کودکان با غلظت های بالاتر از برخی مواد شیمیایی در خون خود هستند احتمال بیشتری برای دریافت حفره با توجه به یک مطالعه جدید که توسط دانشگاه وست ویرجینیا دانشکده دندانپزشکی محققان.

تولیدی شیمیایی گروه به نام perfluoroalkyl و polyfluoroalkyl مواد در حال جهانی به عنوان یک نتیجه از تولید گسترده و استفاده کنید. اگر چه تولید کنندگان دیگر استفاده از PFAS به وسایل آشپزی نچسب فرش و مقوا و دیگر محصولات آنها باقی بماند در محیط زیست است. دانشمندان مرتبط با آنها را به طیف وسیعی از مشکلات بهداشتی-از بیماری های قلبی به کلسترول بالا — اما در حال حاضر R. کنستانس وینر و کریستوفر آب در حال بررسی است که چگونه آنها را تحت تاثیر قرار بهداشت دهان و دندان.

آنها مورد بررسی قرار گرفته که آیا غلظت های بالاتر از PFAS شد در ارتباط با بیشتر پوسیدگی دندان در کودکان است. یکی از آنها — perfluorodecanoic اسید — در ارتباط بود به حفره دندانی. یافته های خود را به نظر می رسد در مجله بهداشت عمومی دندانپزشکی.

“با توجه به قوی پیوندهای شیمیایی PFAS آن دشوار است برای آنها را به تفکیک, که باعث می شود آنها را بیشتر به احتمال زیاد به طور مداوم در محیط زیست به ویژه در سیستم آب آشامیدنی گفت:” آب که هدایت دانشکده دندانپزشکی آزمایشگاه های تحقیقاتی. “اکثریت مردم ممکن است آگاه باشید که آنها با استفاده از آب و دیگر محصولات که شامل PFAS.”

629 کودکان شرکت کننده در مطالعه 3 تا 11 سال بودند و بخشی از تغذیه و سلامت ملی آزمون بررسی. نمونه خون فرزندان مورد بررسی قرار گرفت PFAS در سال 2013 و 2014. خود را در پوسیدگی دندان و عوامل دیگر — مانند خود و نژاد خود را BMI و چگونه اغلب آنها دندان های خود را مسواک — مورد بررسی قرار گرفتند.

هفت PFAS که وینر و آب تجزیه و تحلیل perfluorodecanoic اسید بود که در ارتباط با سطوح بالاتر از پوسیدگی دندان.

“Perfluorodecanoic اسید به ویژه یک ساختار مولکولی و شیمیایی قوی قرضه; آن باقی می ماند در محیط دیگر. به عنوان یک نتیجه از آن است که بیشتر احتمال دارد به عواقب منفی بهداشتی مانند پوسیدگی دندان” دکتر گفت: وینر استادیار در گروه تمرین دندانپزشکی و بهداشت روستایی.

اما چگونه است که نفوذ اتفاق می افتد ؟ وینر و آب را یک فرضیه است. با توجه به دیگر تحقیقات perfluorodecanoic اسید ممکن است باعث اختلال رشد سالم مینا همان چیزی است که باعث می شود دندان های سخت است. که اختلال می توانید ترک دندان مستعد ابتلا به پوسیدگی.

اما وقتی که می آید به حفره دانشمندان نکرده تجزیه perfluorodecanoic اسید مکانیسم عمل نشده است. موضوع حکم تحقیقات بیشتر است.

“در حالی که یافته های این مطالعه مهم است وجود دارد برخی از بررسی محدودیت ها و کار بیشتر مورد نیاز است را به طور کامل درک چگونه این مولکول اثرات طبیعی دندان تشکیل” گفت: Fotinos Panagakos, دانشکده دندانپزشکی معاون دین برای اداره و پژوهش است.

“خبر خوب این است که در مطالعه ما در حدود نیمی از کودکان ندارد هر مقدار قابل اندازه گیری PFAS. شاید این است دلیل خاصی PFAS دیگر ساخته شده در ایالات متحده” وینر گفت.

خبر خوب دیگر این است که این مطالعه بر اهمیت بهداشت دهان و دندان و معاینات. کودکانی که يک بار در یک روز یا کمتر تا به حال به طور قابل توجهی بالاتر پوسیدگی دندان نسبت به کسانی که خار حداقل دو بار در روز.

به همین ترتیب کودکانی که تا به حال نشده است به دندانپزشک در سال گذشته دو بار به عنوان به احتمال زیاد به نرخ بالاتر از پوسیدگی دندان از بچه ها که نیست.

بنابراین حتی اگر پدر و مادر قادر به کنترل آنچه که در کودکان خود آب آشامیدنی آنها هنوز هم می تواند خود را محافظت دندان کودکان با پرورش کامل مسواک زدن منظم و برنامه ریزی آزمون های دندانپزشکی.

دانشکده دندانپزشکی برگزار خواهد شد به بچه ها لبخند در روز جمعه, فوریه. 7, در کلینیک دندانپزشکی کودکان. دندان دانش آموزان را درمان بیش از 100 کودک به صورت رایگان آن روز. هر بازدید شامل آزمون تمیز کردن درمان با فلورايد و-در صورت لزوم — X-rays.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی