کافئین باعث افزایش توانایی تمرکز و مشکل را حل کند اما یک مطالعه جدید توسط یک دانشگاه آرکانزاس محقق نشان می دهد آن نیست تحریک خلاقیت است.

“در فرهنگ غربی کافئین کلیشه ای مرتبط با خلاق مشاغل و شیوه زندگی از نویسندگان و قهوه خود را به برنامه نویسان و نوشیدنی های انرژی زا و وجود بیش از یک هسته از حقیقت به این کلیشه” نوشت: دریا Zabelina استادیار روانشناسی و نویسنده اول این مطالعه به تازگی منتشر شده در این مجله آگاهی و شناخت.

در حالی که مزایای شناختی از کافئین — افزایش هوشیاری بهبود هوشیاری و افزایش تمرکز و بهبود عملکرد حرکتی — به خوبی برقرار شده, او گفت:, محرک را بر خلاقیت است که کمتر شناخته شده است.

در این مقاله Zabelina متمایز “همگرا” از “واگرا” تفکر. سابق تعریف شده است که به دنبال یک راه حل خاص به یک مشکل برای مثال پاسخ “درست”. دومی است که توسط تولید ایده که در آن یک مجموعه بزرگ از apt رمان یا جالب پاسخ مناسب خواهد بود. کافئین نشان داده شد به منظور بهبود همگرا تفکر در این مطالعه در حالی که مصرف آن را به حال هیچ تاثیر قابل توجهی در تفکر واگرا.

برای مطالعه 80 داوطلبان به طور تصادفی داده شده یا 200mg کافئین قرص معادل یک قوی فنجان قهوه و یا یک دارونما. آنها سپس در آزمایش استاندارد اقدامات همگرا و واگرا تفکر کار حافظه و خلق و خوی. علاوه بر این نتایج در خلاقیت و کافئین را به طور قابل توجهی تحت تاثیر قرار حافظه کاری اما افراد مورد آزمایش که در زمان آن را گزارش کمتر احساس غم.

“از 200mg پیشرفته حل مشکل به طور قابل توجهی, اما تا به حال هیچ تاثیری بر تفکر خلاق” گفت: Zabelina. “آن را نیز نمی توان آن را بدتر بنابراین نوشیدن قهوه خود را; آن را نمی خواهد از تداخل با این توانایی.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه آرکانزاس. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی