مردم با از آسیب مغزی تروماتیک خفیف که در معرض صبح زود آبی نور درمانی ممکن است تجربه یک کاهش افسردگی و سایر علائم ضربه مغزی, با توجه به مطالعه مقدماتی امروز منتشر شده است که ارائه خواهد شد در آکادمی نورولوژی آمریکا را 72nd Annual Meeting در تورنتو کانادا, مارس 25 مه 1 سال 2020 است.

“خفيف و آسیب های مغزی مثل ضربه مغزی اغلب توسعه مداوم مشکلات مرتبط با خواب غلظت و افسردگی” گفت: نویسنده مطالعه William D. Killgore, Ph. D. از دانشگاه آریزونا دانشکده پزشکی در توسان. “صبح قرار گرفتن در معرض نور آبی نشان داده شده است که منجر به بهبود ریتم شبانه روزی بدن را از چرخه خواب و بیداری است که مربوط به بهبود خواب, خلق و خوی بهتر و در طول روز هوشیاری است.”

دو سو کور تصادفی بررسی شامل 35 نفر با میانگین سنی 26 که تشخیص داده شده بود با ضربه مغزی در 18 ماه گذشته. شرکت کنندگان با استفاده از یک میز دستگاه است که می درخشد نور به مدت 30 دقیقه هر روز صبح به مدت شش هفته. هفده نفر در دریافت درمان با نور آبی و 18 نفر دارونما دریافت کردند کهربا نور درمانی است.

در آغاز و پایان مطالعه هر دو گروه تکمیل آزمون برای اندازه گیری علائم افسردگی و دیگر تصادم علائم مانند سردرد و خستگی مشکلات خواب حافظه و تمرکز.

این مطالعه نشان داد که افرادی که دریافت درمان با نور آبی تا به حال نمرات پایین تر در آزمون افسردگی بک پرسشنامه افسردگی نسبت به افرادی که دارونما نور درمانی است. خام نمرات افسردگی نشان داد که کاهش قابل توجهی در تنها آبی است. مردم در نور آبی گروه بهبود 22 درصد در آزمون افسردگی در مقایسه با 4 درصد بدتر شدن در خلق و خوی برای افراد در گروه دارونما.

بهبود در نمرات افسردگی در میان افرادی که در نور آبی گروه نیز مرتبط به پیشرفت در دیگر ضربه مغزی علائم مانند اختلال خواب و خستگی و تمرکز و بی قراری و تحریک پذیری در حالی که وجود دارد هیچ رابطه برای افراد در گروه دارونما.

“این نتایج را تقویت میکند که آبی نور درمانی ممکن است موثر و بدون دارو برای درمان ضربه مغزی و بهبود افسردگی ممکن است در نتیجه بهبود در هر دو ذهنی و جسمی علائم ضربه مغزی و در نتیجه کیفیت زندگی” گفت: Killgore.

محدودیت های اصلی این مطالعه یک نمونه نسبتا کوچک اندازه و نه هر شرکت کننده تا به حال افسردگی بالینی است که فرم بیشتر شدید, افسردگی پس از مطالعه ممکن است نه نماینده همه مردم با از آسیب مغزی تروماتیک خفیف.

Killgore گفت: “محدودیت وجود این یافته ها به درمان امیدوار کننده رویکرد به کسانی که رنج می برند از خلق و خو و اختلالات پس از ضربه مغزی.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط آکادمی نورولوژی آمریکا. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de