کشورهای دیگر می تواند درس هایی از چین اداره COVID-19 اپیدمی سازمان بهداشت جهانی بروس Aylward به خبرنگاران در پکن در 24 ژانویه.

ایسنا/زینگ Guangli via Getty Images

چینی بیمارستان ها پر از COVID-19 بیماران چند هفته پیش در حال حاضر خالی تخت. آزمایشات تجربی مواد مخدر دچار مشکل هستند ثبت نام به اندازه کافی واجد شرایط بیماران است. و تعداد موارد جدید گزارش شده در هر روز کاهش یافت چند هفته گذشته.

اینها برخی از شگفت انگیز مشاهدات در یک گزارش منتشر شده در 28 فوریه از یک ماموریت سازماندهی شده توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) و دولت چین اجازه داده است که 13 اتباع خارجی برای پیوستن به 12 دانشمندان چینی در یک تور پنج شهرستانها در چین به مطالعه دولت از COVID-19 اپیدمی و اثربخشی این کشور پاسخ. نتايج شگفت زده چند تا از بازدید از دانشمندان است. “من فکر می کردم هیچ راهی وجود دارد که تعداد کسانی که می تواند واقعی می گوید:” اپیدمیولوژی تیم Eckmanns از رابرت کخ موسسه بود که بخشی از این ماموریت است.

اما این گزارش خالی از ابهام است. “چین پررنگ رویکرد شامل گسترش سریع این جدید تنفسی پاتوژن تغییر کرده است البته به سرعت در حال افزایش و کشنده بیماری همه گیر” آن را می گوید. “این کاهش در COVID-19 نفر در سراسر چین واقعی است.”

حال سؤال این است که آیا جهان می تواند درس هایی از چین موفقیت ظاهری—و اینکه آیا عظیم مستندات و نظارت الکترونیکی اقدامات اعمال شده توسط یک دولت استبدادی را در کشورهای دیگر. “زمانی که شما صرف 20 تا 30 سال در این کسب و کار آن را مانند” به طور جدی شما در حال رفتن به سعی کنید و تغییر دهید که با این تاکتیک?'” می گوید: بروس Aylward کانادایی که اپیدمیولوژی که رهبری تیم بین المللی و جریان روزنامه نگاران در مورد یافته های خود در پکن و ژنو در هفته گذشته. “صدها هزار نفر از مردم در چین نیست COVID-19 به این دلیل تهاجمی پاسخ.”

“این گزارش به شمار سوالات دشوار برای همه کشورها در حال حاضر با توجه به پاسخ خود را به COVID-19 می گوید:” استیون رایلی متخصص اپیدمیولوژی در امپریال کالج لندن است. “مشترک ماموریت بسیار پربار بود و به یک بینش منحصر به فرد به چین در تلاش برای جلوگیری از ویروسی گسترش در سرزمین اصلی چین و در سطح جهانی” می افزاید: لارنس Gostin جهانی بهداشت قانون محقق در دانشگاه جورج تاون. اما Gostin هشدار علیه استفاده از این مدل در جای دیگر. “من فکر می کنم وجود دارد دلایل بسیار خوبی برای کشور به درنگ با استفاده از این نوع اقدامات شدید.”

نیز وجود دارد عدم اطمینان در مورد آنچه ویروس دوبله SARS-CoV-2 انجام خواهد داد در چین پس از این کشور به ناچار آسانسور برخی از آن دقیقترین اقدامات کنترل و راه اندازی مجدد آن اقتصاد است. COVID-19 موارد ممکن است به افزایش دوباره.

این گزارش می آید در یک زمان بحرانی در چه بسیاری از اپيدميولوژيستها در حال حاضر در نظر گرفتن یک بیماری همه گیر. فقط این هفته تعدادی از کشورها را تحت تاثیر قرار شات از 29 61. چندین کشور کشف کرده اند که آنها در حال حاضر جامعه گسترش ویروس—به عنوان مخالف به موارد تنها در مسافران از مناطق آسیب دیده و یا افرادی که در تماس مستقیم با آنها—و تعداد موارد گزارش شده در حال رشد نمایی.

در مقابل اتفاق افتاده در چین است. در 10 فوریه زمانی که پیشرفت تیم که چین ماموریت مشترک کار خود را آغاز کرد چین گزارش داد 2478 موارد جدید. دو هفته بعد وقتی که خارجی اعمال بسته بندی کیسه های خود را که تا به حال تعداد کاهش یافته و به 409 موارد است. (دیروز چین گزارش داد تنها 206 موارد جدید و بقیه جهان همراه بود تقریبا نه برابر این تعداد است.) این بیماری همه گیر در چین به نظر می رسد به نقطه اوج خود در اواخر ماه ژانویه با توجه به گزارش.

بلند پروازانه چالاک و تهاجمی

این تیم در پکن آغاز شد و سپس به دو گروه تقسیم شده که گفت: در سفر به شنژن و گوانگجو چنگدو و سخت ترین ضربه در شهر ووهان. آنها در بازدید از بیمارستان ها و آزمایشگاه ها و شرکت ها, مرطوب, بازار فروش حیوانات زنده, قطار, ایستگاه های محلی و ادارات دولتی. “در همه جا می رفت و هر کسی با شما صحبت وجود دارد احساس مسئولیت و اقدام جمعی و وجود جای پای جنگ به انجام کارها” Aylward می گوید.

این گروه همچنین بررسی داده های عظیم مجموعه ای است که دانشمندان چینی وارد شده اند. (این کشور هنوز حساب برای بیش از 90 ٪ از بازار جهانی در مجموع از 90,000 تایید موارد.) آنها متوجه شدند که حدود 80 درصد از افراد آلوده خفيف تا متوسط بیماری 13.8 درصد علائم شدید و 6.1 درصد قسمت های تهدید کننده زندگی از نارسایی تنفسی سپتیک شوک یا نارسایی ارگان ها. مورد مرگ و میر بود و بالاترین برای مردم بیش از سن 80 (21.9%) و افرادی که بیماری های قلبی و دیابت و یا فشار خون بالا. تب و سرفه خشک شد شایع ترین علائم است. تنها 4.8 درصد از افراد آلوده بود و آبریزش بینی. کودکان ساخته شده تا صرف 2.4% موارد و تقریبا هیچ کدام به شدت بیمار شد. برای خفیف و متوسط و موارد آن را در زمان 2 هفته به طور متوسط به بهبود می یابند.

بحرانی ناشناخته است که چگونه بسیاری از خفیف یا بدون علامت موارد رخ می دهد. اگر تعداد زیادی از عفونت ها در زیر رادار که پیچیده تلاش برای منزوی کردن عفونی مردم و کاهش سرعت گسترش ویروس. اما در سمت مثبت اگر این ویروس باعث می شود چند اگر هر گونه علائم در بسیاری از افراد آلوده به زمان تخمین زده شده مورد مرگ و میر بیش از حد بالا است. (این گزارش می گوید که رای دادن تا حد زیادی متفاوت است از 5.8 درصد در ووهان که نظام سلامت غرق شد به 0.7 درصد در مناطق دیگر.)

به این سوال در این گزارش اشاره می کند که به اصطلاح تب درمانگاه در استان گوانگدونگ به نمایش در حدود 320,000 مردم برای COVID-19 و تنها 0.14 درصد از آنها مثبت باشد. “که واقعا جالب بود چرا که ما امیدوار بودیم و شاید انتظار برای دیدن یک بار بزرگ را از خفیف و بدون علامت مورد می گوید:” کیتلین رودخانه متخصص اپیدمیولوژی در دانشگاه جانز هاپکینز مرکز سلامت و امنیت. “که قطعه ای از داده ها نشان می دهد که اتفاق می افتد که این مفهوم را میرسانند که در مورد مرگ و میر در معرض خطر ممکن است بیشتر یا کمتر به عنوان ما در حال حاضر.” اما گوانگدونگ استان بود که به شدت تحت تاثیر قرار, منطقه, پس از آن است که روشن نیست که آیا همان نگه می دارد در هوبئی استان بود که سخت ترین ضربه ها اخطار می دهد.

بسیاری از این گزارش با تمرکز بر درک چگونه چین به دست آورد چه بسیاری از کارشناسان بهداشت عمومی فکر می کردم غیر ممکن بود: حاوی گسترش به طور گسترده ای در گردش تنفسی ویروس. “چین نورد شاید بلند پروازانه ترین چالاک و تهاجمی بیماری مهار تلاش در تاریخ” این گزارش اشاره می کند.

مهیج ترین و بحث برانگیز—اندازه گیری شد این مستند از ووهان و شهرستانها در این نزدیکی هست در هوبئی استان است که قرار دادن حداقل 50 میلیون نفر تحت اجباری قرنطینه پس از 23 ژانویه. است که “به طور موثر مانع از بیشتر صادرات از افراد آلوده به بقیه کشور” در این گزارش آمده است. در دیگر مناطق سرزمین اصلی چین مردم به طور داوطلبانه قرنطینه و نظارت منصوب رهبران در محله.

مقامات چینی نیز ساخته شده است دو اختصاصی بیمارستان ها در ووهان در بیش از 1 هفته. کارکنان مراقبت های بهداشتی از سراسر چین فرستاده شد به شیوع بیماری های مرکز. دولت راه اندازی یک بی سابقه تلاش برای ردیابی تماس های از تایید موارد است. در ووهان به تنهایی بیش از 1800 تیم از پنج یا بیشتر مردم ترسیم دهها هزار نفر از مخاطبین.

تهاجمی “اجتماعی فاصله” اقدامات اجرا شده در کل کشور شامل لغو, رویدادهای ورزشی و سازندگان: تئاتر. مدارس تمدید معافیت آغاز شد که در اواسط ماه ژانویه برای سال جدید قمری. بسیاری از کسب و کار بسته فروشگاه. هر کسی که رفت خارج از منزل مجبور به پوشیدن ماسک.

دو به طور گسترده ای استفاده می شود تلفن همراه برنامه های AliPay و WeChat—که در سال های اخیر به جای پول نقد در چین—کمک به اجرای محدودیت از آنجا که آنها اجازه می دهد که دولت برای پیگیری جنبش مردم و حتی متوقف کردن مردم با تایید عفونت از سفر. “هر فرد نوع نور ترافیک سیستم می گوید:” ماموریت عضو گابریل لئونگ دین از Li Ka Shing دانشکده پزشکی در دانشگاه هنگ کنگ است. کد رنگ در گوشی های تلفن همراه—در آن سبز زرد و یا قرمز تعیین وضعیت سلامتی فرد—اجازه پاسداران در ایستگاه های قطار و دیگر پست های بازرسی می دانم که به شما اجازه از طریق.

“به عنوان یک نتیجه از تمام این اقدامات زندگی عمومی بسیار کاهش می یابد” این گزارش اشاره می کند. اما این اقدامات کار کرده است. در پایان افراد آلوده به ندرت گسترش این ویروس به هر کسی جز اعضای خانواده خود لئونگ می گوید. هنگامی که همه مردم در یک آپارتمان و یا خانه بودند در معرض این ویروس تا به حال در هیچ جای دیگری برای رفتن و زنجیر از انتقال به پایان رسید. “این که چگونه این بیماری همه گیر واقعا تحت کنترل” لئونگ می گوید. در مجموع او می گوید: وجود ترکیبی از “خوب اجتماعی فاصله و quarantining بسیار موثر انجام می شود از آنجا که بر روی زمین ماشین آلات در محله سطح با بهرهگیری از هوش مصنوعی [هوش مصنوعی] داده های بزرگ است.”

تعهد عمیق به اقدام جمعی

چگونه امکان پذیر است این نوع اقدامات سختگیرانه در کشورهای دیگر قابل بحث است. “چین است که منحصر به فرد است که در آن یک نظام سیاسی است که می توانید به دست آورید عمومی با رعایت اقدامات شدید” Gostin می گوید. “اما استفاده از آن کنترل اجتماعی و نظارت سرزده نیست یک مدل خوب برای کشورهای دیگر است.” این کشور همچنین دارای یک توانایی فوق العاده ای برای انجام کار فشرده پروژه های بزرگ مقیاس به سرعت می گوید جرمی Konyndyk ارشد سیاست همکار در مرکز توسعه جهانی: “هیچ کس دیگری در جهان واقعا می تواند انجام آنچه چین تنها بود.”

و نه باید از آنها وکیل می گوید: Alexandra فلن یک چین متخصص در جورج تاون مرکز جهانی علوم سلامت و امنیت. “این که آیا آن را با این نسخهها کار است که نه تنها اندازه گیری که آیا چیزی خوب است بهداشت عمومی کنترل و اندازه گیری” فلن می گوید. “وجود دارد مقدار زیادی از چیزهایی که کار می کنند برای جلوگیری از شیوع است که ما را در نظر شنیع در جامعه ای عادلانه و آزاد.”

این گزارش با اشاره به برخی از مناطق که در آن چین نیاز به بهبود از جمله نیاز “به وضوح بیشتری به برقراری ارتباط اطلاعات کلیدی و تحولات بین المللی است.” اما از آن است که مادر در سرکوبگر طبیعت از آن اقدامات کنترل و تلفات آنها تحمیل. “یکی از چیزهایی که به طور کامل استفاده بیش از کل حقوق بشر بعد می گوید:” Devi Sridhar یک کارشناس جهانی بهداشت عمومی در دانشگاه ادینبورگ. به گزارش ستایش “تعهد عمیق از مردم چین به اقدام جمعی در مواجهه با این تهدید مشترک.”

“برای من به عنوان کسی که به صرف مقدار زیادی از زمان در چین می آید در سراسر به عنوان فوق العاده ساده—و اگر نه ساده لوحانه و سپس عمدا کور به برخی از رویکردهای گرفته” فلن می گوید. سنگاپور و هنگ کنگ ممکن است بهتر است نمونه ها به دنبال Konyndyk می گوید: “شده است وجود دارد مشابه درجه ای از دقت و نظم و انضباط اما کاربردی در یک مقدار کمتر سخت گیرانه شیوه است.”

در این گزارش نیست ذکر دیگر جنبه های منفی از استراتژی چین می گوید جنیفر Nuzzo متخصص اپیدمیولوژی در دانشگاه جانز هاپکینز بلومبرگ دانشکده بهداشت عمومی که شگفتی آنچه که تاثیر آن را به حال می گویند, درمان سرطان و یا بیماران مبتلا به HIV. “من فکر می کنم این مهم است که ارزیابی تاثیر این روش در نظر گرفتن ثانویه عالی عواقب” Nuzzo می گوید.

و حتی چین تلاش های گسترده هنوز هم ممکن است به نوبه خود تنها به طور موقت با این بیماری همه گیر. “وجود دارد هیچ سوال آنها سرکوب وقوع می گوید:” مایک Osterholm رئیس مرکز تحقیقات بیماری های عفونی و سیاست در دانشگاه مینه سوتا, شهرهای دوقلو. “مثل این است که سرکوب جنگل, آتش, اما قرار دادن آن را. آن را خواهید آمد خروش حق بازگشت.” اما این هم ممکن است آموزش جهان جدید درس رایلی می گوید. “ما در حال حاضر فرصت برای دیدن چگونه چین موفق ممکن است تجدید حیات COVID-19” او می گوید.

Aylward تاکید می کند که چین را موفقیت تا کنون باید به کشورهای دیگر اعتماد به نفس است که آنها می توانید یک پرش در COVID-19. “ما در حال گرفتن گزارش های جدید روزانه از شیوع بیماری های جدید در مناطق جدید و مردم باید احساس” من ما می توانیم هر چیزی را انجام دهید و مردم این استدلال است که آن را یک بیماری همه گیر یا نه” Aylward می گوید. “خب ببخشید. وجود دارد واقعا عملی چیزهایی که شما می توانید انجام دهید تا آماده شود قادر به پاسخ دادن به این و آن جایی که تمرکز نیاز خواهد بود.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de