در دهه گذشته زمينه نانوپزشکی است کمک به تشخیص بهتر و درمان سرطان است. نانوذرات چند 100 بار کوچکتر از کوچکترین دانه از شن و ماسه و بنابراین می تواند به راحتی سفر در جریان خون برای رسیدن به تومور. اما آنها هنوز هم بیش از حد بزرگ برداشته شود و توسط کلیه ها. پس از چند دوز نانوذرات لازم برای درمان یک تومور در طول زمان این نانوذرات می تواند تجمع در کلیه و باعث آسیب غیر قابل برگشت. در یک مطالعه منتشر شده در مجله علمی, Biomaterials, مواد دانشمندان در دانشگاه فرایبورگ به رهبری پروفسور دکتر پراساد بنارس از موسسه شیمی ماکرومولکولی در حال حاضر در حال حاضر یک راه حل طبیعی برای این مشکل: آنها نانوذرات ساخته شده با کربوهیدرات پلی ساکاریدهای که منجر به دفع ذرات.

در طبیعت از ویروس ها مانند ویروس هرپس سیمپلکس-1 و سيتومگالوويروس که قادر به عبور از طریق کلیه تصفیه دستگاه با وجود اندازه بزرگ خود را در مقایسه با نانوذرات. بنارس و تیم خود را شناسایی کرده اند که هر دو ویروس ها ارائه مولکول های قند در سطح خود را. با الهام از این مشاهدات دانشمندان مهندسی نانوذرات حاوی پلی ساکارید. این کربوهیدرات ها اغلب در بافت انسانی محیط زیست است. با استفاده از یک تکنیک تصویربرداری است که آنها ایجاد کرده اند در آزمایشگاه خود تیم بررسی در یک مدل موش سرنوشت این نانوذرات. آنها مشاهده شده است که پلی ساکارید حاوی نانو ذرات به آسانی از طریق کلیه و دفع با ادرار در عرض چند ساعت پس از تجویز داخل وریدی. عامل تعیین کننده برای محققان بود که نانوذرات ادامه داد: به عنوان در نظر گرفته شده و هنوز هم قادر به هدف قرار دادن تومورها است.

“توانایی ترکیب تومور تجمع و کلیه ترخیص در همان نانوذرات نشان دهنده یک نقطه اوج در تضمین این که nanomedicines می توان با خیال راحت تجویز می گوید:” بنارس. “ما الهام گرفته از طبیعت رویکرد ما را قادر به ترفند کلیه محیط زیست اجازه دهید به نانوذرات عبور” می افزاید: دکتر ملیکا صارم بود که یک نویسنده از مطالعه.

تفاوت: حمایت فرصت


داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه فرایبورگ. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.


مرجع مجله:

  1. Pradeep P. Wyss ، Surya P. Lamichhane احمد عابد, Daniel Vonwil الیور Kretz توبیاس B. هوبر, ملیکا صارم V. Prasad بنارس. کليه ترخیص کالا از نانوذرات پلیمری با تقلید از اسکلت گلایکان سطح از ویروس ها. Biomaterials, 2020; 230: 119643 DOI: 10.1016/j.biomaterials.2019.119643

استناد به این صفحه:

دانشگاه فرایبورگ. “سرطان عوارض جانبی: شیرین نانوذرات ترفند کلیه.” ScienceDaily. ScienceDaily, 4 فوریه سال 2020 است. <www.sciencedaily.com/releases/2020/02/200204112544.htm>.

دانشگاه فرایبورگ. (2020, آوریل 4). سرطان عوارض جانبی: شیرین نانوذرات ترفند کلیه. ScienceDaily. بازبینیشده در فوریه 5 سال 2020 از www.sciencedaily.com/releases/2020/02/200204112544.htm

دانشگاه فرایبورگ. “سرطان عوارض جانبی: شیرین نانوذرات ترفند کلیه.” ScienceDaily. www.sciencedaily.com/releases/2020/02/200204112544.htm (accessed February 5, 2020).

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im