روش علمی کامل نیست اما بهتر از جایگزین زمانی که زندگی می کند در معرض خطر هستند.

در روزانه خود را coronavirus جلسات رئیس جمهور تهمت به طور منظم سیاهی مالاریا, داروی هیدروکسی کلروکین به عنوان احتمالا یکی از “بزرگترین تعویض بازی در تاریخ پزشکی”—بر اساس آنچه که به نظر می رسد چند گزارش های موردی از خفیف مزایای Covid-19 بيمار.

هنگامی که خبرنگار پرسید: Anthony Fauci, مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی “چه شواهد پزشکی?” مغلوب ساختن پیشی جستن را متوقف و او را از پاسخ دادن به, و در یک نقطه در این گفت: “چه می دانید ؟ من پزشک نیستم اما من حس مشترک.”

من امیدوارم که این دارو معلوم می شود مفید است. اما این بیانیه بد است. این نوع تفکر است که هیچ پایه و اساسی برای بهداشت عمومی استراتژی در یک بیماری همه گیر. منظورم این است که اگر شما نگاه در طول تاریخ حس مشترک ندارد سابقه زیادی در برابر علم است.

البته اگر یک تن از شواهد برای چیزی است که سیاستمداران نمی خواهید به شنیدن در مورد, مانند گرمایش جهانی آنها بیشتر سخت گیر می شه. زمانی که محققان می گویند مدل های خود را در حال ناقص آب و هوا منکران پرش در و می گویند که آن را بیش از حد به زودی به اقدام است.

به نظر می رسد مانند همه ما می تواند استفاده از یک یادآوری کوچک در طبیعت از علم و آنچه در آن است و آنچه در آن واقعا است.

آنچه که علم به هر حال ؟

اساسا علم است و روند ساخت و تست مدل. زمانی که من تدریس فیزیک, من نمی بحث در مورد “قوانین” حرکت; من می خواهم به دانش آموزان درک کنند که همه از توصیف ما از جهان—از جمله آنهایی که ما شرط می بندم زندگی ما, مانند, می گویند در طراحی هواپیما و یا پل ها—همه آنها فقط مدل از واقعیت است.

اگر چه میآید به سر خود را هنگامی که من می گویم “مدل” یک اسباب بازی کوچک نسخه از ’67 موستانگ خوب! این همان ایده است. فکر می کنم در مورد آن: که مدل ماشین شاید نیست کامل ماکت در مقیاس و آن را نمی درایو مانند یک ماشین است. اما اگر شما می خواهید برای انتقال به کسی چه ’67 موستانگ بود آن کمک بزرگی خواهد بود.

و یا چگونه در مورد جهان است ؟ بله, که یک مدل فیزیکی از زمین نشان دادن موقعیت نسبی از قاره. شما می توانید اطلاعات زیادی در مورد این سیاره جغرافیا از آن, اما نه زیاد در مورد آن, زمین شناسی, پس از آن را ساخته شده از کاغذ مچاله. و در اینجا یکی دیگر از جنبه های مهم مدل: آنها لازم نیست برای نشان دادن همه چیز در واقع آنها نمی توانند. آنها فقط باید مفید باشد.

مدل لازم نیست که به توان فیزیکی; آنها همچنین می توانند ریاضی. ما می توانیم با استفاده از یک تابع لجستيک برای نشان دادن رابطه بین تعداد موجود Covid-19 موارد و میزان عفونت های جدید در هر روز است. با یک مدل ریاضی آن را آسان تر برای دیدن سه نفر دیگر از جنبه های مدل:

 • مدل های ساخته شده با داده های واقعی از آزمایش. شما باید به داده ها.
 • مدل را می توان مورد استفاده برای پیش بینی مسائل—شاید در آینده تعداد انسان آلوده و یا مسیر یک دنباله دار به دور خورشید است.
 • مدل ها فقط در مدل های. آنها نه حقیقت. هنگامی که داده ها در تضاد با مدل ما مجبور به تغییر مدل.

به طوری که آن را. علم فقط روند ساخت و پالایش ،

آنچه در مورد عقل ؟

من فکر می کنم از “حس مشترک” به عنوان یک مجموعه ای از ایده های است که اکثر انسان ها موافق و بدون بیش از حد بحث است. اما این کار نمی کند و در علم است. نتایج حاصل از آزمایش اغلب رسوا انتظارات ما است. شما می توانید تمام راه برگشت به ارسطو. او یک شخص تحصیل کرده و او ساخته شده یک دسته از اظهارات در مورد چگونه جهان کار می کند که به نظر می رسید بسیار مناسب مانند:

 • سنگین چیزهایی که سقوط سریع تر از نور همه چیز است.
 • اگر شما را متوقف و هل دادن یک جسم, آن را کم کردن سرعت و توقف در حال حرکت است.
 • چیزی را با سرعت بالا شما نیاز به فشار آن را سخت تر و سخت تر است.

زمانی که من آموزش مقدماتی فیزیک دانش آموزان هنوز شروع با این ایده حس مشترک. اما وجود دارد بسیار ساده آزمایش نشان می دهد که آنها درست نیست.

 • اگر شما رها کردن دو توپ توده های مختلف آنها آمار زمین در همان زمان.
 • یک کم اصطکاک ماشین در یک مسیر سفر در سرعت ثابت با نیروهای آن است.
 • استفاده از یک ثابت نیرو بر یک جسم باعث می شود آن را به سرعت بخشیدن به.

حتی با مشاهده داده های ما می توانید در قرعه کشی اشتباه نتیجه گیری. که آنچه اتفاق افتاده است با زمینی مدل منظومه شمسی که خورشید و سیارات در مدار زمین است. اگر شما فقط به تماشای آسمان که به نظر می رسد مانند یک نتیجه گیری منطقی. منظورم این است که عقل سلیم می گوید آن را احساس نمی کند مثل ما در حال پرواز را از طریق فضا در بیش از 100,000 کیلومتر در ساعت است و سرعت مورد نیاز برای مدار خورشید در یک سال. اما در واقع این چیزی است که ما با ما جدید و بهبود یافته دوار بدور خورشید (خورشید-محور) ،

آنچه در مورد پزشکی ؟ آن حس مشترک برای استفاده از قالب به مبارزه با عفونت های باکتریایی? که نمی توانست برای اولین بار من نظری ندارم ولی منجر به معرفی پنی سیلین در سال 1942—واقعی “بازی-changer.”

بنابراین آنچه در مورد استفاده از هیدروکسی کلروکین برای Covid19? نیست که فقط حس را ؟ نه, که چگونه آن کار می کند. ما در حال حاضر می دانم که برای شروع که این دارو می تواند باعث نارسایی قلبی در برخی افراد. شما نیاز به آزمایش های بالینی با نمونه به اندازه کافی بزرگ. پس تفاوت های بسیاری وجود دارد از یک انسان به آینده و عوامل مختلف محیطی شما نیاز به مقدار زیادی از اطلاعات را به می دانم که اگر چیزی است که موثر و بی خطر است. پزشکی علم است; آن را به حس مشترک.

کامل نیست اما مفید

اوه پس ما در موضوع علمی مدل سازی من احتمالا باید آدرس این صدای جیر جیر با ما senator John Cornyn (R-تگزاس):

می توانید مدل های پیش بینی آینده ؟ بله. آیا آنها همیشه حق آن را دریافت ؟ هیچ. آیا معنی این مدل ساختگی? نه در همه. فقط در نظر ما مدل برای پیش بینی آب و هوا. آنها بر اساس مسائل مانند تعامل بین باد و زمین و همچنین بالا و پایین فشار. آن را پیچیده است. پس از آن شما باید بدانید که در شرایط فعلی قادر به پیش بینی شرایط آینده. پس شما در واقع نمی تواند اندازه گیری دما و فشار در همه جاشما نمی توانید کامل پیش بینی. اما فقط به دلیل آن را ندارد مناسب پیش بینی به این معنا نیست آن مفید نیست.

اما آنچه در مورد “روش علمی”? فراموش نکنید که در مورد میانه-مدرسه علوم عادلانه—که لیست از مراحل واقعا انجام میدهیم علم است. آن را بسیار آسان تر به فقط می گویند که علم این است که روند ساخت و پالایش ، که در آن است. فقط می خواهم که مدل از موستانگ 67.


سیمی است که ارائه دسترسی رایگان به داستان در مورد بهداشت عمومی و چگونه برای محافظت از خودتان در طول coronavirus بیماری همه گیر. ثبت نام برای ما Coronavirus به روز رسانی در خبرنامه برای آخرین به روز رسانی, و مشترک برای حمایت از ما روزنامه نگاری.


بیشتر از سیمی در Covid-19
 • چه اگر آن را برمی گرداند هر سال مانند سرماخوردگی?
 • “در اینجا در روح و روان” مجموعه تاریخ شفاهی ایمان در میان همه گیر
 • ما نیاز به یک واکسن—بیایید آن را حق اولین بار
 • سازمان ملل-مواد مخدر معجزه می تواند کمک به اهلی همه گیر
 • سیمی Q&A: ما در میان شیوع. در حال حاضر چه ؟
 • دفعات بازدید: همه ما coronavirus پوشش در اینجا

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de