درک متقابل بین پروتئین ها و مولکول های صابون (سورفكتانت) شده است مهم برای صنعت به خصوص در مواد شوینده و آرایشی و بهداشتی. از سورفکتانت آنیونی سدیم dodecyl سولفات (SDS) شناخته شده است به آشکار شدن پروتئین های کروی در حالی که nonionic سورفکتانت octaethylene گلیکول monododecyl اتر (C12E8) می کند مخالف یعنی این کمک می کند تا پروتئین های برابر را دوباره شکل.

برای پودر لباسشویی به کار موثر این مهم است که سورفاکتانت آیا تغییر ساختار پروتئین ها (آنزیم ها) به عنوان هر گونه تغییر در ساختار آنزیم کشته شدن توانایی خود را برای شکستن لکه ها و حذف خاک. ترین پودر لباسشویی حاوی مخلوط سورفكتانت که اجازه می دهد تا آنزیم ها فعال باقی می ماند. همچنین برخی از بیوتکنولوژی بهره برداری از سورفکتانت ها در ترکیب با پروتئین است.

پروتئین های غشاء و فرآیندهای غشایی معمولا نشستن در غشای سلولی. به منظور استخراج آنها از این محیط برای مطالعات مختلف آنها را به solubilized توسط سورفکتانت. سورفاکتانت به ‘ملایم’ و تنها پوشش غشاء و فرآیندهای غشایی-درج بخشی از پروتئین به طوری که ساختار آنها حفظ شود. در مقابل هنگامی که توصیف وزن مولکولی پروتئین در آزمایشگاه یک روش استاندارد است که برای آشکار شدن آنها توسط تهاجمی شارژ شده منفی سورفکتانت SDS و نظارت بر آنها چگونه مهاجرت در یک ژل پلیمر در یک میدان الکتریکی. این روش تنها کار می کند اگر سورفاکتانت به طور کامل آشکار پروتئین و ساختار خود را از بین می برد.

هنوز هم وجود دارد بحث در مورد کدام نوع از تعاملات بین پروتئین و سورفکتانت مهم است. آن است الکترواستاتیک تعاملات بین اتهامات از سورفکتانت و پروتئین و یا آن را به سادگی خواص رابط مصالح (کازئينی) که سورفاکتانت فرم در آب که مسئول این اتفاق می افتند از پروتئین ؟

در حالی که آشکار شده است مورد مطالعه در جزئیات در سطح پروتئین یک تصویر کامل از تعامل بین پروتئین و سورفاکتانت وجود ندارد در این فرآیند است. این عدم آگاهی است که خطاب در زمان کار با استفاده از کروی پروتئین؟ -lactoglobulin (bLG) به عنوان یک مدل پروتئین است.

ترکیب مناسب از تکنیک های تجربی

بینش عمیق تر به اتفاق می افتند و refolding از پروتئین به دست آمده به عنوان مراحل مختلف از فعل و انفعالات بین سورفکتانت و پروتئین شدند نقشه برداری به عنوان یک تابع از زمان. اولا این مدل پروتئین bLG بود, مخلوط شده با سورفکتانت آنیونی SDS در حالی که پس از زمان تکامل از تشکیل مجتمع های بین پروتئین و مولکولهای سورفکتانت در میلی ثانیه-دقیقه زمان در مقیاس. توسط این محققان به تعیین ساختار در حال تحول مجتمع. پس از آن آنها نقشه برداری زمان دوره refolding فرایند در هنگام عدم شارژ سورفکتانت (C12E8) اضافه شد به یک نمونه حاوی مجتمع از SDS و پروتئین است.

به منظور مشاهده چگونه پروتئین rearranges در طول آشکار و refolding روند ناشی از سورفاکتانت مکمل spectroscopic تکنیک های دایره Dichroism و تریپتوفان فلورسانس استفاده شد در ترکیب با زمان حل و فصل کوچک-angle X-ray scattering (SAXS).

Circular Dichroism و تریپتوفان فلورسانس نظارت بر تغییرات در ساختار bLG در حالی که تغییرات در شکل کلی پروتئین-سورفکتانت مجتمع شد و به دنبال آن synchrotron SAXS. این ترکیبی از تکنیک ها استفاده نمی شده است قبل از اینکه به مطالعه این فرآیند است.

فرآیندهای پیچیده ماندگار میلی ثانیه به دقیقه

آشکار شدن پروتئین توسط SDS همگن فرایند که در آن تمام مولکول های پروتئین دنبال همان مسیر اتفاق می افتند. این SDS مجتمع (کازئينی) حمله به مولکول های پروتئین و پس از آن به تدریج آشکار شدن پروتئین به طوری که آن را به شکل یک پوسته در اطراف SDS micelle. Refolding لگد کردن زمانی که C12E8 کازئينی “خوشامد” SDS از پروتئین-SDS پیچیده به شکل مخلوط, SDS-C12E8 کازئينی. اما واقعی refolding روند به نظر می رسد به دنبال چند راه از چند سازه یافت شد به شکل موازی یعنی پروتئین-سورفکتانت مجتمع (احتمالا حاوی هر دو SDS و C12E8) مخلوط کازئينی از SDS و C12E8, “برهنه” پروتئین های آشکار مانند طولانی پلیمری زنجیر و به درستی تاشو پروتئین است. آزمایش اجازه interconversion بین این گونه ها به دنبال داشته باشد به طوری که آن را می توان تعیین کرد که کدام یک از فرآیندهای سریع هستند و آنهایی که آهسته. خورده پروتئین می تواند به شکل هر دو از برهنه گشوده پروتئین (به سرعت) و از پروتئین-سورفکتانت مجتمع (آهسته تر). بنابر این بهترین راه است که در آن ترکیب می تواند کمک به یک پروتئین برابر است و اساسا از راه دریافت و اجازه پروتئین پیدا کردن راه خود را به دولت چین خورده.

نتایج ارائه بینش عمیق تر به تغییرات ساختاری رخ داده در پروتئین-سورفکتانت سطح. آنها نشان داد که سورفکتانت واسطه اتفاق می افتند و refolding از پروتئین ها است فرایند بازآرایی رخ داده در مقیاس های زمانی از زیر میلی ثانیه به دقیقه و شامل صمیمی همکاری بین سورفکتانت مجتمع و پروتئین است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه آرهوس. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی