سرطان: مبارزه با مواد مخدر با رویکرد جدید در مانع ترمیم DNA نشان می دهد وعده در اولین کارآزمایی بالینی

در اولین مطالعه از نوع کارآزمايی بالينی مواد مخدر است که اهداف یک پروتئین مورد نیاز سلول های سرطانی خود را برای حفظ گل نشسته رشد و بخش قابل توجهی نشان داده وعده در ترکیب با شیمی درمانی در بیماران مبتلا به شکل شایع سرطان تخمدان محققان در موسسه سرطان دانا فاربر گزارش.

به طور مفصل در مقاله آنلاین منتشر شده امروز توسط لانست انکولوژیبیماران با درجه بالا سروز تخمدان سرطان (HGSOC) که تحت درمان با دارو berzosertib و شیمی درمانی زندگی می کردند قابل ملاحظه ای طولانی تر قبل از بیماری خود شروع به بدتر نسبت به کسانی که تحت درمان با شیمی درمانی به تنهایی. این یافته ها ممکن است تنظیم صحنه برای تست berzosertib — یک مهارکننده ATR پروتئین — در طیف وسیعی از سرطان های دیگر, محققان می گویند.

“نتایج ما در فاز 2 آزمایش نشان می دهد که ATR مهار در ترکیب با شیمی درمانی بالقوه برای ارائه سود قابل توجهی به بیماران مبتلا به شیمی درمانی مقاوم در برابر HGSOC و به طور بالقوه دیگر انواع تومور که در آن ATR نقش کلیدی می گوید:” این مطالعه منجر نویسنده Panagiotis Konstantinopoulos, MD, دکترا, مدیر ابتدایی تحقیقات Gynecologic Oncology در دانا-فاربر.

Berzosertib طراحی شده است را به استفاده از یکی از واضحترین آسیب پذیری برخی از سلول های سرطانی. مثل یک تراکتور اجرا non-stop, یک تومور سلول رانده شده توسط یک ثابت ضروری برای تکثیر است مناسب به نیاز به ترمیم های مکرر. در یک تومور سلول است که شامل رفع شکسته رشته DNA.

HGSOC مانند سایر انواع سرطان به شدت متکی به ATR پروتئین در ساخت آن تعمیرات. که تکیه می شود و حتی بیشتر زمانی که این سرطان هستند و تحت درمان با شیمی درمانی که مختل سلول ها توانایی کپی DNA خود را.

“لجام گسیخته رشد سلول های سرطانی مکان استرس زیادی در فرآیند همانند سازی DNA,” Konstantinopoulos توضیح می دهد. “ATR کمک می کند تا آنها را برای زنده ماندن است که استرس: آن کار برای هماهنگ کردن توقف چرخه سلولی ، به بررسی در صورتی که DNA دست نخورده است و یا نیاز به تعمیر. داروهایی که مانع از ATR-که محروم کردن سلول های تومور از جمله تعمیر — بالقوه به خصوص موثر در برخی از سرطان ها است.”

در این مطالعه محققان در 11 سرطان مراکز در سراسر کشور ثبت نام 70 بيمار مبتلا به HGSOC که مقاوم به پلاتین مبتنی بر شیمی درمانی. نیمی از شرکت کنندگان به طور تصادفی برای دریافت استاندارد شیمی درمانی عامل جمسیتابین به تنهایی و نیم دریافت جم سیتابین در ترکیب با berzosertib.

برآورد متوسط پیشرفت-رایگان بقای بیماران دریافت جمسیتابین به تنهایی — دوره است که در آن بیماری خود را در حال عقب نشینی بود و یا پایدار — بود 14.7 هفته. برای کسانی که دریافت جمسیتابین و berzosertib آن 22.9 هفته. در میان بیماران مبتلا به ترین پلاتین مقاوم در برابر تومورها (یعنی کسانی که تا به حال پیشرفت در عرض 3 ماه از قبل از پلاتین مبتنی بر شیمی درمانی) تفاوت بود و حتی بیشتر: 9 هفته برای جمسیتابین در مقابل 27.7 هفته برای جمسیتابین و berzosertib.

عوارض جانبی مشابه بودند در دو گروه. کسانی که دریافت درمان ترکیبی به حال یک نرخ بالاتر از ترومبوسیتوپنی یا پلاکت خون پایین سطح.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط موسسه سرطان دانا فاربر. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de