کلاس ستارگان انفجار در بر داشت کهکشانی تولید لیتیوم

یک تیم از محققان به رهبری اخترفیزیکدان سامنر Starrfield از دانشگاه ایالتی آریزونا (ASU) است ترکیب نظریه با مشاهدات و مطالعات آزمایشگاهی و مشخص شد که یک کلاس از انفجار ستارگان به نام موسیقی کلاسیک novae مسئول بسیاری از لیتیوم در کهکشان ما و منظومه شمسی است.

نتایج حاصل از مطالعه آنها شده اند به تازگی منتشر شده در مجله اختر فیزیک آمریکا فصل های جامعه است.

“با توجه به اهمیت لیتیوم به مشترک استفاده می کند مانند شیشه مقاوم به حرارت و سرامیک باتری های لیتیوم و لیتیوم-یون باتری و خلق و خوی تغییر مواد شیمیایی; آن را خوب است بدانید که این عنصر می آید می گوید:” Starrfield که رجنت استاد با ASU از زمین و اکتشاف فضا و همکار آمریکا فصل های جامعه است. “و بهبود درک ما از منابع از عناصر که از بدن ما و منظومه شمسی ساخته شده است که مهم است.”

این تیم رفته است به تعیین که کسری از این کلاسیک novae خواهد شد تا آنها به عنوان ابرنواختر منفجر میشوند از نوع Ia. این ستاره در حال انفجار تبدیل به روشن تر از یک کهکشان و کشف شود می تواند در فواصل دور در جهان است.

مانند آنها استفاده می شود به مطالعه تکامل از جهان داشتند و در ابرنواخترها استفاده می شود در اواسط سال 1990 به کشف انرژی تاریک است که باعث انبساط جهان به سرعت بخشیدن به. آنها همچنین تولید مقدار آهن در کهکشان و منظومه شمسی, مهم تشکیل دهنده ما سلول های قرمز خون که حمل اکسیژن در سراسر بدن است.

کلاسیک Novae

شکل گیری جهان معمولا به عنوان “انفجار بزرگ” در درجه اول تشکیل عناصر هیدروژن هلیوم و لیتیوم. تمام عناصر شیمیایی دیگر از جمله اکثریت لیتیوم تشکیل شده در ستاره ها.

کلاسیک novae یک کلاس از ستاره ها متشکل از یک کوتوله سفید (یک ستاره باقی مانده با جرم خورشید اما به اندازه زمین) و بزرگتر ستاره در مدار اطراف کوتوله سفید.

گاز می افتد از بزرگتر ستاره بر روی کوتوله سفید و هنگامی که به اندازه کافی گاز انباشته شده در کوتوله سفید یک انفجار یا نوا رخ می دهد. وجود دارد حدود 50 انفجار در هر سال در کهکشان ما و آنهایی درخشان در آسمان شب مشاهده شده توسط ستاره شناسان در سراسر جهان.

شبیه سازی مشاهدات و شهاب سنگ ها

چند روش مورد استفاده قرار گرفت توسط نویسندگان در این مطالعه به منظور تعیین مقدار لیتیم تولید شده در یک نوا انفجار. آنها در ترکیب کامپیوتر پیش بینی چگونه لیتیوم ایجاد شده توسط انفجار, چگونه گاز خارج شده و مجموع آن چه ترکیب شیمیایی باید همراه با مشاهدات تلسکوپ از خارج گاز به واقع اندازه گیری ترکیب.

Starrfield استفاده از کدهای کامپیوتری برای شبیه سازی انفجار و کار با همکاری نویسنده آمریکایی و فصل همکار Charles E. وودوارد از دانشگاه مینه سوتا و co-نویسنده مارک واگنر بزرگ دو چشمی تلسکوپ رصدخانه در توسان و ایالتی اوهایو برای به دست آوردن اطلاعات در نوا انفجار با استفاده از تلسکوپ زمینی در مدار تلسکوپ و بوئینگ 747 ناسا رصدخانه به نام صوفیه.

نویسندگان و هسته ای اخترفیزیکدانان مسیحی Iliadis از دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل و W. رافائل Hix از آزمایشگاه ملی اوک ریج و دانشگاه تنسی ناکسویل ارائه بینش به واکنش های هسته ای درون ستاره است که ضروری است برای حل معادلات دیفرانسیل مورد نیاز برای این مطالعه است.

“ما توانایی مدل که در آن ستاره دریافت انرژی خود را بستگی به درک همجوشی هسته ای که در آن نور هسته ذوب شده به سنگین تر هسته و آزاد شدن انرژی می گوید:” Starrfield. “ما نیاز به دانستن تحت چه ستارگان شرایط ما می توانیم هسته به تعامل و آنچه که محصولات خود را در تعامل هستند.”

همکاری نویسنده و ایزوتوپ cosmochemist Maitrayee بوز از ASU از زمین و اکتشاف فضا تجزیه و تحلیل شهاب سنگ ها و ذرات گرد و غبار بین سیارهای که شامل کوچک سنگ تشکیل شده است که در انواع مختلف از ستاره.

“ما مطالعات گذشته نشان داده اند که بخش کوچکی از حالت تخیلی در شهاب سنگ های تشکیل شده در novae می گوید:” بوز. “بنابراین ورودی ارزشمند از این کار این بود که نوا طغیان کمک به ابر مولکولی که تشکیل منظومه شمسی ما است.” بوز بیشتر آمده است که تحقیقات خود را به پیش بینی های بسیار خاص ترکیب استارداست دانه که فرم در نوا طغیان و بدون تغییر باقی مانده اند از آنجایی که آنها تشکیل شد.

“این تحقیقات در حال انجام در هر دو تئوری و مشاهدات می گوید:” Starrfield. “در حالی که ما همچنان به کار بر روی تئوری های ما به دنبال به جلو به زمانی که ما می توانیم با استفاده از ناسا James Webb Space Telescope و نانسی گریس روم تلسکوپ برای مشاهده novae و کسب اطلاعات بیشتر در مورد ریشه از جهان ما است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de