کامپیوتر مدل سازی پیش بینی کرد که در آن واکسن مورد نیاز اکثر

محققان یک مدل است که می تواند برآورد منطقه ای بار بیماری و تاثیر واکسیناسیون حتی در صورت عدم وجود نظارت قوی داده های یک مطالعه در eLife نشان می دهد.

این گزارش در اصل منتشر شده در مارس 26, برجسته مناطقی که بیشترین بهره را از آغاز برنامه واکسیناسیون در برابر ویروس آنسفالیت ژاپنی (JE). این به نوبه خود راهنمای منطقی ارزیابی هزینه و بهره مندی از واکسیناسیون و پشتیبانی policymaker تصمیم گیری در تخصیص واکسن.

JE است از یک عفونت ویروسی از مغز توسط پشه منتقل می شود. آن را بومی در آسیا-اقیانوسیه کشورهای با سه میلیارد نفر در خطر ابتلا به عفونت با توجه به سازمان بهداشت جهانی (WHO). تنها تعداد کمی از عفونت علامتدار (اعم از یک در 25 به یک در 1000 نفر) اما مردم با علامتدار عفونت های بالا در معرض خطر مرگ (حدود یک سوم از کسانی که آلوده). کسانی که زنده ماندن اغلب سمت چپ قابل توجهی عصبی و روانی علائم.

وجود دارد تعدادی از واکسن های موجود برای JE اما در سال 2013 که وارزيابي با توجه به جدید JE واکسن است که نیاز به تنها یک دوز ارزان برای تولید است و امن تر از قبلی واکسن. این منجر به یک افزایش بزرگ در واکسیناسیون در آسیا است. با توجه به بیماری گسترده شیوع در سراسر کشورهای مختلف بوده و ممکن است برای برآورد تاثیر این واکسن در بیماری ها.

“واکسیناسیون موثر ترین روش پیشگیری از, اما آن را دشوار است برای تصمیم گیری که در آن باید اجرا شود یا به برآورد کمی تاثیر بدون با کیفیت خوب اطلاعات نظارت از قبل و بعد از واکسیناسیون می گوید:” منجر نویسنده Tran Minh Quan بود که دستیار تحقیقاتی در دانشگاه آکسفورد در تحقیقات بالینی واحد ولکام تراست آسیا برنامه ویتنام در زمان مطالعه است و در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه نوتردام, ایندیانا, ایالات متحده. “ما به توسعه یک روش جدید با استفاده از یک مدل سازی از روش های است که به غلبه بر برخی از محدودیت های پراکنده و متغیر نظارت داده است.”

این تیم در زمان یک گام دو رویکرد به تجزیه و تحلیل خود را. اولین آنها بررسی اطلاعات موجود در مورد JE و گروه بندی این داده ها بر اساس سن. با تمرکز بر روی سن در زمان دیگر متغیر و اجازه این تیم به تجزیه و تحلیل داده ها بر اساس یک قانون ساده: بالاتر از نرخ عفونت های قبلی در زندگی مردم را به دست آوردن عفونت است. سپس با استفاده از یک مدل است که محاسبه میزان عفونت با استفاده از سن-گروه بندی داده های آنها تولید یک مقدار به نام نیروی عفونت (FOI). این را می دهد یک ایده از شدت انتقال در یک منطقه خاص.

در مرحله دوم آنها با استفاده از این FOI ارزش برای تولید بار بیماری در یک منطقه خاص. هنگامی که آنها این تجزیه و تحلیل با و بدون داده ها در برنامه های واکسیناسیون آن ارائه شده برآورد تاثیر واکسیناسیون در تعدادی از جهانی JE موارد به تاریخ.

از این تجزیه و تحلیل تیم تخمین زده است که بین سال 2000 تا 2015 وجود دارد نزدیک به دو میلیون نفر از JE در سراسر جهان (1,976,238). بدون واکسیناسیون این تعداد شده اند 2,284,012 معنی است که بیش از 300,000 JE موارد منع شده بودند در سطح جهان به دلیل واکسیناسیون. چین بیشترین بار بیماری نیز بهره مند از بزرگترین تاثیر واکسیناسیون. از سوی دیگر تخمین می زند برای کشورها از جمله هند و ویتنام و اندونزی پیشنهاد کرد که تا سال 2015 این کشور در حال انتقال بالا شدت و واکسیناسیون می تواند کوچک یا معرفی شده در این مناطق است.

“فقیر نتایج بالینی و عدم درمان خاص باعث می شود JE پیشگیری در اولویت می گوید:” نویسنده ارشد هانا کلفم بود که یک ریاضی اپیدمیولوژی در دانشگاه آکسفورد در تحقیقات بالینی واحد ولکام تراست آسیا برنامه ویتنام در زمان مطالعه انجام شد و در حال حاضر دستیار استاد در NUS دیدم Swee Hock دانشکده بهداشت سنگاپور.

“ما تخمین زده است که در سال 2015 هنوز هم وجود دارد 100,000 موارد JE در آسیا هر سال این معنی است که دو سوم از تمام موارد این شديد اما قابل پیشگیری با واکسن بیماری نشده بودند بازداشتند. داده است ارزان واکسن در حال حاضر در دسترس ما نتایج کمک خواهد کرد که برای شناسایی مناطق خواهد بود که بهترین هدف برای واکسیناسیون در آینده است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط eLife. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de