جنگ سرد ماهواره سهوا ردیابی گونه کاهش

یک تصویر ماهواره ای نشان دادن نشانه هایی از marmot باروز (نقطه های سفید کوچک در سمت راست بالا)

C. Munteanu et al., مجموعه مقالات انجمن سلطنتی B (2020) 10.1098

زمانی که اتحاد جماهیر شوروی راه اندازی شد اسپوتنیک به مدار در سال 1957 میلادی ایالات متحده در پاسخ خود جاسوسی ماهواره. این برنامه جاسوسی شناخته شده به عنوان تاج به دنبال قرار دادن موشک های اتحاد جماهیر شوروی سایت, اما آن Google Earth–مانند عکاسی و اسیر چیزی ناخواسته: عکس از حیوانات و زیستگاه آنها در زمان منجمد. در حال حاضر با مقایسه این تصاویر با مدرن اطلاعات دانشمندان را در بر داشت یک راه برای پیگیری کاهش تنوع زیستی در مناطق که فاقد سوابق تاریخی.

این محققان با آزمایش این روش بر روی بابک marmot (Marmota بابک) جمعیت در منطقه علفزار از جنوب قزاقستان. وجود شوراها تبدیل میلیون ها هکتار از زیستگاه طبیعی به گندم زار در 1960s. دانشمندان جستجو ماهواره’ فیلم سیاه و سفید تصاویر بر روی زمین شناسی ایالات متحده بررسی پایگاه داده برای نشانه هایی از squirrellike حیوان لانه. آنها شناسایی بیش از 5000 تاریخی marmot خانه ها و مقایسه آنها با معاصر دیجیتال, تصاویری از منطقه, نقشه برداری, بیش از 12000 marmot لانه در همه.

حدود هشت نسل از marmots اشغال همان لانه در منطقه مورد مطالعه در طول بیش از 50 سال حتی زمانی که زیستگاه آنها تحت تغییرات عمده این گزارش تیم امروز در مجموعه مقالات انجمن سلطنتی B. به طور کلی محققان تخمین می زنند تعداد marmot لانه کاهش 14 ٪ از ’60s. اما تعداد سوراخ ها در برخی از قدیمی ترین رشته—کسانی که مداوم آشفته توسط انسان شخم مرتع به گیاه گندم—سقوط توسط خیلی بیشتر—حدود 60 درصد.

بابک marmots دیده بان از ورود به نقب زدن خود را در شمال قزاقستان است.

Alyona Koshkina

زمانی که لانه خود را آسیب دیده بودند توسط کشت و زرع, زمینه, marmots اغلب بازگشت و بازسازی است. اما سازگار فعالیت های انسانی به احتمال زیاد ضعیف marmot خانواده به عنوان انرژی حیوانات صرف بازسازی گرفت و عوارض آن بر سلامت خود در این تیم می گوید. طولانی مدت اختلال ممکن است به طور قابل توجهی کاهش می یابد marmots’ اندازه جمعیت در این مناطق در طول زمان نویسندگان می گویند.

محققان به مدت طولانی شناخته شده است که marmots استفاده از همان لانه بیش از چند دهه می گوید: Daniel Blumstein یک بوم شناس و marmot متخصص در دانشگاه کالیفرنیا در لوس آنجلس بود که درگیر در مطالعه است. اما در دراز مدت کاهش لانه در مناطق پرورشی سال پیش تعجب آور است او می گوید.

این کار ممکن است طولانی ترین ضبط مدرن پاسخ از یک پستاندار به زیستگاه خود را برای توسعه کشاورزی مطالعه می گوید نویسنده کاتالینا Munteanu یک جغرافی در دانشگاه هومبولت برلین. رویکرد او می گوید: ارائه می دهد “واقعا هیجان انگیز” فرصتی برای تغییرات در گونه های جمعیت است که از فضا قابل مشاهده مانند موریانه تپه مهبل, سدها, چرا, مسیرهای پیاده روی, در این مورد, لانه.

Blumstein موافق است. ابزار شبیه به این, او می گوید: ممکن است به ما کمک کند ما را کاهش دهد تاثیر بر زیستگاه های حیوانات توسط مدیریت بهتر فعالیت های ما.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im