فاجعه بار بیماری حوادث در پستانداران دریایی عمدتا ناشی از ویروس ها

به عنوان COVID-19 همه گیر نوردد سراسر جهان, مردم شروع به درک در یک سطح شخصی راه است که در آن بیماری های عفونی می تواند به نابودی زندگی است. اما بیماری شیوع دارد و نه محدود به فقط انسان و یا به زندگی در زمین است.

“ما شاید بیشتر هشدار نسبت به اثرات فاجعه بار از بیماری های عفونی در انسان و حیوانات است. وظیفه ما در حال حاضر شروع به درک چه چیزی باعث این حوادث به ویژه در گونه ها مانند پستانداران دریایی که در آن دانش ما است و حتی محدود تر” گفت: Claire Sanderson تحقیقات مرتبط در این گروه از ماهی ها و حفاظت از حیات وحش در دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست و هماهنگ کننده تحقیقات مرکز آفریقایی منابع: حیوانات جوامع و استفاده از زمین (کاراکال).

در سال 2000 بیش از 10 ، 000 در معرض خطر خزر مهر درگذشت و در کمتر از چهار ماه طول. محققان بعدا کشف کرد که مقصر این ویرانگر مرگ و میر توده رویداد سگ مرض هاری ویروس.

بیماری های عفونی ناشی از مرگ و میر توده حوادث شناخته شده به پریشان انواع گونه های بی مهرگان از جمله پرندگان ماهی و هر دو زمین و آبزیان پستانداران. اما این وقایع در پستانداران آبزی هستند understudied خود را در مقایسه با زمین های مسکونی هستند.

برای کمک به پر کردن شکاف های دانش Sanderson کار با کاتلین الکساندر استاد در بخش ماهی و حفاظت از حیات وحش و از بنیانگذاران کرکل به بررسی عوامل موثر بر وقوع این حوادث در پستانداران دریایی. آنها یافته های خود را در تغییر جهانی زیست شناسی.

Sanderson و الکساندر تعریف مرگ و میر توده رویداد به عنوان یک “ویرانگر تعداد مرگ و میر در داخل همان گونه بیش از یک دوره کوتاه از زمان” که آن هم وابسته به این گونه وضعیت حفاظت و اندازه جمعیت. فراتر از مرگ و میر ناشی از فردی حیوانات توده مرگ و میر حوادث می تواند آغاز یک آبشار از حوادث شديد پیامدهای زیست محیطی. تحت تاثیر جمعیت اغلب بیشتر در معرض خطر انقراض محلی و تغییرات در ساختار جامعه ناراحت می توانید یک اکوسیستم به تعادل است.

با انجام گسترده ادبیات جستجوهای ساندرسون و الکساندر کشف شده است که بیماری های عفونی ناشی از مرگ و میر توده حوادث رخ داده در 14 درصد از پستانداران دریایی گونه بین سال 1955 تا سال 2018 است. ویروس ها مسئول بودند برای 72 درصد از این حوادث و باعث 20 بار تعداد مرگ و میر ناشی از شیوع بیماری باکتریایی. به طور خاص morbillivirus و آنفلوانزا شیوع بودند شایع ترین ثبت شده است. با توجه به چرخه عمر هر دو ویروس می تواند به آلوده کردن میزبان های مختلف از آنها پتانسیل برای انتقال بین گونه های مختلف است.

به تعیین که تحت تاثیر عوامل بروز بیماری های عفونی ناشی از جرم و میر حوادث در پستانداران دریایی Sanderson و الکساندر ارزیابی کلید زندگی تاریخچه صفات و متغیرهای محیطی.

بررسی نقش تاریخ زندگی صفات آنها متمرکز شده در اجتماعی, رشدی سطح (یک گونه موقعیت در زنجیره غذایی) و زیستگاه وسعت است. در حالی که اجتماعی و رشدی سطح ظاهر نمی شود در ارتباط با مرگ و میر دسته جمعی حوادث در پستانداران دریایی زیستگاه وسعت انجام داد. بیش از نیمی از گونه تجربه مرگ و میر توده حوادث بودند pinnipeds یک سفارش از نیمه گونه های آبزی است که شامل مهر و موم شیر دریایی و walruses.

“Pinnipeds پل زمینی و آبزی واسط و ممکن است بیشتر در معرض عوامل بیماری زا رخ می دهد که در سراسر این زمین انواع” Sanderson گفت. مثلا مهر و موم و شیر دریایی اغلب مشاهده شده در سواحل, سواحل صخره ای و اسکله اما آنها نیز صرف بخش قابل توجهی از زندگی خود را در آب.

در مقایسه با تاریخ زندگی صفات متغیرهای محیطی-مانند فصل و سطح دریا متوسط ناهنجاری — به طور قابل توجهی در ارتباط با شیوع بیماری در پستانداران دریایی.

یکی از مهمترین و نشان دهنده اقدامات از تغییر آب و هوا است که نوسان دمای سطح دریا. Sanderson و الکساندر یافت که 61 درصد از مرگ و میر توده حوادث در پستانداران دریایی رخ داده است در طول دوره که در آن منطقه سطح دریا متوسط ناهنجاری رخ داده است. این مطالعه نشان می دهد که این حادثه نرخ یک بیماری عفونی ناشی از مرگ و میر توده رویداد افزایش نزدیک به 12 درصد برای هر واحد افزایش در دریا جهانی دمای سطح ناهنجاری.”

“تغییر آب و هوا و تشدید این ممکن است مجموعه ای از یک زنجیره پیچیده ای از وقایع است که به طور چشمگیری تغییر این اکوسیستم تاثیر دریایی جمعیت زندگی در این محیط گفت:” الکساندر وابسته به عضو هیات علمی Fralin علوم زندگی موسسه. اثرات تغيير اقليم بر یخ دریا و اقیانوس شوری نیز پیامدهای گسترش بیماری است.

در مناطق قطبی, دریا, یخ در حال ذوب شدن سریع تر با توجه به افزایش دمای هوا, اما گونه های مختلف pinnipeds نیاز به یخ دریا به به تولد, استراحت, همسر فرار شکارچیان و molt. به عنوان یخ ذوب می شود دور pinnipeds مجبور به جمع بر روی کوچکتر شدن یخ ورق. در بالاتر تراکم افزایش تماس بین افراد اجازه می دهد می تواند عوامل بیماری زا را منتقل می شود به آسانی از طریق یک جمعیت و منطقه است.

تعادل شیمیایی اقیانوس ها نیز در حال تغییر است. در مناطق قطبی ذوب شدن دریای یخ رقیق شور آب اقیانوس در یک فرآیند به نام زایش. این می تواند در نتیجه کاهش طعمه فراوانی از گونه ها مانند ماهی و نرم تنان و سخت پوستان حساس به تغییرات کوچک در محیط زیست است. با کمتر از مواد غذایی برای تغذیه بر روی پستانداران دریایی ممکن است از رنج می برند تغذیه ای, استرس و در نتیجه کاهش عملکرد سیستم ایمنی بدن و بیشتر استعداد ابتلا به بیماری است.

“پستانداران دریایی نشان دهنده مهم مأموران از آبزیان بهداشت با ارائه اطلاعات ضروری برای مدیریت تهدیدات به این اکوسیستم های آسیب پذیر گفت:” Sanderson. “پرداختن به علل ریشه ای تغییر آب و هوا خواهد بود از اهمیت حیاتی برای ما به عنوان نمودار یک مسیر رو به جلو در مدیریت این گونه است.”

از تمام پستانداران دریایی گونه است که دچار یک بیماری عفونی ناشی از مرگ و میر توده رویداد این مطالعه نشان داد که 37 درصد ذکر شده به عنوان در معرض خطر و یا در معرض خطر انقراض است.

“این کار تأکید بحرانی تهدید بیماری های عفونی می تواند به گونه های دریایی و پتانسیل اهمیت تغییر آب و هوا به عنوان گسترده ای برای رسیدن به راننده این فرایند است. در اینجا ما نقش پیچیده است به ما کمک می کند به طور مستقیم به ما تغییر آب و هوا افزایش پاتوژن آلودگی و تخریب زیستگاه. اما ما نیز باید از این قدرت برای تغییر آدرس و تغییر آب و هوا حفاظت از گونه ها و محیط از طریق تلاش و نوآوری — بشریت در بهترین حالت آن” الکساندر گفت.

بنیاد ملی علوم تامین می شود این پژوهش از طریق چند آژانس بوم شناسی و تکامل بیماری های عفونی برنامه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>