ادعا می کنند که روغن نارگیل بدتر است برای تنوع زیستی از روغن پالم جرقه خشمگین بحث

یک کارگر صعود یک درخت به شهامت نارگیل در یک مزرعه در حومه شهر بنگلور, هندوستان.

DIBYANGSHU سرکار/خبرگزاری گتی ایماژ

روغن پالم دارای شهرت بد—اما این است که روغن نارگیل بدتر ؟

یک مطالعه جدید استدلال می کند نارگیل تولید تهدیدی برای تنوع زیستی از جمله مهره داران بندپایان, نرم تنان و گیاهان و پنج برابر بیشتر از روغن پالم. اما مقاله منتشر شده در 6 جولای در زمان زیست شناسیاست باعث وحشی بحث در رسانه های اجتماعی که در آن منتقدان را متهم به نویسندگان ترویج مشکوک آمار و تلاش برای ماست مالی کردن روغن نخل.

“عزیز ورود شرکت ها باید شما تا به حال نیاز به توجیه خود مخرب و استخراجی (غیر قانونی) فعالیت در آمازون + جنوب شرقی آسیا و یا حفاظت در برابر حفاظت از طبیعت NGO [غیر دولتی] و یا اقدام قانونی لطفا به مقاله زیر را در @CurrentBiology,” primatologist آدریانو Lameira از دانشگاه وارویک نوشت: در یکی از چندین طعنه آمیز توییتهایی دربارهی این مقاله است.

برخی از 12.3 میلیون هکتار از زمین های مورد استفاده برای کشت نخل نارگیل در مقایسه با 18.9 میلیون دلار برای روغن نخل. اما روغن نارگیل—مورد استفاده در طیف وسیعی از مواد غذایی و محصولات آرایشی و بهداشتی و محبوب برای آن قرار فواید—لذت می برد شهرت بسیار بهتر می گوید منجر نویسنده اریک Meijaard که هدایت بورنئو آتی یک شرکت مشاوره مستقر در برونئی و صندلی روغن نخل نیروی کار از اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN). مصرف کنندگان آن را مرتبط با جزایر گرمسیری و سواحل شنی سفید از با جنگل زدایی مرتبط با کاشت روغن نخل نخلستان.

نیست که سزاوار Meijaard و دیگران نوشتن در دو صفحه “مکاتبات.” نویسندگان شمارش تعداد گونه های در معرض خطر از کشت هفت روغن نباتی محصولات—با توجه به IUCN را در فهرست قرمز گونه های در معرض تهدید و تقسیم آن توسط بازار جهانی نفت تولید برای هر محصول. نارگیل را تهدید می کند 20.3 گونه برای هر 1 میلیون تن نفت تولید آنها گزارش. برای روغن زیتون و روغن پالم تعداد کسانی که 4.1 و 3.8 گونه بود; برای روغن آفتابگردان این 0.05.

با توجه به این مقاله و اطلاعات تکمیلی از این تعداد برای روغن نارگیل است که در واقع 18.3 نه 20.3; هنگامی که علم در مورد اختلاف co-نویسنده جسی آبرامز از دانشگاه اکستر اذعان کرد که این محاسبه شامل خطا است که نویسندگان می پرسند مجله به درست است.

اما 18.3 است که هنوز هم تعداد بسیار بالا. “نتیجه مطالعه ما آمد و به عنوان یک سورپرایز” Meijaard می گوید. دلیل آن این است که نارگیل در درجه اول رشد در جزایر گرمسیری, “که بسیاری از آنها دارای قابل توجه تعداد گونه ها یافت می شود در هیچ جای دیگری در جهان است,” او می گوید. در واقع برخی از گونه های در حال حاضر منقرض شده به دلیل زیستگاه خود راه داد به نارگیل, نخل, Meijaard امتیاز را از جمله ماریان سفید چشم (Zosterops semiflavus) یک پرنده در سیشل و Ontong Java پرواز روباه (Pteropus howensis) از جزایر سلیمان بود که آخرین خال خال در سال 1945. امروز نارگیل مزارع را تهدید به بلبک mousedeer (Tragulus nigricans) بومی به سه جزایر کوچک در فیلیپین و Sangihe tarsier (Tarsius sangirensis) یک پستاندار بومی جزیره اندونزی از Sangihe با توجه به IUCN را ارزیابی.

نویسندگان می گویند درک اثرات زیست محیطی انواع روغن های محصولات “اغلب به نظر می رسد اختلال shortsightedness و استانداردهای دوگانه.” کمی وجود دارد توجه برای میلیون ها نفر از songbirds خوست در روغن زیتون برداشت در اسپانیا, به عنوان مثال.

اما دیگران می گویند مطالعه رنگ یک تصویر گمراه کننده. اکثریت قریب به اتفاق گونه های در معرض خطر, نارگیل, نخل, زندگی در جزیره ای کوچک کشور است که با هم تولید تنها 8 درصد از جهانی خروجی از روغن نارگیل می گوید مین ون Noordwijk, یک محقق ارشد در جهان جنگل زراعی ، نزدیک به 80 درصد از روغن نارگیل می آید از اندونزی و فیلیپین و هند است. به استثنای تولید کنندگان کوچک از تجزیه و تحلیل عملکرد بسیار متفاوت تعداد ون Noordwijk می گوید. او همچنین اشاره می کند که در کف دست نارگیل اغلب با هم کاشته شده با دیگر محصولات آن را به اذیت کردن محصول را آسیب برساند. Sheherazade, زمینه, زیست شناس که سر Tambora Muda, اندونزی یک سازمان اندونزی برای حفاظت از جوان موافق. “ما نیاز به یک ظریف تحليل فضايی به تشخیص آن محصول درایوهای زدایی,” او می گوید.

Sheherazade یادداشت های تصویر است که تقریبا دقیقا برعکس قضاوت های مختلف بیشتر مورد استفاده متریک: روغن پالم را تهدید می کند 17 گونه در هر یک میلیون هکتار از کشت گندم در مقابل 5.3 برای روغن نارگیل. اما Meijaard می گوید کمی از گونه های در معرض خطر در هر میلیون تن نفت است و مربوط تر از هر هکتار به دلیل تقاضای مصرف کننده تعیین می کند کسب و کار.

دیگر منتقدان موضوع را با جنبه های مختلف مطالعه: در شرایط مطلق و خرما و روغن را تهدید می کند پنج بار بیشتر گونه از روغن نارگیل با توجه به IUCN (321 در مقابل 66) و روغن پالم تولید در حال رشد بسیار سریع تر است. “حداقل در کالیمانتان که در آن غول پیکر palmoil مزارع 10000 هکتار در حال وحشیانه حک شده از جنگل بکر نارگیل, باغ تمایل به مادر و پاپ عملیات 10-20 ha [هکتار] ایم” Biruté Galdikas یک primatologist در Orangutan Foundation.

برخی از منتقدان نیز با اشاره به پتانسیل تضاد منافع: Meijaard دریافت کمک های مالی از یک نخل اندونزی شرکت نفت و از میزگرد پایدار روغن پالم زیادی multistakeholder گروه که به دنبال ایجاد صنعت بیشتر سازگار با محیط زیست.

همکاری نویسنده داگلاس Sheil استاد گرمسیری حفاظت در Norwegian University of Life Sciences می گوید نویسندگان نیست به دنبال بد نام کردن نارگیل, اما در عوض می خواهید به قادر به مصرف کنندگان را بهتر قضاوت در مورد آن روغن های گیاهی به خرید. “مصرف کنندگان فاقد هدف راهنمایی در مورد اثرات زیست محیطی تولید محصول تضعیف توانایی خود را به تصمیم گیری آگاهانه” Sheil می گوید. نارگیل دیده می شود به عنوان یک محصول به دلیل “مصرف کنندگان جهانی به شدت تکیه بر اطلاعاتی که دریافت می کنند از رسانه ها است که اغلب توسط کسانی که با منافع.” به عنوان نویسندگان منافع خود Meijaard شده است شفاف خود را در مورد بودجه و “آن است که یک تنبل دفاع می گویند که هر کسی که با این نسخهها کار با یک شرکت است که به نحوی غیر قابل اعتماد برای همیشه لطفا برای پس از” Sheil می گوید.

نویسندگان موافق داده ها در مقاله ایدهآل نیست. “ما می خواستیم برای بالا بردن آگاهی با این قطعه و استفاده از آن به عنوان یک تماس برای اطلاعات بیشتر و تحقیقات می گوید:” آبرامز که در یادداشت ها وجود دارد عدم وجود داده ها در محیط زیست تاثیر بسیاری از محصولات گیاهی. “ما می دانیم که بسیاری در مورد روغن پالم. چرا با وجود چنین bias؟” Meijaard می پرسد.

اما Sheherazade می گوید او نگران کاغذ استفاده می شود برای تضعیف فعالیت های زیست محیطی ناپایدار در برابر روغن پالم در اندونزی به ویژه در حال حاضر که مزارع جدید springing تا در جنگل های بکر در پاپوآ. “روغن پالم است که هنوز هم یک تهدید جدی برای تنوع زیستی” او می گوید. “نخل بحث بسیار قطبی و مراقبت های اضافی مورد نیاز است برای جلوگیری از ایجاد جدید اسطوره” ون Noordwijk می افزاید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر