می پلاسما از COVID-19 بازماندگان کمک به نجات دیگران ؟

یک بهبود COVID-19 بیمار اهدا پلاسما در یک کلینیک در بانکوک.

ADISORN CHABSUNGNOEN/SOPA تصاویر/LIGHTROCKET/گتی ایماژ

علمs COVID-19 گزارش توسط مرکز پولیتزر.

در 13 مارس با COVID-19 همه گیر انفجار و مواد مخدر گریزان آرتورو Casadevall منتشر شده چه به نظر او “شاید مهم ترین مقاله” از زندگی طولانی خود را. در مجله Clinical Investigationاین متخصص بیماری های عفونی در دانشگاه جانز هاپکینز و Liise-anne Pirofski از کالج پزشکی آلبرت اینشتین استدلال کرد که یک درمان موثر ممکن است در حال حاضر در دست خواهد بود: پلاسمای خون از افرادی که بهبود از بیماری های غنی از آنتی بادی علیه ویروس. این استراتژی به نظر می رسد به کار کرده اند و در عفونت های دیگر اواز یا موسیقی دو نفری اشاره کرد و زیرساخت برای جمع آوری و مدیریت پلاسما وجود دارد. خطرات شناخته شده و نسبتا کم است. “ما توصیه می کنیم که موسسات … شروع به آماده سازی به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است” آنها نوشت. “زمان است که از ذات.”

ده هفته بعد بیش از 16000 نفر در صدها نفر از ایالات متحده بیمارستان دریافت کرده اند تجربی درمانی و امیدواریم که آثار آن را به زودی می تواند راه را برای شواهد. یک مطالعه بیماران تحت درمان با سرم در بیمارستان کوه سینا در شهر نیویورک منتشر شد به عنوان یک preprint در 22 مه ارائه می دهد نکات آن را ممکن است به عنوان کوچک دیگر مطالعات در جای دیگر. اما بالینی تصادفی کنترل (RCTs) است که به بیشتر پاسخ قطعی هنوز هم در جریان است.

خون یا پلاسما از بهبود بیماران سعی شده است به عنوان یک درمان پس حداقل آنفولانزای اسپانیایی 1918; گزارش از آن همه گیر نشان می دهد آن کمک کرده است. این نیز استفاده شده است برای مبارزه با سرخک سندرم حاد تنفسی و کمتر شناخته شده بیماری هایی مانند آرژانتین تب هموراژیک. در دهه 1970 مطالعه 188 بیماران با بیماری که تنها 1% از پلاسما گیرنده درگذشت مقابل 16.5 درصد و در گروه کنترل بود. “من فکر می کنم که آن را به یک احتمال [کار] بر اساس تاریخ” Casadevall می گوید.

اما برخی نمونه ها کمتر تشویق می گوید Marylyn Addo, یک متخصص بیماری های عفونی در مرکز پزشکی دانشگاه Hamburg-Eppendorf. در یک مطالعه از 84 ابولا در گینه در سال 2015, پزشکان ندیدم سود از نقاهت پلاسما. (آن روشن نیست; شاید پلاسما فقط نمی باشد که بسیاری از قوی آنتی بادی است.) و درمان حمل خطرات: انتقال می تواند انتقال پاتوژن منتقله از راه خون و در موارد نادر منجر به شرایط مانند انتقال خون مربوط حاد ریه آسیب (TRALI) که در آن انتقال آنتی بادی آسیب ریوی رگ های خونی و یا انتقال-همراه گردش خون بیش از حد (تاکو) هنگامی که بدن بیمار نمی انطباق با اضافه حجم خون است که می تواند تا یک و نیم لیتر. هر دو می تواند منجر به اشکال در تنفس و مرگ شود. با استفاده از نقاهت پلاسما “یک مفهوم جالب اما من نه محتاط” Addo می گوید.

پزشکان چینی شروع به آزمایش با نقاهت پلاسما در COVID-19 بيمار در ماه ژانویه است. در مارس مطالعه منتشر شده در مجموعه مقالات آکادمی ملی علومآنها گزارش داد که 10 بیرون از 10 پلاسما گیرندگان بهبود یافته در حالی که سه نفر از 10 “گروه کنترل”—مردم را با همان ویژگی که نمی توانید درمان—درگذشت. بیشتر مطالعات کوچک از چین و ایتالیا و جاهای دیگر نیز نگاه امیدوار کننده است.

کوه سینا case series بزرگترین تا کنون. محققان نیست نگاهی هم به مجموعه a randomized trial چرا که “زمان یک لوکس ما نیست که در نیویورک” کوه سینا virologist نیکول Bouvier, یکی از نویسندگان این مطالعه نوشت: در یک ایمیل. اما به دلیل پلاسما کمیاب بود در فاز اولیه این بیماری همه گیر مقدار زیادی از بیماران دریافت نمی شود آن را قادر می سازد این تیم به راه اندازی یک شاهد محاکمه مقایسه 39 شدید COVID-19 بيمار که دریافت پلاسما با چهار بار به عنوان بسیاری از بیماران که نیست.

تفاوت در مرگ و میر—12.8 درصد در پلاسما و 24.4% و در گروه کنترل—از نظر آماری معنیدار نبود اما زمانی که این تیم در مقایسه با بیماران اکسیژن نیاز دارد پس از تزريق آن در پلاسما را به طور قابل توجهی بهتر است. همسان-کنترل طراحی می تواند منجر به تعصبات Bouvier تصدیق میکند اما “حداقل ما نشان داد که برخی از سود به نقاهت پلاسما.” همان محققان در حال حاضر مشغول به کار در یک مطالعه ای در داده ها از حدود 275 درمان بیماران مبتلا به, او می گوید.

ناهید Bhadelia یک بیماری عفونی پزشک در دانشگاه بوستون موافق داده تا کنون امیدوار کننده هستند اما می گوید تنها یک RCT می توانید یک پاسخ نهایی. “ما به وضوح نیاز به دقیق بالینی” concurs کلاوس Cichutek سر پل ارلیک موسسه تنظیم مقررات آژانس مسئول خون محصولات در آلمان است. چنین محاکمات در حال حاضر در حال انجام در آلمان, انگلستان و ایالات متحده آمریکا; نتایج انتظار می رود در ماه های آینده.

محققان در حال حاضر جمع آوری اطلاعات بیشتر در عوارض و آنها به نظر می رسد نادر است. ایالات متحده کاغذ به دنبال تنها در درمان ایمنی در اول 5000 بیماران یافت 36 شدید عوارض جانبی از جمله TRALI و تاکو موارد اما برخی ممکن است ناشی از COVID-19 خود را. تنها دو رویداد بودند “قطعا مربوط به” انتقال خون با توجه به پزشک معالج; 23 دیگران تلقی می شد “احتمالا” یا “احتمالا” مرتبط است. “من نمی خواهد می گویند [ایمنی] نگرانی شده اند به استراحت قرار داده اما آنها داده شده است یک چرت می گوید:” یکی از نویسندگان مایکل جوینر از کلینیک مایو.

نقاهت سرم نیز می تواند کمک به جلوگیری از عفونت در کسانی که در معرض خطر است. در یک دادگاه با هماهنگی دانشگاه جانز هاپکینز 150 نفر از کارکنان مراقبت های بهداشتی در معرض COVID-19 در حالی که با پوشیدن حفاظت مناسب را دریافت خواهد کرد یا نقاهت سرم یا سرم های جمع آوری شده در سال گذشته است. محققان مقایسه کنید که چگونه بسیاری از مردم در هر گروه توسعه بیماری است.

اگر نقاهت پلاسما نشان داده شده است به کار خیلی بیشتر از آن ممکن است مورد نیاز و عرضه می تواند تبدیل به یک چالش Bhadelia می گوید. یکی اهدای پلاسما—حجم بستگی دهنده است اما وزن آن معمولا بین 690 و 880 میلی لیتر در ایالات متحده—به اندازه کافی برای فقط یک یا دو بیمار و اهدا کننده خون نوع نیاز به مطابقت با گیرنده. اما بهبود بیماران ممکن است قادر به کمک پلاسما چندین بار. در شهر نیویورک در حال حاضر وجود دارد بیش از اندازه کافی برای رفتن به اطراف در بخشی به دلیل هزاران نفر از اعضای سخت ضربه یهودی ارتدوکس جامعه اهدا کرده اند.

قوام نیز یک موضوع است. ترکیب و غلظت آنتی بادی های متفاوت از یک اهدا کننده به بعد است که “یکی از تاسف دلایلی که شواهد بالینی تولید شده در اطراف نقاهت پلاسما باقی مانده است و نه کم عمق می گوید:” توماس Kreil سر از پاتوژن ایمنی در شرکت داروسازی تاکدا. همراه با شرکای چند تاکدا در حال کار برای تولید یک محصول به نام hyperimmune گلوبولین که برای آن خون صدها نفر از بهبود بیماران این است که با هم تركيب شده و آنتی بادی متمرکز حدود 10 برابر شده است. Hyperimmune گلوبولین دارای عمر طولانی تر نسبت به پلاسما و غلظت بالاتر که اجازه می دهد پزشکان به آنتی بادی های بیشتری به بیماران بدون خطر تاکو. یک اثر دادگاه بودجه توسط ایالات متحده موسسه ملی سلامت می تواند شروع این تابستان.

آخرین بار تاکدا تولید hyperimmune گلوبولین بود برای 2009 H1N1 همه گیر آنفلوآنزا. این شرکت متمرکز آنتی بادی از 16,000 لیتر نقاهت پلاسما بازده محصول به اندازه کافی برای درمان هزاران نفر از بیماران. اما آنفولانزا فشار ثابت خفیف تر از پیش بینی و درمان هرگز مورد استفاده قرار گرفت. بازمانده آنتی بادی احتمالا یک نقش بزرگتر در این زمان Bouvier می گوید. “سوء ظن من این است که hyperimmune گلوبولین می توان به تهیه و تولید شده قبل از ما باید زنده واکسن.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de