چین اولین مریخ راه اندازی می تواند تاریخچه

اگر ملت ماموریت موفقیت آمیز آن را تبدیل به تنها کشور دوم به استقرار یک مریخ نورد بر سطح سیاره سرخ.

برای آخرین 20 سال تنها نشانه ای از فعالیت بر روی مریخ بود جانشینی ناسا ساخته شده rovers به آرامی نورد در سراسر بیابان بی ثمر چشم انداز است. امروز تنها یکی از این rovers—کنجکاوی—هنوز عملیاتی. اما فقط در چند ماه از آن خواهد شد برخی از جدید چرخ بازدید کنندگان است. یکی از آنها این است که حس کنجکاوی را از نوادگان. آن را به نام پشتکار و ناسا است که ارسال آن در یک ماموریت برای جمع آوری نمونه از خاک مریخ که ممکن است نشانه ای از زندگی است. آن خواهد بود که بزرگترین و زیبا ترین ربات خود مختار است که تا به حال فرود بر روی سطح یک سیاره دیگر است.

دیگر تازه وارد خواهد بود Tianwen-1 یک مدارگرد-کاوشگر مریخ نورد دسته کوچک موسیقی جاز ساخته شده توسط چین است. این مریخ نورد است به مراتب بیشتر پشتکار, اما آن را هنوز هم واجد شرایط به عنوان یکی از پیچیده ترین ماشین تا کنون ساخته شده است. اگر چین با موفقیت فرستادن یک کاوشگر در مریخ, آن را تبدیل به تنها کشور دوم در تاریخ به این کشش. دیگر از ما تنها کشور حتی سعی کنید آن را اتحاد جماهیر شوروی و آن را شکست خورده — دو بار. مریخ فوق العاده به چالش کشیدن هدف و برای چین Tianwen-1 است که یک پیام را به بقیه جهان است که این دیگر صرفا یکی از شرکت کنندگان در اکتشافات فضایی; در حال حاضر آن را به یک رهبر.

“چین در حال رفتن به نشان می دهد که آن را به یک کلاس جهانی, علم و فناوری, قابلیت, می گوید:” دین چنگ یک بنیاد میراث متخصص در چین برنامه فضایی. اما آن را فقط در مورد طرح ریزی قدرت به او می گوید: این هم یک نقطه عمده ای از غرور ملی و یک پیروزی سیاسی خواهد شد. “این چیزی است که خواهد شد نشان دادن به مردم چین که حزب کمونیست چین قدرتمند است و قادر به هدایت ملت” چنگ می گوید.

در روز پنج شنبه های طولانی مارس 5 موشک است که انتظار می رود به افزایش Tianwen-1 در شش ماه ماموریت به سیاره سرخ. (دولت چین شده است تنگ حرف در مورد دقیقا همان زمانی که این ماموریت را ترک خواهد کرد اما راه اندازی پنجره گسترش تا اواسط ماه اوت است.) این Tianwen پروب است که در واقع سه فضاپیما به یک نورد: آن متشکل از یک مریخ نورد یک کاوشگر و یک مدارگرد. مریخ نورد های ذخیره شده در شکم کاوشگر و حدود دو ماه پس از پروب وارد مدار مریخ به کاوشگر را جدا از مدارگرد و راه خود را به سطح. این مدارگرد را صرف حداقل یک سال نگه داشتن زبانه ها در این کاوشگر از بالا و رله داده ها را جمع آوری کرده در بازگشت به زمین در حالی که همچنین انجام برخی از علوم خود را دارد.

دانشمندان چینی نیست اعلام کرد که مریخ نورد فرود سایت اما یک نامزد پیشرو است مدینه فاضله Planitia یک دشت واقع در بزرگترین تاثیر دهانه بر روی این سیاره است. (این هم مقصد ناسا دوم مریخ کاوشگر وایکینگ 2.) هنگامی که مریخ نورد مستقر است آن را صرف حداقل سه سال تحصیل در مریخ محیط زیست است. چین ملی فضایی آمریکا منتشر کرده است تعداد کمی از جزئیات در مورد لندرور و یا انواع آزمایش های آن را انجام خواهد داد اما یک مقاله منتشر شده در طبیعت نجوم این ماه توسط محققان آکادمی علوم چین می گوید هدف از این ماموریت است که برای “انجام یک کار جهانی و گسترده بررسی از کل سیاره است.”

این مریخ نورد دارای آرایه ای از پانل های خورشیدی برگرفته خارج از آن دایره ای است که خواهد شد مورد استفاده قرار گیرد به قدرت آن سیستم های ارتباطی و شش پردازنده دستگاه است. در علاوه بر این به دو دوربین مریخ نورد را حمل رادار برای کاوش در زیر سطح یک ابزار برای تشخیص مریخ ضعیف میدان مغناطیسی ابزار برای اندازه گیری شیمی خاک مریخ و یکی دیگر از ابزار برای نظارت بر مریخ آب و هوا. اگر چه رور را محدود به چند صد متر در اطراف آن محل فرود این مدارگرد خواهد بود قادر به جمع آوری اطلاعات جامع در مورد این سیاره است.

Tianwen-1 است که چین برای اولین بار اختصاص داده شده ماموریت فراتر از ماه. (چند سال پیش دانشمندان چینی piggybacked یک مدارگرد مریخ در یک ماموریت اما این ماموریت شکست خورده در مدت کوتاهی پس از راه اندازی.) اگر چه آن را بیشتر مطابق با تخصص است که ما فضاپیما انجام شده دهه پیش Tianwen-1 قابل توجه برای انجام همه آنها را در یک بار. ما دانشمندان قرار دادن اولین مدارگرد در اطراف مریخ در سال 1971 و اولین کاوشگر بر روی سطح آن فقط پنج سال بعد. اما از آن زمان ناسا 20 سال دیگر به اعزام اولین مریخ—و آن را بسیار کوچکتر از چین. “اگر موفق [Tianwen-1] خواهد دلالت عمده ویژگی های دستیابی به موفقیت” چینی ماموریت دانشمندان نوشت: در طبیعت نجوم. “هیچ ماموریت های سیاره ای که تا کنون اجرا شده در این راه است.”

این یک حرکت خطرناک, اما آن را در همراهی با چین گسترده تر “از برو بزرگ و یا رفتن به خانه” رویکرد به اکتشاف فضا. در سال گذشته چین چانگ خاوری 4 ماموریت اول شد به قرار دادن یک کاوشگر در سمت دور ماه و مریخ نورد در آن مستقر است هنوز رومینگ سطح بیش از یک سال بعد. ماه گذشته چین ملی فضایی آمریکا به اتمام BeiDou سیستم ناوبری ملی نسخه از ایالات متحده کنترل GPS شبکه. چین و نظامی ساخته شده و مورد آزمایش قرار رباتیک هواپیما فضایی شبیه به نیروی هوایی ایالات متحده مرموز X-37B فضای هواپیما و آکادمی علوم چین در عمل بزرگترین رادیو تلسکوپ. چین و آژانس فضایی پیشگام کوانتومی ارتباطات ماهواره ای این ساختمان خود را در ایستگاه فضایی—چیزی که ما نمی تواند جمع اوری حمایت سیاسی به انجام خود را در آن—و آن را حتی قصد دارد برای دو برابر. وجود دارد هنوز هم گاه به گاه اشتباه خواهد بود که انتظار می رود از یک بلوغ برنامه فضایی مانند هرج و مرج هنگام ورود دوباره از Tiangong-1 ایستگاه فضایی چند سال پیش اما چه کسی در میان ما نیست از دست کنترل یک ایستگاه فضایی در برخی از نقطه ؟

چین spacefaring جاه طلبی های مشترک زیادی با ناسا برنامه های خود را برای آینده است. اما آن را پیچیده توسط این واقعیت وجود دارد تفاوت بین چین و نظامی برنامه های فضایی. چین ملی فضایی آمریکا معادل ناسا و استخدام دانشمندان که توسعه ابزار و مطالعه داده ها در ماموریت های مانند Tianwen-1 اما از آن است که مدیریت آزادی بخش خلق چین است ، “چین برنامه فضایی است که تحت سلطه نظامی می گوید:” چنگ. “این بچه ها که درک علم غیرنظامی هستند اما آنها گزارش به افسران نظامی.” این همچنین بدان معنی است که تمام فضای فن آوری های در نظر گرفته شده “استفاده دوگانه.” همان خط مونتاژ ساخته شده است که این موشک برای ارسال Tianwen-1 به مریخ نیز استارت کردن بوستر ساخته شده برای جنگ است.

اما این بدان معنا نیست که Tianmen-1 ماموریت تنها—یا حتی بیشتر—نظامی فلکس. چنگ می گوید این اولین و مهمترین مورد علم حتی اگر درس های آموخته شده در طول ماموریت در نهایت با بهره گیری نظامی بیش از حد. او می گوید که مریخ ضربه را به ارتش چین یک “کامل تمرین” در فرآیندهای مختلف مربوط به امنیت ملی بود و با استفاده از آن اعماق فضا شبکه ارتباطات و نشان دادن ظرفیت خود را به دقت پیگیری اشیاء کوچک در قریب به اتفاق خالی گستره اعماق فضا.

“آن را مانند چین در حال رفتن به زمین موشک در مریخ” چنگ می گوید. “اما این نوع از چیزی است که به نفع نظامی خود را صنعتی پیچیده است.”

اما این راهی است که آن را همیشه در چین است. در 1950s رئیس مائو تسه تونگ کشور راه اندازی شد “دو بمب یک ماهواره” برنامه با هدف صریح در حال توسعه موشک است که می تواند ارائه کلاهک هسته ای و زیر شیروانی قرار دادن ماهواره به مدار است. اما در حال حاضر که چین ابتلا به ما در مرز نهایی این دو طبیعت از این فن آوری است و نگرانی در میان سیاستگذاران و مقامات نظامی که جهان ممکن است در آستانه یک “مسابقه فضایی.”

“فضای جدید با کیفیت بالا زمین در بزرگ قدرت رقابت و ایالات متحده باید امن و حفظ برتری خود را وجود دارد,” ما عمده لیانه Zivitski ایالات متحده نیروی هوایی افسر اطلاعاتی نوشت: در یک op-ed برای DefenseNews ماه گذشته با استناد به Tianwen-1 ماموریت به عنوان شواهدی از این کشور افزایش قابلیت راه اندازی. “پکن سابقه انحراف از هنجارهای بین المللی برگ آمریکا هیچ چاره ای اما برای آماده شدن برای دفاع از خود.”

نگرانی در مورد یک نظامی مسابقه فضایی جدید نیستند اما آن را مانند فرازمینی دیپلماسی روی میز است. ناسا و آمریکا فضای شرکت به طور موثر به ممنوع از کار کردن با چین در اواسط 1990s پس از بررسی کنگره را متهم کرد چین از سرقت و متعلقات از یک آمریکایی ارتباطات از راه دور ماهواره ای که ممکن است بهبود چین موشک قابلیت های. (در آن نقطه ماهواره حاوی آمریکا قطعات هنوز هم می تواند گرفتن یک سوار بر راکت.) در سال 2011 این ممنوعیت قانون تبدیل شد زمانی که نماینده سابق آمریکا فرانک ولف—که قبلا به نام چین یک “امپراطوری شیطانی” قابل مقایسه با آلمان نازی—اضافه شدن متمم به ناسا تخصیص بودجه لایحه که ممنوع آژانس دانشمندان از همکاری با هر اتباع چینی وابسته به دولت چین. آن بوده است را دوباره بالا برده و هر سال پس از.

“او قرار داده و این دو جمله به ناسا تخصیص بودجه لایحه تا حد زیادی به دلیل او احساس می کرد که آزار و اذیت مذهبی در چین و دموکراسی نباید همکاری با کشورهای کمونیستی می گوید:” جوآن جانسون-Freese یک کارشناس چینی برنامه های فضایی و استاد امور امنیت ملی در دانشکده جنگ نیروی دریایی ایالات متحده. “قطعا وجود دارد مسائل را با چین و فن آوری, انتقال, اما من فکر می کنم آن است که بسیار به انجام در مورد سیاست به عنوان هر چیز دیگری.”

این یک تصمیم سرنوشت ساز است. ایالات متحده مسدود و چین از شرکت در پروژه های مشترک مانند ایستگاه فضایی بین المللی و بین المللی ترافیک در آغوش مقررات —ITAR—مسدود شدن آن از پرواز هر محموله که شامل آمریکا اجزاء. این انحصاری سیاست شد و به معنای حفاظت از اسرار نظامی آمریکا و متحدان آن, اما آنها همچنین مجبور دولت چین به منظور توسعه فن آوری و تخصص مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک عمده spacefaring قدرت. “پس از یک در حالی که آنها شروع به رسمیت شناختن است که وجود دارد منافع به انجام این کار در خود می گوید:” جانسون-Freese. “تا زمانی که آنها خود به خود آنها کنترل برنامه های خود را به جای سیاست آمریکا است.”

Tianmen-1 چین است بلند پروازانه ترین تاخت و تاز کردن به اعماق فضا نشده است و نشان می دهد که تا چه حد این کشور در برنامه فضایی اتحاد آمده در دو دهه گذشته. ملت نشده پیشی امریکا فرازمینی دستاوردهای فقط رتبهدهی نشده است. اما مریخ شات نشان می دهد که فن آوری خلیج فارس بین دو spacefaring سازمان ملل است که به سرعت در حال بسته شدن است.


بزرگ تر سیمی داستان
  • می تواند برگ برنده برنده جنگ در هواوی—و Infinite بعدی ؟
  • گرمایش جهانی. نابرابری. Covid-19. و ال گور است … خوش بینانه است ؟
  • 5G که قرار بود برای متحد کردن جهان به جای آن پاره شدن ما از هم جدا
  • چگونه رمز عبور-قفل کردن هر برنامه را بر روی تلفن خود را
  • هفت بهترین turntables برای خود وینیل مجموعه
  • 👁 آماده شدن برای هوش مصنوعی برای تولید کمتر جادوگری. به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • 🎙️ گوش دادن به سیمی ما پادکست جدید در مورد آینده چگونه متوجه است. گرفتن آخرین قسمت و مشترک به 📩 خبرنامه به نگه دارید تا با تمام ما را نشان می دهد
  • 🏃🏽♀️ می خواهید بهترین ابزار برای دریافت سالم است ؟ ما را بررسی کنید دنده تیم میدارد برای تناسب اندام بهترین انتقالها دنده در حال اجرا (از جمله کفش و جوراب) و بهترین هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesbuy stripe accountkorsan taksiOmegleKartal Escortinstagram gizli hesap görmeMobil Ödeme Bozdurmarekorbetvan escortgenco bahis