تصور کنید که زمین به طور کامل تحت پوشش در یخ. در حالی که آن را سخت به تصویر امروز اقیانوس ها و توده های زمین پنهان با یخچالهای طبیعی مانند یخ تحت پوشش نسخه از این سیاره خیلی دور از ذهن میلیون ها سال پیش.

ماندگار از حدود 1000 تا 540 میلیون سال پیش دراماتیک فصل بخش مهمی از زمین را 4.5 میلیارد سال سابقه. شناخته شده به عنوان Neoproterozoic دوران دوره شدید glaciation زمانی بود که موجودات چند سلولی بودند آغاز به تنوع و گسترش در سراسر این سیاره است.

بسیاری از محققان ادعا كردهاند كه یخ ممکن است تحت پوشش هر سطح این سیاره کشش از قطب تمام راه را به داغ استوایی خط استوا — یک فرضیه شناخته شده به عنوان “گلوله برفی زمین است.”

چگونه آن را ممکن است وجود دارد جهانی یخ — حتی در گرمترین مناطق زمین ؟

محققان دانشگاه روچستر در حال ریختن نور در این سوال. با تجزیه و تحلیل مواد معدنی داده ها در سمت چپ توسط یخچالهای طبیعی قبل از شروع Neoproterozoic عصر اسکات MacLennan یک فوق دکتری پژوهش های همکار در آزمایشگاه از Mauricio Ibanez-Mejia استادیار در بخش زمین و علوم محیط زیست در حال حاضر اول زمین شناسی شواهدی وجود دارد که زمین ممکن است تا به حال یک آب و هوای سرد قبل از اینکه با گلوله برف زدن زمین.

مطالعه منتشر شده در علم پیشرفتفراهم می کند اطلاعات مهم در مورد یک دوره از این سیاره تاریخ است که هموار راه را برای توسعه حیات پیچیده بر روی زمین است.

“این شگفت انگیز است دوره به عنوان این نمایشی از تغییرات زیست محیطی اتفاق افتاده حق به عنوان اولین واقعی حیوانات آغاز شد به نظر می رسد و تکامل در زمین” Ibanez-الله مهاجرانی می گوید.

چه چیزی باعث گلوله برفی زمین ؟

یک جنبه مهم از درک یک دوره planetwide glaciation است که تعیین چه آب و هوا مانند بود قبل از اینکه با گلوله برف زدن زمین. مدل های کامپیوتری نشان می دهد که جهانی آب و هوا سرد بود لازم به منظور آغاز یک گلوله برفی زمین دولت است و دولت تایید شده است توسط شواهد زمین شناسی. به جای زمین شناسی شواهد قبلا پیشنهاد کرد که زمین در حال گرم و یخ-رایگان آب و هوا بلافاصله قبل از Neoproterozoic glaciation.

در حالی که دانشمندان نمی دانند که مکانیسم های دقیق که ممکن است باعث زمین گلوله برفی, آنها گمان می کنند که هر چه آنها مکانیسم های درگیر یک کاهش عظیم در اتمسفری دی اکسید کربن با غلظت. وجود دارد چندین سناریو است که در آن اتمسفری دی اکسید کربن ممکن است کاهش یافته است. آنها عبارتند از: افزایش توده در اقیانوس ها که ممکن است گرفته اند دی اکسید کربن از جو و تبدیل آن به مواد آلی و یا افزایش در هوا از پوسته قارهای که همچنین طول می کشد تا دی اکسید کربن.

به منظور تعیین اینکه آیا این حالات امکان پذیر است اما این مهم به دانستن بیشتر در مورد آب و هوای زمین قبل از عظیم glaciation حوادث آغاز شده است.

“اگر زمین بسیار داغ بود این امر به معنای اقیانوس ذخیره سازی مقدار زیادی از گرما که می تواند مقدار زیادی از زمان برای خلاص شدن از شر به منظور ایجاد یک گلوله برفی زمین” MacLennan می گوید.

آنلاک آب و هوا سرنخ در سنگ

دانشمندان می توانند در تعیین آب و هوای زمین در نقاط در زمان تحصیل سنگ که سپرده در زمان های مختلف در طول تاریخ زمین است. MacLennan و همکارانش با استفاده از زیرکون دوستیابی روش بسیار دقیق تاریخ یخبندان سنگ یافت امروزی در ویرجینیا. Paleomagnetic داده که اجازه می دهد تا محققان به تعیین که در آن قاره واقع شد هزاران و حتی میلیون ها سال پیش ایجاد کرده اند که در ویرجینیا واقع شده بود در وسط یک supercontinent در مناطق استوایی در حالی که یخبندان سنگ سپرده شد. این supercontinent بعد از شکست به قطعات کوچکتر.

محققان کشف کردند که یخبندان سنگ شد در واقع سپرده 30 میلیون سال قبل از اولین گلوله برفی زمین است. مشاهده شد تعجب آور است چرا که آنها انتظار داشتند یخبندان سنگ می شود مربوط به زمین گلوله برفی رویداد. به جای این کشف نشان می دهد که وجود یخچالهای طبیعی در مناطق استوایی در نزدیکی استوا-البته به طور بالقوه در ارتفاعات بالا-حتی قبل از اینکه با گلوله برف زدن زمین.

“این سیاره همیشه سردتر می شود به دور از مناطق استوایی و به سمت قطب به دلیل دریافت زمین بیشتر از ورودی آن نور خورشید در استوا” MacLennan می گوید. “اگر وجود دارد یخچالهای طبیعی در مناطق استوایی بقیه سیاره باید شده اند بسیار سرد است. این به این معنی است که ما قبلی چشم انداز از یک مرطوب جهان قبل از زمین گلوله برفی است که احتمالا نادرست است.”

پتانسیل ماشه ساز و عظیم خنک کننده با سیستم جهانی در نتیجه ممکن است به عنوان شدید به عنوان برخی از محققان معتقدند; این سیاره نیست بلافاصله به نوبه خود از یک گرم دولتی به حالت یخ زده اما در عوض به نظر می رسد به تجربه بیشتر تدریجی سرد کردن به یک گلوله برفی زمین دولت است.

بقای زندگی در NEOPROTEROZOIC عصر

این تحقیقات می آفریند سوالات جالب در مورد آنچه در زمین بود واقعا مثل 800 تا 700 میلیون سال پیش قبل از اینکه با گلوله برف زدن زمین, حوادث در طول زمان هنگامی که جالب بیولوژیکی نوآوری وقوع بودند به عنوان موجودات چند سلولی بودند آغاز به تنوع.

“شده اند وجود دارد بسیاری از سوالات در مورد چگونه چند و تک سلولی اشکال زندگی را برای زنده ماندن با گلوله برف زدن زمین به خصوص اگر وجود دارد یک انتقال سریع از یک گلخانه ای جهان” MacLennan می گوید. “ما تخمین می زند برای پیش با گلوله برف زدن آب و هوا حاکی از این سیاره احتمالا سردتر از جهان مدرن که بدان معنی است که وجود دارد ممکن است کافی محیط های سرد در بالا عرض و ارتفاع که در آن موجودات زنده می تواند سازگار با این شرایط سرد است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی