شیمیایی دماسنج را متوسط به nanometric مقیاس

این miniaturisation قطعات الکترونیکی همراه با یکپارچه سازی افزایش تراکم بطور قابل توجهی گسترش یافته گرما جریان است که می تواند منجر به گرم شدن. اما چگونه برای اندازه گیری این nanometric رویدادهای زمانی که راه حل های معمولی مانند ترموگرافی مادون قرمز نمی رفتن زیر یک micrometre (1,000 بار بزرگتر از نانومتر)?

یک تیم تحقیقاتی با گرد هم آوردن دانشمندان از دو CNRS آزمایشگاه هماهنگی آزمایشگاه شیمی و آزمایشگاه برای تجزیه و تحلیل و معماری سیستم های پیشنهاد کرده است انجام این کار با استفاده از دوپايداری خواص از یک خانواده از ترکیبات شیمیایی شناخته شده به عنوان spin-متقاطع (SCO) مولکول های. آنها وجود دارد به دو شرکت از کشورهای مختلف با خواص فیزیکی و می توانید از یکی به دیگری هنگامی که آنها را جذب و یا از دست دادن انرژی است. برای مثال برخی از آنها تغییر رنگ بسته به درجه حرارت است.

هنگامی که سپرده در قالب یک فیلم در یک جزء الکترونیکی خواص نوری از سازمان همکاری شانگهای مولکول تغییر بسته به درجه حرارت را قادر می سازد این ماده شیمیایی دماسنج برای ایجاد یک nanometric-مقیاس نقشه حرارتی از سطح microelectronic circuits. با این حال اصلی شاهکار این سازمان همکاری شانگهای مولکولی فیلم است که در واقع منحصر به فرد خود را ثبات: خواص مولکول ها بدون تغییر باقی می ماند حتی پس از بیش از 10 میلیون حرارتی چرخه تحت محیط هوا و درجه حرارت بالا (تا 230°C).

این نوآوری* غلبه اولیه مانع برای سازمان همکاری شانگهای مولکول یعنی خود fatigability یا این واقعیت است که خواص آنها اغلب تغییر پس از انتقال متعدد الکترونیکی از یک کشور به کشور دیگر. آن را به زودی می تواند مورد استفاده در صنعت میکروالکترونیک به پروب محلی فرآیندهای حرارتی و در نتیجه بهبود طراحی از دستگاه های آینده.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط CNRS. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر