مابل برنارد تورس تورس در کلمبیا به وزیر جدید علوم است زیر آتش برای بیماران مبتلا به سرطان یک قارچ ها استخراج.

آشوکا

در دسامبر 2019 زمانی که رئیس جمهور کلمبیا, Iván دوقو مارکز منصوب زیست شناس مولکولی مابل برنارد تورس تورس برای اولین بار سر از تازگی ایجاد شده وزارت علوم فناوری و نوآوری تنها چند کشور محققان می دانستند که او بود.

تورس بود: “در مجموع غریبه” به یاد می آورد Gustavo Quintero هرناندز رئیس دانشکده علوم پزشکی و بهداشت در دل روساریو دانشگاه.

در حال حاضر تورس مبهم است نه بیشتر—و خودش را در مرکز بحث است که شامل خواستار استعفای او.

طوفان شروع شد و در ژانویه 10, 1 روز قبل از تورس در زمان دفتری که روزنامه El Espectador منتشر شده یک داستان بالا بردن سوال در مورد تحقیقات خود را ضبط. داستان گزارش یک ادعای تورس ساخته شده در پخش مصاحبه در ماه اوت سال 2019 که او اساسا اجرای رسمی کنترل نشده کارآزمایی بالینی با بیماران مبتلا به سرطان. تورس گفت: او تا به حال داده شده و نوشیدنی ساخته شده از قارچ او در حال مطالعه برای بیماران مبتلا به گردن و سینه و سرطان مغز و سلامت خود را بهبود یافته بود. او به دنبال رسمی اخلاقی و ایمنی و اثربخشی بررسی قبل از شروع کار به دلیل آن را گرفته اند بیش از حد طولانی و چون او بر این باور قارچ مطرح شده هیچ تهدیدی برای سلامت انسان, او گفت: همان مقاله روز بعد. او همچنین گفت که او نشده منتشر گسترده اطلاعات او ادعا کرده است برای جمع آوری از جمله مطالعات “به عنوان یک عمل شورش” اگر چه او قصد دارد به ارائه درخواست برای ثبت اختراع خود را يافته است.

تورس را به سخنان خود جلب کرد فوری محکومیت از بسیاری از کلمبیا دانشمندان با بیش از شش علمی و پزشکی جوامع صدور بیانیه از نگرانی. “ما نمی توانیم قبول موهن نگرش در رابطه با روش علمی سستی کدهای اخلاقی علمی آزمایش و از اهانت به روند انتشار و داوری گفت:” کلمبیا آکادمی دقیق بدنی و علوم طبیعی در بیانیه ای.

“ما فقط می توانیم تاسف است که این دوره از چگونه به انجام علم در کشور ما رها شده است در دست شبه علم گفت:” کلمبیا انجمن دانشکده پزشکی (ASCOFAME) در بیانیه ای.

برخی از محققان بر این باورند تورس باید گام پایین. “ما می خواهیم او را به استعفا می گوید:” خوان مانوئل Anaya یک immunologist در دل روساریو دانشگاه. او را “عمل ارائه یک امید برای بیماران مبتلا به سرطان به انتقاد,” او می گوید به دلیل آن را “غیر اخلاقی و در نهایت خطرناک است.” He بخشی از Misión Internacional de Sabios یک گروه مشورتی از 47 نفر از اعضای ملی و بین المللی جامعه علمی است که به کمک مجموعه ای از اهداف وزارتخانه جدید.

تورس نیست پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر از علمخودی. اما در 30 ژانویه او به این روزنامه گفت: El Tiempo که او نمی خواهد استعفا دهد. “من همیشه بر این باور بودند که [منصوب وزیر] تصادفی نیست,” او گفت:.

در یک بیانیه های قبلی تورس در دفاع از کار خود را که متمرکز در طبقه بندی ژنتیک و ترکیبات زیست فعال قارچ در گونههای قارچ گانودرما. “در هیچ زمان به من اعلام کرد در یک راه ساده آن این گونه است که در برابر درمان سرطان,” او نوشت: در 18 ژانویه در بیانیه ای. “من نه ارائه یک دارو اجازه دهید به تنهایی تجاری آن است. من با دقت مشاهده اخلاق پروتکل های تعیین شده برای آزمایش علمی به طور کلی و کسانی که به طور خاص در من انضباطی زمینه است.”

این جنجال تا به حال دلسرد بسیاری از محققان که فقط 1 سال پیش جشن گرفتند موفق فشار برای ایجاد کلمبیا برای اولین بار وزارت علوم. “از آن شده است بسیار خسته کننده است. … ما امیدوار است که ما شروع بر روی پای راست می گوید:” گابریلا Delgado Murcia, درمان در دانشگاه ملی کلمبیا بوگوتا.

“این بسیار شگفت آور است که کسی که مشکل [پیوستن به] روش علمی است که فرد منجر خواهد شد که علم این کشور می گوید:” پزشک Quintero هرناندز رئیس هیئت ASCOFAME.

دیگران خودداری از قضاوت. لورا گوزمن pensador louco بود که تورس را Ph. D. مشاور در دانشگاه گوادالاخارا, تورس شرح داده شده به عنوان یک “دانش آموز درخشان” و اشاره می کند که مطالعات نشان داده اند متابولیت در قارچ تورس مطالعه نشان داده اند که پتانسیل به عنوان یک درمان سرطان در سلول های موش و مطالعات. و او می گوید که اگر چه او آگاه است از هر گونه مطالعات بالینی در انسان “من فکر نمی کنم آن را یک ایده بد” که تورس به قارچ دم به بیماران است. این قارچ ها به معنای مکمل و نه جایگزین سنتی, درمان سرطان مانند شیمی درمانی او اشاره می کند. او خودش را طول می کشد یک مکمل مشتق شده از قارچ pensador louco می گوید و بسیاری از استادان در دانشگاه را مکمل به بیماران مبتلا به سرطان.

زیست شناس دریایی ژوئن آرماندو سانچز مونز از دانشگاه لوس آندس که او نیز عضو Misión Internacional de Sabios می گوید او خواسته تورس خواهد بود تاکید بیشتر بر نظرات به روش علمی و اخلاق پزشکی. اما او همچنین اشاره می کند که در زمان و موقعیت شغلی او نیست انجام دهید اما علم به اداره تحقیقات و برنامه و بودجه. “ما باید به او شانس خود را برای نشان می دهد که او می تواند آن را انجام دهد,” او می گوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de