تغییر آب و هوا را تبدیل ساحلی قطب جنوب, سبز, دانشمندان می گویند

دانشمندان اولین مقیاس نقشه از جلبک میکروسکوپی به عنوان نمایاندن آنها در سراسر سطح برف در امتداد شبه جزیره قطب جنوب ساحل. نتایج نشان می دهد که این “برف سبز” است که به احتمال زیاد به گسترش به عنوان درجه حرارت جهانی را افزایش دهد.

این تیم شامل محققان از دانشگاه کمبریج و انگلیسی قطب جنوب بررسی ترکیب داده های ماهواره ای با بر روی زمین مشاهدات بیش از دو تابستان در قطب جنوب برای تشخیص و اندازه گیری برف سبز جلبک. اگر چه هر فرد جلبک میکروسکوپی است در اندازه زمانی که آنها رشد یکهو آنها به نوبه خود برف سبز روشن می شود و می تواند از فضا دیده می شود. مطالعه منتشر شده امروز در مجله Nature Communications.

“این یک پیشرفت قابل توجه در درک ما از زمین-بر اساس زندگی در قطب جنوب, و چگونه آن را ممکن است تغییر در سال های آینده به عنوان آب و هوا خواهد بود” گفت: Dr Matt Davey در دانشگاه کمبریج وزارت علوم گیاهی که منجر مطالعه. “برف جلبک ها یک جزء کلیدی از قاره قابلیت جذب دی اکسید کربن از اتمسفر از طریق فتوسنتز است.”

شکوفه از برف سبز جلبک ها یافت می شود در اطراف قطب جنوب خط ساحلی به ویژه در جزایر در امتداد ساحل غربی شبه جزیره قطب جنوب. رشد آنها در ” گرم ” مناطق که در آن میانگین دمای بالای صفر درجه سانتیگراد در طول austral تابستان — نیمکره جنوبی تابستان ماه های نوامبر تا فوریه است. شبه جزیره بخشی از قطب جنوب است که با تجربه ترین و سریع گرم شدن زمین در بخش دوم از قرن گذشته است.

این تیم نشان داد که توزیع برف سبز جلبک نیز به شدت تحت تاثیر دریایی پرندگان و پستانداران که مدفوع به عنوان یک بسیار مغذی طبیعی کود برای سرعت بخشیدن به رشد جلبکی. بیش از 60 درصد از شکوفه یافت شد ظرف پنج کیلومتر از یک پنگوئن مستعمره. جلبک نیز مشاهده شده در حال رشد در نزدیکی سایت های تودرتو از پرندگان دیگر از جمله skuas و مناطق که در آن مهر و موم در ساحل می آیند.

این تیم با استفاده از تصاویر از سازمان فضایی اروپا Sentinel 2 ماهواره ای گرفته شده بین سال 2017 و 2019 و ترکیب این با اندازه گیری آنها ساخته شده بر روی زمین در قطب جنوب در رایدر خلیج آدلاید جزیره Fildes شبه جزیره کینگ جورج.

“ما شناسایی 1679 جداگانه شکوفه سبز جلبک بر روی سطح برف که با هم تحت پوشش به مساحت 1.9 km2 معادل به یک مخزن کربن در حدود 479 تن در هر سال گفت:” دیوی. قرار داده و به زمینه این است که همان مقدار کربن ساطع شده در مورد 875,000 میانگین بنزین ماشین سفر در انگلستان است.

تقریبا دو سوم از سبز جلبک شکوفه بودند کوچک و کم ارتفاع سلیمان با بالا زمین. به عنوان شبه جزیره قطب جنوب گرم به دلیل افزایش درجه حرارت جهانی این جزایر را از دست بدهند تابستان پوشش برف و خود را با آن برف جلبک. اما از نظر توده اکثریت برف جلبک است که در تعداد کمی بزرگتر شکوفه در شمال شبه جزیره و جنوب جزایر شتلند در مناطق که در آن آنها می تواند گسترش به زمین بالاتر به عنوان کم ارتفاع برف ذوب می شود.

“به عنوان قطب جنوب گرم ما پیش بینی کلی توده برف جلبک ها افزایش خواهد یافت به عنوان گسترش به زمین بالاتر خواهد شد به طور قابل توجهی بیشتر از دست دادن جزیره کوچک تکه از جلبک,” گفت: دکتر اندرو خاکستری سرب نویسنده این مقاله و محقق در دانشگاه کمبریج و NERC زمینه طیف سنجی مرکز ادینبورگ.

فتوسنتز فرآیند است که در آن گیاهان و جلبک ها تولید خود انرژی با استفاده از نور خورشید برای جذب دی اکسید کربن از اتمسفر و انتشار اکسیژن است. وجود دارد بسیاری از انواع مختلف جلبک از کوچک تک سلولی گونه های اندازه گیری در این مطالعه به برگ گونه ها مانند اشنه دریایی غول پیکر. اکثر جلبک ها زندگی می کنند در محیط های آبکی و هنگامی که بیش از حد نیتروژن و فسفر در دسترس هستند آنها می توانند به سرعت در حال تکثیر به ایجاد قابل مشاهده جلبک شکوفه.

محققان می گویند که مقدار کل کربن برگزار شد در قطب جنوب برف جلبک است که به احتمال زیاد بسیار بزرگتر از آنجا که دی اکسید کربن نیز گرفته شده توسط دیگر قرمز و نارنجی جلبک است که نمی تواند اندازه گیری در این مطالعه است. آنها برنامه ریزی کار بیشتر برای اندازه گیری دیگر این شکوفه های جلبکی و همچنین برای اندازه گیری شکوفه در سراسر قطب جنوب با استفاده از ترکیبی از کار زمینه و تصاویر ماهواره ای.

قطب جنوب در جهان است, جنوبی قاره به طور معمول شناخته شده به عنوان یک زمین یخ زده از برف و یخ است. اما زندگی زمینی را می توان فراوان به خصوص در امتداد خط ساحلی آن و پاسخ به سرعت به تغییرات آب و هوا در منطقه است. خزه و گلسنگ تشکیل دو قابل مشاهده بزرگترین گروه photosynthesising موجودات شده اند و بیشتر مورد مطالعه قرار گرفته تا به امروز. این مطالعه جدید نشان داده است که جلبک های میکروسکوپی نیز نقش مهمی در قطب جنوب اکوسیستم و آن کربن دوچرخه سواری.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه کمبریج. Original نوشته شده توسط Jacqueline Garget. داستان اصلی است که تحت مجوز Creative Commons License. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im