کلمبیا دانشگاه, آتش سوزی, زیست شناس برجسته متهم به آزار و اذیت جنسی

دانشگاه لوس آندس در بوگوتا, کلمبیا

دیوید وارگاس/فلیکر (CC BY-NC-SA)

معتبر کلمبیا دانشگاه اخراج یک زیست شناس برجسته برای اذیت و آزار جنسی دانش آموزان و دیگر موارد نقض. تصمیم روز گذشته توسط دانشگاه لوس آندس (Uniandes) در بوگوتا آخرین به نوبه خود در 15 ماه اختلاف است که تقسیم خصوصی مدرسه زیست شناسی بخش کاتالیز تظاهرات و جلب توجه کلمبیا رسانه ها. این مورد نیز برجسته در حال رشد تلاش های دانشگاه در سراسر آمریکای لاتین برای مقابله با آزار و اذیت جنسی.

آدولفو Amézquita تورس, یک متخصص خزنده شناسی که وارد Uniandes به عنوان یک دانشجو در مقطع کارشناسی در سال 1985 و در نهایت شد این سر از آن گروه زیست شناسی اخراج شد به عنوان یک نتیجه از “اخلاقی ساقط” “تهدید در برابر حقوق و کرامت دانش آموزان” “بی توجهی به تضاد منافع استانداردهای” و “سهل انگاری در انجام وظایف و مسئولیت” با توجه به بیانیه دانشگاه.

این دانشگاه دریافت “ده” از شکایت در مورد Amézquita تورس رفتار رئیس جمهور Alejandro Gaviria اوریبه گفت: علمخودی پس از این تصمیم اعلام شد. آنها شامل اتهامات برخی دانش آموزان او آشنایی و مقابله به مثل در برابر کسانی که رد خود را در پیشرفت و یا ابراز نگرانی در مورد رفتار خود.

Amézquita تورس گفت: علمخودی او را با رضایت طرفین روابط با دانش آموزان اما هرگونه آزار و اذیت طرفداری تلافی یا خطا. او می گوید که به دنبال سرنگونی این تصمیم بود که با اسلوب و منصوب شورای علمی. “من خواهد شد با استفاده از تمام ابزارهای قانونی موجود برای بازیابی آنجا که من می توانید از شأن من,” او می گوید. (در سال گذشته پس از او را متقاعد دانشگاه برای سرنگونی مشابه زودتر تصمیم مقامات وجود دارد شروع یک بررسی جدید در مورد.)

کسانی که درگیر در شکایت علیه Amézquita تورس در حال کف دانشگاه حرکت می آید که پس از یک فرایند طولانی است که همه طرف ها باید به عنوان خدشه دار رویه اشتباه و عدم شفافیت. “من شگفت زده هستم. … من نمی توانم باور آنها کار درست را انجام داد. … من آماده برای بدترین می گوید:” Ximena برنل یک کلمبیا بوم شناس در دانشگاه پردیو. او تحت مطالعه قرار Amézquita تورس در اواخر 1990s و در سال گذشته پیوست و دیگر فارغ التحصیلان در ارسال نامه به دانشگاه ابراز نگرانی در مورد رفتار خود.

این تصمیم به احتمال زیاد به تاثیر هر دو در Uniandes و فراتر از کلمبیا مرز می گوید برنل بود که نویسنده سرب از نامه منتشر شده در علم در سال گذشته و با امضای بیش از 250 محققان است که به نام در دانشگاه های آمریکا به انجام بیشتر به آدرس یک فرهنگ از “مردانگی” است که سوخت بدرفتاری از دانشمندان و دانش آموزان است. “من فکر می کنم این است که رفتن به ارسال یک پیام بزرگ” او می گوید. “من فکر می کنم مربیان در حال رفتن به بسیار مراقب باشید.”

“این فقط در مورد او. … این اقدام در برابر رفتار بد در علم می گوید:” یکی از شاکیان که خواست ناشناس باقی می ماند به دلیل ترس از اقدامات تلافی جویانه. “آن زمان ما به معنای واقعی کلمه اما چیزی که در نهایت اتفاق افتاده است.”

Gaviria اوریبه سابق وزیر دولت که رئیس جمهور شد از Uniandes در ماه جولای سال 2019 پس از اولیه شکایت علیه Amézquita تورس واصل شد می گوید: این مورد در معرض نقص در دانشگاه سیاست ها و روش برای دست زدن به آزار و اذیت جنسی شکایت. (این دانشگاه برای اولین بار به تصویب رسید آزار و اذیت جنسی پروتکل در سال 2016.) او قول داد برای رفع این مشکلات و می گوید: این دانشگاه در نظر گرفتن گام دیگر به تغییر فرهنگ آن از جمله ارائه منابع حقوقی برای قربانیان و اضافه کردن دروس در مسائل جنسیتی. “ما نمی خواهد تحمل هر گونه سوء رفتار آنچه توسط هر یک از اعضای هیات علمی یا کارکنان اداری” او می گوید:, و اضافه کرد که این دانشگاه نیاز به تعریف آنچه به منزله مناسب روابط بین دانشجویان و اساتید. مقامات کار با دانش آموزانی که مطالعه شده است با Amézquita تورس به جفت آنها را با دیگر ناظران او می گوید.

مورد تفرقه بود. برخی از دانشجویان و استادان به حال بسیج برای دفاع از Amézquita تورس که دهه را صرف مطالعه رفتار قورباغه سمی و دیگر دوزیستان. آنها ستایش او به عنوان یک مربی و محقق و استدلال آن را ناعادلانه او را تنبیه برای رفتار—مانند آشنایی دانش آموزان—که تا به حال در نظر گرفته شده است قابل قبول در محوطه دانشگاه. اما منتقدان خود را که در زمان به رسانه های اجتماعی و صحنه تظاهرات به فشار دانشگاه به اقدام علیه او استدلال می کنند که درد او باعث هرحال شایستگی خود را.

بسیاری از امید جامعه پژوهش در Uniandes هم اکنون می توانید شروع به درمان. “ما انتظار داریم خشن روز جلوتر می گوید:” زیست شناس کاتالینا پلکیس یک دانشجوی دکتری در Uniandes که در خدمت به عنوان رسمی حمایت برخی از شاکیان “از نظر تلاش برای بازسازی جامعه در اینجا.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر