کشاورزان در بخش هایی از غرب ایالات متحده که تکیه بر ذوب برف به کمک آبیاری محصولات خود را در میان سخت ترین ضربه در جهان با تغییرات آب و هوا یک مطالعه جدید نشان می دهد.

در مقاله منتشر شده امروز در طبیعت تغییر آب و هوایک تیم چند رشته ای از محققان و تحليل ماهانه آب آبیاری تقاضا همراه با ذوب برف و رواناب در سراسر جهانی حوضه از سال 1985 تا سال 2015. هدف این بود برای تعیین که در آن آبیاری کشاورزی وابسته ذوب برف در رواناب در گذشته و چگونه است که ممکن است با تغییر آب و هوای گرم.

سپس آنها را پیش بینی تغییرات در ذوب برف و بارش و رواناب اگر زمین را گرم توسط 2 یا 4 درجه سانتیگراد (حدود 3 ½ یا 7 درجه فارنهایت) که به طور بالقوه قرار داده و برف-وابسته به حوضه در معرض خطر است.

این یافته ها مشخص حوضه در سطح جهان بیشتر در معرض خطر داشتن آب به اندازه کافی در دسترس در زمان مناسب برای آبیاری به دلیل تغییرات در ذوب برف الگوهای. دو نفر از کسانی که در مناطق با خطر بالا هستند San Joaquin و حوضه رودخانه کلرادو در غرب ایالات متحده است.

“در بسیاری از مناطق جهان, کشاورزی بستگی دارد رواناب ذوب برف می افتد در زمان های خاص و در مقادیر مشخصی گفت:” یو شین استادیار جغرافیا و یک هسته علمی از پایداری موسسه در دانشگاه ایالتی اوهایو.

“اما با تغییر آب و هوا است به علت برف کمتر و زود ذوب در برخی از حوضه های است که می تواند اثرات عمیقی در تولید مواد غذایی است.”

شین نویسنده سرب از مطالعه طراحی شده در این پژوهش با ناتانیل مولر دستیار استاد در دانشگاه ایالتی کلرادو و استیون دیویس استاد در دانشگاه کالیفرنیا در ارواین.

در زیر 4 درجه سانتیگراد گرم سناریو محققان پروژه که سهم آب آبیاری تقاضای ملاقات با ذوب برف در San Joaquin حوضه کاهش می یابد از 33 درصد به 18 درصد است. در کلرادو حوضه سهم آب تقاضای ملاقات با ذوب برف کاهش از 38 درصد به 23 درصد است.

دیگر حوضه های که در آن کشاورزی است در معرض به دلیل تغییرات در برف واقع در جنوب اروپا و شمال چین و آسیای مرکزی است.

بسته به هر میزان و زمان بارش رواناب ممکن است قادر به جبران کاهش رواناب ذوب برف در نشست آب آبیاری تقاضا — اما فقط برای برخی از حوضه های محققان محاسبه می شود.

“در بسیاری از حوضه های آینده تغییرات بارندگی جبران نیست برای از دست ذوب برف در محصولات کشاورزی’ در حال رشد فصول” مولر گفت.

سان Joaquin پرورش می یابند برای مثال یکی که در آن حوضه افزایش بارندگی رواناب نمی قادر خواهد بود به را تشکیل می دهند برای ذوب برف کاهش زمانی که آبیاری است که بیشتر مورد نیاز است.

محققان ارزیابی پتانسیل در دسترس بودن مخزن ذخیره سازی آب های زیرزمینی برای کمک به برآورده اضافی آبیاری نیاز ایجاد شده توسط کمتر از ذوب برف و در اوایل ذوب. در برخی از حوضه کسانی اضافی مورد نیاز خواهد مطرح چالش های بزرگ در تلاش برای تغییر ذوب برف الگوهای.

“آبیاری خواسته های برآورده نشده توسط باران و یا ذوب برف در حال حاضر در حال حاضر نمایندگی بیش از 40 درصد از مخزن ذخیره آب در بسیاری از آسیا و آمریکای شمالی حوضه,” دیویس گفت:.

“و در گرم شدن جهان, کشاورزی نمی تواند تنها اضافه تقاضا در مخازن و جایگزین دیگر منابع آب مانند آب های زیرزمینی.”

در San Joaquin حوضه یافته ها پیشنهاد شده است که 14 درصد از آب آبیاری و تقاضا باید با جدید جایگزین منابع زیر 4 درجه سانتیگراد گرم سناریو. در کلرادو حوضه شکل خواهد بود 9 درصد است.

این مطالعه نیز مورد بررسی قرار گرفت که محصولات کشاورزی در سطح جهان شد و در بیشتر در معرض خطر به دلیل ذوب برف تغییرات ناشی از تغییر آب و هوا. نتايج نشان داد که برنج و پنبه در نیمکره شمالی تابستان و یا گندم و مدیریت مرتع در فصل بهار به خصوص در برف-وابسته است.

برای این مطالعه محققان با استفاده از داده های ماهانه بارش و رواناب ذوب برف در سطح جهان از سال 1985 تا سال 2015 از یک مجموعه به نام TerraClimate. آنها سپس محاسبه ماهانه آبیاری مصرف آب برای انواع محصولات زراعی است.

مقایسه تاریخی رواناب و کل سطح مصرف آب آنها ماهانه برآورد شده ذوب برف و بارش و رواناب مصرف و همچنین تقاضا برای جایگزین منابع آب در هر یک از عمده حوضه رودخانه.

آنها سپس با استفاده از مدل های آب و هوا به پروژه ذوب برف و بارش و رواناب در هر حوضه اگر میانگین جهانی افزایش درجه حرارت 2 درجه یا 4 درجه سانتیگراد بالاتر از قبل شرایط صنعتی.

شین گفت: نتایج حاصل از این مطالعه می توان به اولویت بندی و اطلاع رسانی روش برای به حداقل رساندن تاثیر تغییر ذوب برف در منابع آب برای کشاورزی است. در برخی موارد سیاستگذاران ممکن است مجبور به در نظر گرفتن اضافی آب زیرزمینی پمپاژ و مخزن توسعه است.

محدودیت ها همچنین ممکن است نیاز به قرار داده می شود در تقاضای آب مانند با افزایش محصول آب, بهره وری شین اشاره کرد.

“ما نیاز به پیدا کردن راه هایی برای کمک به کسانی بوده است که بیشترین نیاز به انطباق با تغییرات آینده,” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im