تحقیقات جدید از دانشگاه تگزاس در آستین است توضیح داد: رمز و راز مهم در مورد گاز هیدرات سازند و در انجام این کار, پیشرفته دانشمندان در درک چگونه هیدرات های گاز می تواند کمک به تغییر آب و هوا و امنیت انرژی.

این تحقیق با استفاده از یک مدل کامپیوتری از حباب های گاز جریان از طریق آبرسانی سپرده یک پدیده شایع است که با توجه به مدل های موجود باشد و ممکن است مبتنی بر فیزیک است. مدل های جدید کمک می کند تا توضیح دهد که چگونه برخی از سپرده به رشد عظیم گاز طبیعی در مخازن هیدرات مانند آنهایی که در زیر خلیج مکزیک است.

شرح مقاله پژوهشی منتشر شد Feb.16, 2020, در مجله تحقیقات ژئوفیزیک نامه.

هیدرات های گاز در حال یخی ماده است که در آن مولکول های گاز به طور معمول متان تبدیل به دام افتاده در آب-یخ قفس تحت فشار بالا و دمای پایین. آنها به طور گسترده ای در طبیعت, خانه, قابل توجه بخش از جهان کربن آلی و می تواند تبدیل به یک آینده منابع انرژی است. اما پرسش های بسیاری باقی می ماند در مورد چگونگی آبرسانی سپرده فرم و تکامل است.

یک سوال مطرح شد مشاهدات در این زمینه است که کشف متان در جریان آزادانه به عنوان یک گاز از طریق آبرسانی در رسوبات زیرسطحی. چه گیج دانشمندان است که در شرایط که در آن هیدرات رخ می دهد متان تنها باید وجود داشته باشد به عنوان یک هیدرات نه به عنوان یک گاز آزاد. برای حل رمز و راز از جریان گاز از یک تیم از محققان دانشگاه تهران به رهبری دیلن مایر یک دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران جکسون مدرسه علوم دوباره در آزمایشگاه آنچه که آنها را دیدم در این زمینه است.

با استفاده از این اطلاعات آنها فرض است که به عنوان هیدرات اشکال در واریز آن نیز عمل به عنوان یک مانع بین گاز و آب محدود کردن سرعت که در آن جدید آبرسانی اشکال و اجازه می دهد مقدار از گاز به حباب از طریق سپرده است. آنها توسعه یافته این ایده را به یک کامپیوتر مدل نشان داد که مدل همسان نتایج تجربی. هنگامی که مقیاس آنها نیز همسان شواهد از مطالعات ميدانی و آن را اولین مدل از این پدیده با موفقیت به انجام هر دو است. مهمتر این مدل نشان می دهد که گاز جریان زیرسطحی می تواند به تجمع بزرگ متمرکز آبرسانی مخازن که می تواند مناسب برای اهداف آینده منابع انرژی.

“مدل خاورمیانه بازتولید یک محدوده مستقل از نتایج تجربی که به شدت به حمایت از مفاهیم اساسی در پشت آن گفت:” مایر. “ما اعتقاد داریم که این مدل خواهد بود یک ابزار ضروری برای مطالعات آینده بررسی تکامل از, بزرگ, بسیار متمرکز آبرسانی مخازن که تجربه نسبتا سریع جریان گاز از طریق رسانه های متخلخل.”

این مطالعه اولین بار است که این نوع از مدل ساخته شده با استفاده از داده های آزمایش های طراحی شده برای تقلید گاز جریان روند. تیم تولید خود را آبرسانی سپرده در آزمایشگاه با استفاده از یک مخلوط از شن و ماسه و آب و گاز و بازآفرینی شرایط در طبیعت یافت می شود. تلاش های خود را ارائه و آنها را با واقع بینانه و اطلاعات مربوطه که از آن به منظور توسعه مدل خود را.

همکاری نویسنده پیتر Flemings استاد جکسون مدرسه گفت که درک چگونه گاز متان سفر از طریق آبرسانی لایه های زیرسطحی است مهم برای درک متان نقش در چرخه کربن و بالقوه آن کمک به گرم شدن کره زمین.

“کاغذ می دهد ظریف و مدل ساده به توضیح برخی از بسیار چالش برانگیز آزمایش گفت:” Flemings.

این مطالعه آزمایشات انجام شده در آزمایشگاه تخصصی در جکسون اما این مدل در نتیجه یک صلیب-پردیس همکاری بین دو UT مدارس جکسون مدرسه و Cockrell دانشکده فنی و مهندسی.

مایر, Flemings و Kehua شما یک دانشمند محقق در دانشگاه تگزاس موسسه ژئوفیزیک (UTIG) حال توسعه اصلی کد کامپیوتر به توضیح آنها نتایج تجربی, اما آن را تا زمانی که آنها تیمی با دیوید DiCarlo استادیار در دانشگاه تهران Cockrell دانشکده فنی و مهندسی که به آنها نشان داد که چگونه می تواند نتایج ارائه شده با استفاده از روش ریاضی است که آنها می توانند با موفقیت مقابله با این مشکل در راه است که منعکس آنچه آنها دیدن در طبیعت است.

کاغذ اوج مایر تحصیلات تکمیلی و پژوهش های ایجاد شده در دو قبلا در مقالات منتشر شده که با تمرکز بر روی نتایج حاصل از آزمایش آزمایشگاه. مایر فارغ التحصیل شد و در سال 2018 با مدرک دکترا از جکسون مدرسه است و در حال حاضر یک پژوهشگر فوق دکترا در دانشگاه Sinica در تایپه.

این پژوهش با بودجه دولتی توسط دپارتمان انرژی ایالات متحده (DOE) و بخشی از گسترده تر همکاری بین سازمان حفاظت محیط زیست و دانشگاه تگزاس در آستین بررسی هیدرات متان در رسوبات خلیج مکزیک است.

بسیاری از آزمایش آزمایشگاه که تغذیه به زمان مطالعه انجام شده توسط مایر در UT فشار هسته مرکز آزمایشگاهی در جکسون مدرسه مجهز به فروشگاه و مطالعه تحت فشار هسته گرفته شده از طبیعی به هیدرات متان سپرده در سال 2017 و آن باقی مانده است تنها مانند دانشگاه-بر اساس امکانات.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de