CHEOPS تلسکوپ فضایی آماده برای علمی عملیات

CHEOPS مشترک ماموریت آژانس فضایی اروپا (ESA) و سوئیس تحت رهبری دانشگاه برن در همکاری با دانشگاه ژنو (UNIGE). پس از تقریبا سه ماه از آزمایش های گسترده با بخشی از آن در میان این مستند شامل coronavirus در چهار شنبه, مارس 25 سال 2020 ESA اعلام CHEOPS تلسکوپ فضایی آماده برای علم است. با این دستاورد ESA به تحویل مسئولیت به کار CHEOPS به ماموریت کنسرسیوم که متشکل از دانشمندان و مهندسان از حدود 30 نهاد در 11 کشور اروپایی است.

اتمام موفقیت آمیز از CHEOPS مرحله آزمون با وجود coronavirus بحران

اتمام موفقیت آمیز مرحله آزمون در زمان بسیار چالش برانگیز برابر با اصل تمام ماموریت تیم نیاز به کار از خانه به سمت انتهای فاز. “اتمام مرحله آزمون بود و تنها با تعهد کامل از تمام شرکت کنندگان و به دلیل ماموریت عملیاتی سیستم کنترل است که تا حد زیادی خودکار اجازه می دهد دستورات فرستاده می شود و داده ها را دریافت کرد از خانه” توضیح می دهد که ویلی بنز استاد اخترفیزیک در دانشگاه برن و محقق اصلی CHEOPS ماموریت.

یک تیم از دانشمندان و مهندسین و تکنسین های قرار داده CHEOPS از طریق یک دوره گسترده تست و کالیبراسیون از ابتدای ژانویه تا پایان مارس است. “ما هیجان زده شدند هنگامی که ما متوجه است که تمام سیستم های مشغول به کار به عنوان انتظار می رود و یا حتی بهتر از حد انتظار” توضیح می دهد که CHEOPS ابزار دانشمند Andrea Fortier از Univerisity برن که منجر به راه اندازی تیم کنسرسیوم.

جلسه مورد نیاز بالا در اندازه گیری دقت

این تیم شروع با تمرکز بر ارزیابی photometric عملکرد تلسکوپ فضایی. CHEOPS conceptualized شده است به عنوان یک دستگاه استثنایی دقت قادر به تشخیص سیارات فراخورشیدی به اندازه سیاره زمین است. “مهم ترین آزمون در دقیق اندازه گیری روشنایی یک ستاره به یک واريانس 0.002% (20 قسمت در هر میلیون)” توضیح می دهد که ویلی بنز. این دقت لازم است تا به عنوان به وضوح تشخیص نور ناشی از عبور از یک زمین به اندازه سیاره در مقابل خورشید مانند ستاره (یک رویداد شناخته شده به عنوان “حمل و نقل” است که می تواند گذشته چند ساعت). CHEOPS بود و همچنین نیاز به نشان دادن توانایی خود را برای حفظ این درجه از دقت و تا دو روز.

CHEOPS پیشی الزامات

به منظور بررسی این تیم متمرکز شده بر روی یک ستاره شناخته شده به عنوان HD 88111. ستاره واقع در صورت فلکی هیدرا برخی از 175 سال نوری دور از زمین شده و شناخته شده است به میزبان سیارات. CHEOPS در زمان یک تصویر از این ستاره در هر 30 ثانیه برای 47 ساعت متوالی (نگاه کنید به شکل 1). هر تصویر را با دقت تجزیه و تحلیل در ابتدا با استفاده از تخصصی نرم افزار به صورت خودکار بسته و پس از آن توسط اعضای تیم برای تعیین در هر تصویر روشنایی ستاره به عنوان دقیق که ممکن است. این تیم انتظار داشتند روشنایی ستاره به تغییر در طول دوره از مشاهده با توجه به انواع مختلفی از عوارض مانند دیگر ستاره در میدان دید کوچک لرزش حرکت ماهواره یا تاثیر اشعه کیهانی بازدید در آشکارساز.

نتایج 5,640 معرفی عکس های گرفته شده توسط CHEOPS بیش از 47 ساعت نشان داده شده در شکل 2 به عنوان یک “نور منحنی.” منحنی به تصویر می کشد که در طول زمان تغییر در روشنایی اندازه گیری از تمام تصاویر نشان root-mean-square پراکنده از 0.0015% (15 قسمت در هر میلیون). “نور منحنی اندازه گیری CHEOPS شد pleasingly تخت. این تلسکوپ فضایی به راحتی پیشی نیاز برای قادر بودن به اندازه گیری روشنایی به دقت 0.002% (20 قسمت در هر میلیون)” توضیح می دهد که کریستوفر Broeg, ماموریت, مدیر برای CHEOPS ماموریت در دانشگاه برن.

یک exoplanet که شناور

تیم مشاهده ستارگان دیگر از جمله برخی از شناخته شده به میزبان سیارات (این نام به سیارات فراخورشیدی). CHEOPS متمرکز در سیستم سیاره ای HD 93396 است که در Sextans صورت فلکی برخی از 320 سال نوری دور از زمین است. این سیستم متشکل از یک لوله exoplanet به نام KELT-11b که کشف شد در سال 2016 به مدار این ستاره در 4.7 روز. ستاره است که تقریبا سه برابر اندازه خورشید است.

این تیم را انتخاب کرد این سیستم خاص به دلیل این ستاره آنقدر بزرگ است که این سیاره طول می کشد زمان طولانی برای تصویب در مقابل آن: در واقع تقریبا هشت ساعت است. “این به CHEOPS فرصت برای نشان دادن توانایی خود را برای ضبط طولانی حمل و نقل وقایع در غیر این صورت دشوار است برای مشاهده از زمین به عنوان ‘فصل’ بخشی از شب به صورت زمینی نجوم معمولا طول می کشد کمتر از هشت ساعت” توضیح می دهد که دیدیه Queloz استاد در گروه ستاره شناسی از دانشکده علوم در دانشگاه ژنو و سخنگوی CHEOPS تیم علمی. برای اولین بار حمل و نقل, نور, منحنی از CHEOPS نشان داده شده در شکل 3 که در آن شیب با توجه به این سیاره رخ می دهد در حدود دو ساعت پس از او آغاز مشاهده است.

حمل و نقل از KELT-11b اندازه گیری CHEOPS فعال تعیین اندازه exoplanet. آن را به قطر 181,600 متر که CHEOPS است که قادر به اندازه گیری با دقت 4’290 متر. قطر زمین در مقایسه است که تنها حدود 12,700 متر در حالی که مشتری-بزرگترین سیاره در منظومه شمسی ما — است 139,900 متر. Exoplanet KELT-11b است بنابراین بزرگتر از سیاره مشتری است اما جرم آن پنج برابر کمتر, که به معنی آن بسیار کم تراکم: “آن را شناور بر روی آب-به اندازه کافی استخر می گوید:” دیوید Ehrenreich, CHEOPS ماموریت دانشمند از دانشگاه ژنو است. محدود تراکم نسبت به نزدیکی این سیاره به ستاره خود است. شکل 4 نشان می دهد یک نقشه از اول حمل و نقل سیستم سیاره به موفقیت مشاهده CHEOPS.

بنز توضیح می دهد که اندازه گیری توسط CHEOPS پنج بار دقیق تر آن از زمین است. “است که به ما می دهد یک foretaste برای آنچه که ما می تواند رسیدن به CHEOPS در طول ماه ها و سال های آینده” در ادامه بنز.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im