می توانید بالا-قدرت مایکروویو کاهش هزینه راه اندازی از فضای محدود موشک?

دولت ها در سراسر جهان با استفاده از موشک برای پرتاب ماهواره ها و مردم به مدار. این در حال حاضر نیاز به مقدار زیادی از انرژی سوخت است که 95 ٪ از مجموع جرم موشک. به این دلیل که هزینه راه اندازی یک موشک می تواند رسیدن به 10 میلیارد ین راه اندازی 1-گرم مفید است گفت: به همان خرید 1 گرم طلا. به حداقل رساندن هزینه کل از راه اندازی موشک خواهد حداکثر رساندن علمی کامپیوتر و افزایش امکان سنجی اکتشاف فضا.

در یک مطالعه منتشر شده در مجله فضاپیما و موشکمحققان از دانشگاه تسوکوبا باید کمک به حل مهم بی سیم انتقال برق و دیگر بهره وری مسائل است که باید بر طرف شود به استفاده از مایکروویو قوی به مکمل-و یا نزدیک به جایگزین — شیمیایی سوخت برای راه اندازی موشک. مطالعه خود را کمک خواهد کرد که محققان در این خط کار درستی تمرکز تلاش های خود را.

محققان عموما بر این باورند که یک موشک نیاز به یک مگاوات از پرتو نیرو محرکه-که در حدود قدرت خروجی 10 خودرو — در هر کیلوگرم از حمل بار برای رسیدن به یک حداقل مدار. آیا انتقال مایکروویو به اندازه کافی کارآمد برای برنامه های کاربردی جهان واقعی است و یک سوال باز است.

پرتوهای مایکروویو منتقل شده است با استفاده از یک زمین آنتن است که به همان اندازه به عنوان یک موشک آنتن. “کاربردهای عملی خواهد شد نیاز به یک زمین بزرگ بر اساس فرستنده و یک گیرنده در موشک و در نتیجه متغیر تمرکز بر انتقال” توضیح می دهد استاديار Kohei Shimamura نویسنده سرب از مطالعه. “ما می خواستیم نه تنها نشان می دهد این رویکرد اما همچنین کمیت کارایی آن است.”

در جامع خود را مطالعه محققان محاسبه بازده در فواصل کوتاه از زمین مبتنی بر ژنراتور مایکروویو (51%) بی سیم و منبع تغذیه است که می فرستد مایکروویو به موشک سیستم نیروی محرکه (14%) دریافت آنتن در موشک (34%) و نیروی محرکه دستگاه است که با استفاده از انرژی مایکروویو برای گرم کردن موشک سوخت (6%). “محققان در حال حاضر می توانید با قرار دادن اعداد در, چگونه کارآمد متغیر تمرکز انتقال است که در حال حاضر می گوید:” دانشیار Tsuyoshi کاری دیگر اصلی نویسنده از مطالعه.

تحقیقات آینده نیاز به مطالعه و بهبود بازده در مسافت های طولانی است. در کلمات دانشيار Shimamura: “این یک چالش دشوار اما یک گام مهم بعدی در پیشبرد مایکروویو تکنولوژی برای استفاده عملی در راه اندازی موشک.”

موشک های ضروری, تکنولوژی, اما خود را راه اندازی هزینه یک نقطه ضعف عمده به صورت علمی ماموریت. با تحقیقات آینده بالا-قدرت مایکروویو ممکن است یک روز بود و کم هزینه روش پیشرانش موشک.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه تسوکوبا. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de