باهوش رمزنگاری می تواند به حفاظت از حریم خصوصی در Covid-19 تماس با ما-برنامه ردیابی

همه گیر هر سیستم که با استفاده از گوشی های هوشمند برای ردیابی محل و اطلاعات تماس صدا مانند یک dystopian نظارت کابوس. در حال حاضر آن را برای تلفن های موبایل مانند یک dystopian نظارت کابوس است که همچنین می تواند نجات جان میلیون ها نفر و نجات اقتصاد جهانی است. متناقض چالش: برای ساخت است که قریب به اتفاق سیستم ردیابی بدون آن تبدیل شدن به یک کامل در panopticon.

پس Covid-19 اول به نظر می رسد دولت ها و شرکت فنی پیشنهاد کرده اند—و در برخی موارد در حال حاضر اجرا—سیستم های که با استفاده از اطلاعات گوشی های هوشمند برای پیگیری که در آن مردم برو و با آنها ارتباط برقرار. این به اصطلاح تماس با ما-ردیابی برنامه های کمک به مقامات بهداشت عمومی پیش از گسترش Covid-19 که ممکن است به نوبه خود اجازه می دهد کاهش اجتماعی فاصله مورد نیاز است.

حرکت نزولی این است که ذاتی از دست دادن حریم خصوصی. اگر مورد آزار قرار گرفته خام اطلاعات محل را می تواند فاش کردن اطلاعات حساس در مورد همه چیز از مخالفت سیاسی به روزنامه نگاران منابع به امور خارج از ازدواج. اما این سیستم های رول تیم cryptographers شده اند مسابقه برای انجام کار به ظاهر غیر ممکن است: فعال کردن تماس-ردیابی سیستم های بدون جرم نظارت ساختمان نرم افزار که اطلاع بالقوه در معرض کاربران بدون توزیع بیش از داده های مکان به دولت است. در برخی موارد آنها در حال تلاش برای نگه داشتن حتی یک فرد آلوده است نتایج آزمون های خصوصی در حالی که هنوز از هشدار هر کسی که ممکن است وارد فیزیکی خود مدار.

“این ممکن است می گوید:” Yun ویلیام یو, یک استاد ریاضیات در دانشگاه تورنتو است که مشغول به کار با یک گروه در حال توسعه یک تماس-ردیابی نرم افزار برای دولت کانادا. “شما می توانید توسعه یک برنامه است که هر دو در خدمت تماس با ما-ردیابی و حفظ حریم خصوصی برای کاربران.” ریچارد Janda یک متمرکز بر حفظ حریم خصوصی استاد حقوق در دانشگاه مک گیل مشغول به کار در همان تماس-ردیابی پروژه می گوید: آنها که امید به “پهن کردن منحنی بر استبداد” و همچنین به عنوان عفونت است. “ما در حال تلاش برای اطمینان حاصل شود که راه این رول است که با رضایت با حفاظت از حریم خصوصی و این که ما نمی پشیمانی بعد از این ویروس در گذشته—به عنوان ما امیدواریم که آن را—که همه ما تحویل اطلاعات به مقامات دولتی که ما نباید داده اند.”

سیمی صحبت کرد و به محققان در سه پیشرو در پروژه های ارائه طرح برای حفظ حریم خصوصی-حفظ تماس-ردیابی نرم افزار—همه از آنها نیز همکاری با یکدیگر به درجات مختلف. در اینجا برخی از روش های خود به مشکل است.

بلوتوث تماس ردیابی

بهترین راه برای محافظت از منطقه جغرافیایی داده ها از سوء استفاده و استدلال می کند استنفورد دانشمند کامپیوتر Cristina سفید است که به جمع آوری آن را در وهله اول. بنابراین Covid-دیده بان, پروژه سفید, منجر, به جای ناشناس آهنگ مخاطبین بین افراد بر اساس تلفن های خود را’ سیگنال های بلوتوث. آن را هرگز نیاز به ثبت محل داده و یا حتی به کسانی که کراوات بلوتوث ارتباطات به هویت کسی که.

Covid-سازمان دیده بان با استفاده از بلوتوث به عنوان یک نوع از مجاورت سنج. برنامه به طور مداوم به درخواستهای خارج بلوتوث سیگنال به نزدیکی های همراه به دنبال دیگران است که ممکن است در حال اجرا برنامه در حدود دو متر یا شش و نیم پا. اگر دو گوشی با صرف 15 دقیقه در محدوده هر یک از دیگر برنامه های در نظر آنها تا به حال یک “تماس با رویداد.” هر یک از آنها منحصر به فرد تولید عدد تصادفی برای این رویداد ثبت اعداد و انتقال آنها به یکدیگر است.

یک coronavirus-اخبار مرتبط نوک ؟ ارسال آن به ما در [email protected]

اگر یک Covid-پخش کاربر بعد از آن معتقد است که آنها با آلوده Covid-19 آنها می توانید درخواست خود را به ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی به صورت منحصر به فرد کد تایید. (Covid-پخش خواهد توزیع آن تایید کدهای تنها به مراقبان برای جلوگیری از اسپم و یا معیوب خود تشخیص داده و از جاری شدن سیل در این سیستم با مثبت کاذب.) وقتی که کد تایید وارد برنامه می ها تمام تماس رویداد شماره از آن تلفن به یک سرور. سرور خواهد و سپس ارسال آن تماس رویداد اعداد به هر تلفن در سیستم که در آن برنامه را بررسی کنید اگر هر یک از کدهای همسان خود را ورود به سیستم تماس از حوادث دو هفته گذشته. اگر هر یک از اعداد, بازی, نرم افزار هشدار به کاربر است که آنها از تماس با فرد آلوده و نمایش دستورالعمل و یا یک ویدیو در مورد گرفتن تست شده و یا خود quarantining.

“مردم هویت ندارد به هر گونه تماس با حوادث می گوید:” سفید. “چه برنامه ارسال به جای هر گونه اطلاعات شناسایی است فقط این عدد تصادفی است که این دو گوشی خواهد بود قادر به پیگیری کردن اما بعد که هیچ کس دیگری را به دلیل آن را به صورت محلی ذخیره شده بر روی تلفن های خود را.”

Redacted محل سکونت ردیابی

بلوتوث ردیابی دارای محدودیت است ، اپل بلوک استفاده از آن برای برنامه های در حال اجرا در پس زمینه در iOS حفاظت از حریم شخصی کاربران در نظر گرفته شده برای جلوگیری از دقیقا همان نوع از ردیابی که در حال حاضر به نظر می رسد بسیار لازم است. رمان کروناویروس که باعث Covid-19 همچنین می توانید باقی می ماند و در برخی از سطوح برای مدت طولانی از زمان, معنی عفونت اتفاق می افتد بدون همراه داشتن این فرصت را به ارتباط برقرار. که به معنی محل GPS ردیابی خواهد شد و به احتمال زیاد نقش مهمی در تماس-برنامه ردیابی بیش از حد با همه خطرات حفظ حریم خصوصی آمده است که با به اشتراک گذاری یک نقشه از حرکات خود را.

یکی MIT پروژه به نام خصوصی کیت: مسیرهای امن که می گوید آن را در حال حاضر در بحث با کسی که در حال کار بر روی یک راه برای بهره برداری از GPS در حالی که به حداقل رساندن نظارت است. دانشگاه MIT برنامه نورد در تکرار شروع با یک نمونه ساده است که اجازه می دهد تا مردم را به ورود به سیستم مکان خود را و به اشتراک گذاری آنها را با ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی اگر آنها تشخیص داده شده با Covid-19. نسخه فعلی می پرسد کاربران برای گفتن ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی است که حساس و محل آنها باید redact—مانند خانه یا محل کار—به جای اینکه قادر به انجام آن خود را. اما بعد از تکرار این برنامه خواهد ساخت در توانایی مرتب کردن بر اساس تمام ثبت محل هر کاربر تشخیص داده شده به عنوان Covid-19 مثبت به “کاشی” از چند کیلومتر مربع و پس از آن cryptographically “هش” هر قطعه از مکان و زمان داده. که هش کردن فرایند با استفاده از یک تابع راه برای تبدیل هر مکان و زمان در یک کاربر تاریخ را به یک شماره منحصر به فرد — یک فرایند است که طراحی شده است که غیر قابل برگشت است, بنابراین آن را نمی توان مورد استفاده قرار گیرد برای به دست آوردن مکان و زمان اطلاعات است. و فقط آن دسته از رشته هش را طبقه بندی شده اند توسط چه “کاشی” از چند مایل مربع از مناطق آنها را به سقوط خواهد بود ذخیره شده در یک سرور.

دفعات بازدید: همه ما coronavirus پوشش در اینجا.

به چک کنید اگر سالم کاربر عبور مسیرهای با آلوده یکی از مسیرهای امن کاربر را انتخاب کنید “کاشی” در یک نقشه که به آنها سفر کرده ایم در. برنامه خود را پس از آن محبوبیت تمام رشته هش را از timestamped نقاط آلوده در آن کاشی. پس از آن انجام همان تابع هش کردن در تمام timestamped مکان خود را در تاریخ در مقایسه با کسانی که رشته هش را به های دریافت شده و هشدار آنها را اگر آن را می یابد که یک هش منطبق با یکی از دریافت هستند. که مطابقت با معنی آنها در همان محل در حدود همان زمان به عنوان کسی که Covid-19 مثبت است.

“برای فرد آلوده وجود دارد به خاطر حفاظت اطلاعات خود شده است و در حال حاضر redacted و درهم می گوید:” رامش Raskar استاد در آزمایشگاه رسانه ای دانشگاه MIT پیشرو در این پروژه است. سرور فروشگاه تنها یک مجموعه از رشته هش را نه خوانا محل مسیرهای آلوده کاربران است. “برای افراد سالم وجود ندارد و حریم خصوصی سازش در همه به خاطر آنها انجام تمام محاسبات بر روی تلفن خود را.”

هش کردن سرور و مخلوط شبکه

که سیستم هنوز هم به دور از کامل Raskar به آسانی می پذیرد. اگر سازمان دولتی و یا مراقبت های بهداشتی سازمان کنترل سرور می خواهد به نقض حریم خصوصی کاربران آلوده, آن را هنوز هم ممکن است برای “crack” کسانی که رشته هش را با هش کردن همه ممکن است زمان و مکان بر روی نقشه. که تعیین ممکن است هر هش و اجازه می دهد کسی به آنها مطابقت با دانلود شده, پایگاه داده, به دست آوردن آن خام timestamped محل داده—همانطور که هکرها سعی کنید لغت نامه هر ممکن است رمز عبور برای کرک هش در سرقت رمز عبور پایگاه داده. یک کاربر مخرب از سوی دیگر می تواند تنها با استفاده از این روش برای کرک کردن مجموعه ای از نقاط در کاشی های آنها قادر به دانلود; کاشی طرح طراحی شده است برای جلوگیری از کاربران از دانلود و کرک کل درهم محل مجموعه است.

اما دانشگاه MIT Raskar می گوید خصوصی کیت: مسیرهای امن است در حال حاضر برنامه ریزی در عین حال یکی دیگر از تکرار سیستم است که اجتناب از آن هش کرک مشکل است. برای انجام این امر با استفاده از دو سرور هش کردن یک سرور و یک سرور ذخیره سازی کنترل شده توسط سازمان های مختلف. تنها هش کردن سرور دارای یک کلید مخفی لازم برای انجام هش کردن تابع به طوری که ذخیره سازی سرور نمی تواند کرک هش از آپلود مکان. با تشکر برخی دیگر از ریاضی sleights از دست هش کردن سرور تنها رسیدگی رمزگذاری مکان های بیش از حد و در نتیجه هرگز در اختیار هر کسی اطلاعات حساس است.

گروه دیگری از دانشمندان کامپیوتر از دانشگاه پنسیلوانیا دانشگاه تورنتو و دانشگاه مک گیل پیشنهاد دیگری به همان اندازه پیچیده و دشوار سیستم به این دولت کانادا. سیستم خود را خواهد گزارش redacted, درهم محل مسیرهای پیاده روی از کاربران آلوده به مراقبت های بهداشتی و قدرت از طریق یک اصطلاح مخلوط شبکه: مجموعه ای از حداقل سه سرور کنترل توسط اشخاص مختلف. مانند پیاز مسیریابی سیستم مورد استفاده توسط گمنامی نرم افزار Tor هر یک از کسانی که به واسطه سرورهای خواهد مخلوط کردن درهم, timestamped مکان از کاربران قبل از عبور آنها را به یک بعدی به طوری که در زمان رسیدن به قدرت دولتی در ذخیره سازی رشته هش را که نهایی سرور نمی خواهد بود قادر به ارتباط هر یک از این درهم مکان با یک کاربر خاص است.

سازمان کنترل میانی سرور خواهد تنها قادر به قطعه با هم کامل محل مسیرهای اگر آنها تبانی. نهایی سرور در دست دولت اداره سیستم هنوز هم در اختیار همه درهم, timestamped مکان های لازم به کاربران بگویید اگر آنها می خواهم به طور بالقوه آلوده شده است در حال حاضر در یک.

سه پروژه شرح داده شده در بالا—Covid-دیده بان خصوصی کیت: مسیرهای امن و کانادا کنسرسیوم—لزوما در رقابت است. دانشگاه MIT Raskar برای مثال می گوید او صحبت به دو گروه دیگر و می بیند خصوصی کیت: مسیرهای امن به عنوان یک چارچوب برای ساخت تماس با ما-ردیابی برنامه های کاربردی است که می تواند ترکیب برخی از ویژگی های از پروژه های دیگر بر اساس آنچه که سازمان های دولتی از قبیل مخلوط شبکه و یا بلوتوث نزدیکی سنجش. “هر کشور و هر سازمان می توانید انتخاب کنید که چه بخش هایی از آنها می خواهید به استفاده از: آنها می توانند با استفاده از هش کردن طرح طرح رمزگذاری بلوتوث طرح یا نه” Raskar می گوید. “مثل قطعات لگو است که آنها می تواند جمع آوری.”

مبادلات

البته هوشمندانه رمزنگاری معنا نیست که هر چیزی را بدون خرید از سازمان های مراقبت سلامت در دولت ها و کاربران است. وقتی که می آید به تصویب بازیکنان مختلف در این سیستم ممکن است در تضاد می گوید Covid-سازمان دیده بان خالق سفید. کاربران ممکن است درک حریم خصوصی اما مراقبت های بهداشتی کارگران و دولت لزوما می خواهید برای ایجاد یک سیستم است که آنها را مانع از گفتن فعالانه اطلاع کاربران شده اند که به طور بالقوه در معرض Covid-19 یا حتی به طور فعال ردیابی محل آلوده و یا به طور بالقوه در معرض مردم است.

به عنوان یک نتیجه سفید می گوید: پروژه های ساخت برخی از حریم خصوصی ویروس مانند MIT خصوصی کیت: مسیرهای امن در حال گرفتن بیشتر خرید از بهداشت عمومی سازمان از بلوتوث-محور Covid-سازمان دیده بان نظام است. “بهداشت عمومی سازمان واقعا نمی خواهید برای انجام این نوع از چیزی که ما پیشنهاد کنند چرا که می خواهید اطلاعات بیشتر” سفید می گوید. “اما من فکر می کنم ما بیشتر ارائه آنچه که ممکن است می خواهم.”

هنوز به عنوان جدی تهدید نظارت ممکن است سفید می گوید: در حال حاضر زمان به اصرار کاملا خصوصی سیستم قبل از نورد از یک تماس-ردیابی نرم افزار. “اگر شما را به یک کمی از یک معاوضه است که خوب بیش از حد. چون چیزی شبیه به این باید اتفاق می افتد در جهت مردم برای بیرون آمدن از قرنطینه” سفید می گوید. “ما خوشحالیم که چیزی شبیه به این سیستم بلوتوث وجود دارد که در آن شما واقعا هیچ حریم خصوصی معاوضه اگر شما در طراحی آن مناسب است. اما اگر این وجود نداشت ما احتمالا می تواند برای دفاع از چیز دیگری است. از آنجا که ما می خواهم برای صرفه جویی در زندگی می کند.”


بیشتر از سیمی در Covid-19
  • ریاضیات از پیش بینی این دوره از coronavirus
  • چه باید بکنید اگر شما (و یا یک دوست) ممکن است Covid-19
  • ابتدا انکار و سپس از ترس: بیماران خود را در کلمات خود
  • ابزار سرگرم کننده و راهنمایی برای ماندن اجتماعی در حالی که شما در خانه گیر کرده
  • من باید توقف سفارش بسته? (و دیگر Covid-19 پرسش و پاسخ)
  • دفعات بازدید: همه ما coronavirus پوشش در اینجا

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>