کمک در بیش از 90 ٪ از برخورد خشونت آمیز.

“دلیل ما می بینیم این الگوهای مفید می رود عمیق تر از این درس را به ما آموخته در مهد کودک در مورد خوب بودن به یکدیگر گفت:” مطالعه همکاری نویسنده Maura ژاکوبی, MD یک سال 2020 فارغ التحصیل از دانشگاه شیکاگو پریتزکر دانشکده پزشکی و co-نویسنده اول این مطالعه. “این پدیده ای است که منحصر به انسان است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im